Czy Running Burn Belly Fat?

Bieganie jest skutecznym narzędziem do spalania tłuszczu, w tym dookoła brzucha, ponieważ traci tłuszcz w całym ciele. Podczas biegania pomaga utrzymać tłuszcz na minimalnym poziomie, dodając trening siłowy i dietę o niższej kaloryczności poprawi twoje szanse na odchudzanie. Możesz nie być w stanie celować tylko w żołądek, ale jakakolwiek utrata tkanki tłuszczowej pomaga w uzyskaniu szczuplejszego brzucha.

Wideo dnia

Ćwiczenia o niższej intensywności zużywają więcej tłuszczu na energię, ale ćwiczenia o wyższej intensywności spalają więcej kalorii.
Ćwiczenia o niższej intensywności zużywają więcej tłuszczu na energię, ale ćwiczenia o wyższej intensywności spalają więcej kalorii.Źródło zdjęć: YanLev / iStock / Getty Images

Bieganie spala tłuszcz w twoim ciele, włączając twój żołądek, oparty na twoim wydatku energii. Kiedy kalorie, których używasz, przekraczają liczbę kalorii, które przyjmujesz, przyczyniasz się do utraty tłuszczu. Według Amerykańskiej Rady Ćwiczeń ćwiczenia o niższej intensywności zużywają więcej tłuszczu na energię, ale ćwiczenia o wyższej intensywności spalają więcej kalorii. Zmienne ćwiczenia o niskiej i wysokiej intensywności spalają kalorie i tłuszcz i zmniejszają ryzyko kontuzji.

Trening siłowy wzmacnia twój metabolizm, ponieważ mięśnie zużywają więcej energii w spoczynku niż tłuszcz.
Trening siłowy wzmacnia twój metabolizm, ponieważ mięśnie zużywają więcej energii w spoczynku niż tłuszcz.Źródło: George Doyle / Stockbyte / Getty Images

Dodanie treningu siłowego i zmiana diety zwiększy utratę tłuszczu z biegania. Trening siłowy wzmacnia twój metabolizm, ponieważ mięśnie zużywają więcej energii w spoczynku niż tłuszcz. Dieta pomaga zmniejszyć liczbę przyjmowanych kalorii. Wszystkie utrata kalorii przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej, więc połączenie tych elementów spowoduje odchudzenie ciała, w tym żołądka.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

Czy Running Burn Belly Fat?

Przez jakiś czas dobrze jadłeś i ćwiczysz, ale ten uparty brzuch nie ustąpi! Wraz z włączaniem żywności, które walczą z tłuszczem w diecie, oto kilka sposobów na spalenie tego poochu podczas gdy jesteś w biegu.

Zmień swoje tempo

Udowodniono, że interwały zmniejszają tkankę tłuszczową brzucha i przyspieszają przemianę materii; zamiast biegać w tym samym tempie przez cały trening, spróbuj naprzemiennie między okresami popychania ciała do maksimum i okresami regeneracji. Oto lista treningów interwałowych do wypróbowania:

Idź trochę dłużej

Niestety, nie możesz zauważyć uczucia, jeśli chodzi o utratę wagi, co jest jednym z powodów, dla których wyłącznie chrupanie nie zmniejszy Twojej talii. Kluczem jest zmniejszenie całkowitej tkanki tłuszczowej, a jedynym sposobem na to jest spalanie kalorii. Wydłużenie treningu wystarczy. Co pięć minut jazdy w tempie 10 minut na kilometr przypala około 45 kalorii. Pomyśl o tym przy następnej próbie, a to zmotywuje Cię do kontynuowania pracy!

Wysokie kolana

Ciężko pracujesz, aby zmniejszyć swoją ogólną wagę ciała, która będzie odchudzać brzuch, dzięki czemu możesz odsłonić stonowany brzuszek pod spodem. Oto jeden sposób na wzmocnienie twojego rdzenia. Wykonuj jednominutowe interwały, w których biegasz z wysokimi kolanami (jak w tym treningu cardio, który możesz wykonywać w swoim salonie). Skoncentruj się na użyciu mięśnie brzucha zamiast mięśni nóg, aby kopać kolana tak wysoko, jak to tylko możliwe.

Wypróbuj ten ruch Killer Treadmill

Oto kolejny główny zabójca, jeśli używasz bieżni. Ustaw tempo na 1,0 mph. Umieść stopy na pudle Plyo, które ustawiono około dwóch stóp za tyłem bieżni. Przyjdź do deski, trzymając ręce na pasie bieżni. Postaw ręce na pasie i zacznij chodzić, utrzymując tors w jednej linii prostej. Zrób to przez jedną minutę, pociągając brzuch w kierunku kręgosłupa. Zobacz, jak działa powyższy shredmill tutaj!

Źródło obrazu: POPSUGAR Photography / Rima Brindamour

4.1
Średnia ocena: 22
5
10
4
2
3
3
2
1
1
0