Nie daj się złapać przez fałszywą utratę wagi lub wzmocnienie

obraz
Dieta odchudzająca: Nie daj się złapać w wyniku fałszywej utraty wagi lub wzmocnienia

Istnieje wiele czynników oprócz utraty tkanki tłuszczowej, które mogą powodować dramatyczną i bardzo szybką utratę wagi. Mechanizmy te wyjaśniają iluzoryczne straty, jakich doświadczasz na modnych dietach. Wyjaśniają także, dlaczego odchodzenie od diety przez jeden dzień może przynieść dramatyczne i przerażające zyski. Oto lista typowych czynników, które mogą prowadzić do zwiększenia masy ciała lub utraty w dowolnym miejscu od 2 do 6 funtów w ciągu kilku dni. Żadne z nich nie ma nic wspólnego z tym, ile tłuszczu nosisz w swoim ciele.

1. Glikogen. Twoja wątroba gromadzi węglowodany w twoim ciele w postaci substancji zwanej glikogenem. Kiedy odcinasz węglowodany (lub znacznie zmniejszasz kalorie), organizm spala ten glikogen. W zależności od wielkości może to spowodować bardzo szybką utratę wartości od 2 do 10 funtów.
Zjawisko to wyjaśniono bardziej szczegółowo TUTAJ.

Ta waga powraca, gdy tylko zjesz węglowodany (lub znacznie zwiększysz liczbę kalorii). Więc jeśli zyskujesz 5 funtów 2 dni po dużej ilości węglowodanów, jest to prawdopodobnie wyjaśnienie.

2. Sól. Za każdym razem, gdy jem w mojej ulubionej chińskiej restauracji, "zyskuję" 2 funty. To samo może się zdarzyć, gdy jem całą paczkę nasion słonecznika w skorupie. To jest sól. Jeśli nie jem soli, to zniknie za kilka dni.

Kiedy odcinasz węglowodany i spuszczasz glikogen, efekt uboczny polega na tym, że wysikasz o wiele więcej, a to także zasysa sól i potas z organizmu. Obniżenie poziomu insuliny może również zmniejszyć retencję soli, gdy insulina ma na to wpływ. Jest to kolejny powód, dla którego przyczepianie się może dodać dodatkowej wagi, która nie jest gruba.

3. Zawartość żołądka. Jest to bardzo mało uwagi, gdy ludzie dyskutują o diecie, ale jest to jeden z powodów, dla których dieta, która polega na koktajlu proteinowym lub samym mięsie, może bardzo szybko dokonać dramatycznej zmiany wagi. Wszystko, co jesz, znajduje się w przewodzie pokarmowym przez co najmniej jeden dzień, a gdy już jest, jego waga przyczynia się do zmniejszenia wagi. Ciało bardzo szybko wypłukuje wodę ze wstrząsu, a wszystko, co pozostało w przewodzie pokarmowym, jest masą proszku, która jest znacznie mniejsza niż w przypadku mięsa lub innych pokarmów. Odwodniona żywność z ziarnem jest cięższa od odwodnionego mięsa.

4. Odwodnienie. Im mniej wody w tkankach, tym mniej ważysz. Dieta LC odwadnia się - możesz to zobaczyć, jeśli twój lekarz wykonuje testy BUN / kreatyniny. Są prawie zawsze nieco nienormalne, jeśli jesz dietę o niskiej zawartości węglowodanów, ale moi lekarze twierdzą, że jest to spowodowane naturalnym odwodnieniem diety niskowęglowodanowej. To odwodnienie powoduje, że ludzie tracą cale, gdy w rzeczywistości NIE tracą masy tłuszczowej. Jest stosowany, aby ludzie czuli się dobrze, jeśli chodzi o dietę odchudzającą, która przestała działać. I dać im entuzjazm dla ekstremalnych diet, które powodują, że są w stanie odwodnionym.

Skala Tanita, choć daleko jej do ideału, pokaże Ci wpływ odwodnienia na masę ciała. Szacowany procent tłuszczu Tanity często wzrasta, gdy jesteś bardziej odwodniony i upadasz, gdy jesteś normalnie nawodniony, nawet jeśli ważysz o kilka funtów więcej.

