Potrzeby dorosłych potrzeb i kalkulator BMI

Ile kalorii potrzebują dorośli?

Znając codzienne zapotrzebowanie na kalorie w twoim ciele może byćważny pierwszy krok w kierunku przyjęcia realistycznej diety iplan aktywności fizycznej, który może pomóc Ci osiągnąć iutrzymać zdrową wagę.

Jak interpretować swoje BMI

Zdrowa waga: Poniżej 25 Nadwaga: 25 do 29,9 Otyły: 30 lub więcej

Na podstawieNational Academy of Sciences 2002 Zalecenia energetycznedla dorosłych.

Od 20 do 50 procent dziennego zapotrzebowaniapotrzeby kaloryczne są określane przez aktywność fizyczną.Pozostałe są spalane przez podstawowe funkcje ciałatakich jak oddychanie, krążenie krwi i utrzymywanie komórekfunkcjonowanie.

"Łatwiej jest zdobyć siłę woliobniżyć podwójnie hamburger o kaloryczności 900 kalorii z seremi sos i zdecyduj się na kanapkę z kurczakiem 400 kaloriilub sałatkę, kiedy wiesz, jakie są twoje codzienne potrzebyokoło 1600 kalorii "- mówi Joan Carter, zarejestrowana w CNRCdietetyk i instruktor pediatrii w Baylor CollegeMedycyny w Houston.

Potrzeby dorosłych potrzeb i kalkulator BMI

Chcesz schudnąć, ale nie wiesz od czego zacząć? Darmowy internetowy kalkulator kalorii - Planer masy ciała - jest już dostępny po kilku latach jako narzędzie badawcze dla naukowców z National Institutes of Health.

Kevin Hall, naukowiec z Narodowego Instytutu Cukrzycy, Chorób Trawienno-Nerek i NIH, stworzył narzędzie. Pokazał, jak działa kalkulator, wykorzystując własne cele odchudzania:

Hall, 44-letni mężczyzna, który chce stracić 20 funtów z jego 5'10, 180-funtowej ramy, będzie musiał jeść około 2300 kalorii dziennie, pod warunkiem, że będzie trzymał się swojej rezolucji, aby chodzić z psem w rano trzy razy w tygodniu. Gdy osiągnie swoją docelową wagę, będzie musiał utrzymać tę utratę wagi, utrzymując poziom aktywności psa i spożywając około 2600 kalorii dziennie.

NIH wystawia planistę jako nowatorskie narzędzie, które pozwoli ludziom wziąć swoje zdrowie w swoje ręce, ale badania dotyczące sukcesu takich kalkulatorów i trackerów są mieszane, według dr Zhaoping Li, dyrektora w Center for Human Żywienie w David Geffen School of Medicine UCLA. Pochwaliła rząd federalny za oficjalne skinienie w stronę użyteczności trackerów i kalkulatorów, ale, jak zauważyła, ludzie nie są "prostymi maszynami", którzy działają na bazie kalorii, kalorii.

To nie nowina dla każdego, kto kiedykolwiek próbował schudnąć. Przygnębiające badanie przeprowadzone w zeszłym tygodniu w Londynie oszacowało, że otyłość mężczyzny ma szansę osiągnąć normalną wagę ciała na poziomie 1 na 210, podczas gdy szanse na to były nieco lepsze dla kobiet równych 1 na 124. Dla osób poważnie otyłych liczby te były jeszcze bardziej przerażające, i tylko około 8 procent otyłych mężczyzn i 10 procent otyłych kobiet było w stanie stracić pięć procent masy ciała, co jest skromne, ale medycznie znaczące. Większość tych, którzy osiągnęli tę utratę masy, odzyskała ją w ciągu pięciu lat.

Kalkulatory nie mogą zapewnić recepty na utratę wagi lub ochrony przed odzyskaniem - są one jedynie standardowymi wytycznymi. Problem polega na tym, że nie wszystkie metabolizmy, okoliczności i nawyki żywieniowe są ustandaryzowane.

"Gdyby profesjonalny sportowiec szedł z szybkością 3 mil na godzinę przez pół godziny, spaliłby [kalorie] zupełnie inaczej niż ktoś o tej samej wadze" - wyjaśnił Li.

Porównanie profesjonalnych sportowców z pracownikami biurowymi jest żartem, ale prawda jest taka, że ​​wiele czynników wpływa na to, jak ludzie konsumują i spalają kalorie. Środowisko ma znaczenie, na przykład. Wszystko, od stresu w pracy do dynamiki rodziny, do tego, czy twoja okolica jest przystosowana do chodzenia, może wpływać na poziom ćwiczeń i nawyki żywieniowe.

A nowe badania pokazują, że bakterie jelitowe wpływają na zdolność człowieka do wchłaniania kalorii, powiedział Li. Na przykład, jedzenie może być zaabsorbowane jako trzy kalorie u osoby szczupłej i siedem kalorii u osoby otyłej, wyjaśniła, z powodu różnic w sposobie rozkładania pokarmu przez bakterie jelitowe.

Innymi słowy? Nie oczekuj, że ten kalkulator da ci pełny plan gry. Zamiast tego Li zaleca multidyscyplinarne podejście, w tym zakup członków rodziny i lekarzy. Jeśli chcesz dokonać znaczącej zmiany, musisz zbadać wpływ diety i ćwiczeń na środowisko.

Również na HuffPost:

GALERIA ZDJĘĆ

Dramatyczny Celebrity Weight Loss