Jak szybko można schudnąć poprzez podnoszenie ciężarów?

Podnoszenie ciężarów to rodzaj treningu siłowego, który spala kalorie, tłuszcz i dźwięki oraz buduje mięśnie. Podczas gdy możesz zrzucić wagę, podnosząc ciężary, ten rodzaj ćwiczeń ma tendencję do budowania mięśni, które w zależności od tego, ile masy mięśniowej się gromadzi, mogą ważyć więcej niż tłuszcz. Oznacza to, że można obserwować, jak tłuszcz znika z twarzy, brzucha, pośladków i nóg, ale może nie widzieć różnicy w skali.

Wideo dnia

Jeden funt tłuszczu odpowiada 3500 kaloriom. Jeśli spalisz 250 do 500 kalorii dziennie, możesz obniżyć od 0,5 do 1 funta tygodniowo. Według Harvard Health osoba ważąca 155 funtów może spalić 224 kalorii po 60 minutach podnoszenia ciężarów. Osoba ważąca 185 funtów może spalić 266. Liczba spalonych kalorii po jednym tygodniu podnoszenia ciężarów przez 60 minut może spowodować utratę wagi o 2 funty na miesiąc.

Spalisz więcej kalorii w krótszym czasie, łącząc podnoszenie ciężarów z ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi w rutynowym treningu siłowym. Trening obwodowy charakteryzuje się kilkoma ćwiczeniami oporu, przeplatanymi krótkimi, intensywnymi wybuchami aktywności tlenowej, z niewielkim lub zerowym odpoczynkiem pomiędzy ćwiczeniami. Trening obwodowy powinien trwać około 20 do 30 minut. Harvard Health Publications donosi, że osoba ważąca 125 funtów może spalić 240 kalorii po 30 minutach treningu obwodowego, ponad dwa razy więcej kalorii niż z samego ciężaru. Osoba ważąca 155 funtów może spalić 298 kalorii po pół godzinie treningu obwodowego, a osoba ważąca 185 funtów może spalić 355 kalorii. Średnio 297 spalonych kalorii w ciągu 30 minut oznacza utratę 2,5 funta. po miesiącu.

Trening siłowy wraz ze zmniejszeniem spożycia kalorii i spożywaniem diety o niskiej zawartości tłuszczu może doprowadzić do spadku wagi. Osoba, która spala 500 kalorii dziennie poprzez trening siłowy i tnie 500 kalorii dziennie ze swojej diety, może zobaczyć 2-funtowe zmniejszenie masy ciała już po tygodniu. Amerykańska Akademia Rodzinnych Lekarzy informuje, że zdrowi dorośli powinni ograniczyć utratę wagi do 2 funtów. tydzień.

Około dwóch trzecich dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę lub otyłość, wynika z Sieci Informacji Kontroli Waga. Poprzez zmniejszenie masy ciała poprzez ćwiczenia można zapobiec wzrostowi masy ciała, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia potencjalnie zagrażającej życiu choroby przewlekłej, takiej jak choroba serca, cukrzyca typu 2 i niektóre rodzaje nowotworów. Wykonaj od ośmiu do dziesięciu treningów siłowych z ośmioma lub dwunastoma powtórzeniami przynajmniej dwa razy w tygodniu, a także regularnym treningiem aerobowym.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.3
Średnia ocena: 33
5
14
4
5
3
1
2
2
1
0