Fat Loss - And Gain - to wszystko o spalaniu kalorii

To prawda, że ​​musisz spożywać 3500 kalorii więcej, niż spalasz, aby uzyskać funt tłuszczu. Strategie żywieniowe mogą mieć wpływ na to, jak skutecznie organizm spala tłuszcz. Mogą to zrobić, zmieniając swój profil enzymatyczny, tak aby sprzyjał spalaniu tkanki tłuszczowej zamiast przechowywania lub eliminując głód, co ułatwia dużo mniej jedzenia. Ale podstawowe równanie się nie zmienia.

Jeśli zmniejszyłeś kalorie i nie tracisz, może to być spowodowane tym, że tak jak wielu z nas palisz o wiele mniej kalorii niż myślisz.

Formuły używane do obliczenia naszej codziennej potrzeby kalorycznej są dokładne tylko dla "przeciętnej" osoby. Często przeceniają kalorie dla osób, szczególnie tych, którzy mają problemy metaboliczne, takie jak wolne tyroidy, zapalenie tkanki tłuszczowej (powszechne wśród osób otyłych) i wysoki poziom cukru we krwi. Ludzie z tymi schorzeniami mogą spalać o wiele mniej kalorii dziennie niż formuły tak uwielbione przez dietetyków, jak mówią.

Ale gdy już zaczniesz jeść dietę, która obniży Twoje kaloryczne spożycie tam, gdzie Ty mogą schudnąć, nie zyskasz funta tłuszczu, jeśli nie zużyjesz więcej 3500 kalorii więcej niż spalisz.

Z tego samego powodu, bez względu na to, jaki "sekret cudu utraty wagi" próbujesz zaprzęgnąć, nie stracisz funta tłuszczu, chyba że spalisz o 3500 więcej kalorii niż przyjmujesz.

Zmiany dziennego spożycia mogą sprawić, że będziesz mógł spakować glikogen, wodę i zwiększyć wagę z powodu jedzenia w jelitach. Możesz także stracić wszystko, gdy zaczynasz dietę ekstremalną. Ale nie oszukuj się, że tracisz tłuszcz, ponieważ tak nie jest.

Kiedy tracisz tłuszcz, pozostaje on wyłączony, dopóki nie zjesz więcej kalorii niż potrzebujesz, aby utrzymać swoją aktualną wagę.

Problemem, z którym boryka się wielu ludzi, gdy próbują utrzymać utratę wagi, jest to, że zawyżają one liczbę kalorii potrzebnych do utrzymania nowej wagi. Każda dieta, która flirtowała z efektem głodowym, takim jak dieta o bardzo niskiej zawartości kalorii lub bardzo popularna przerywana dieta na czczo - będzie, jeśli zrobisz to przez sześć miesięcy lub dłużej, dostosuje twój metabolizm, tak aby zabierał dużo mniej kalorii, aby utrzymać nowa waga, której potrzebowałaby osoba, która osiągnęła taką samą wagę bez wywoływania postu lub surowego ograniczenia liczby kalorii. Wolniejsze diety węglowodanowe, które zmniejszają dzienne spożycie kalorii o kilkaset kalorii dziennie, powodują spadek masy ciała, który wielu z nas odkrył, jest o wiele łatwiejsze w utrzymaniu przez wiele lat.

Należy jednak pamiętać, że nawet przy doskonałym utrzymaniu wagi waha się wahać w górę iw dół z dnia na dzień aż o 3 funty. Waż się codziennie - to pokazało, że naprawdę pomaga ludziom utrzymać utratę wagi - i śledzić, ile zyskujesz i tracisz przez kilka miesięcy.Prawdopodobnie zauważysz, że twoja średnia waga - masa, wokół której zmieniają się dzienne pomiary, utrzymuje się na stałym poziomie.

Nauczyłem się, że mogę szybko zrzucić szybkie 4 funty, jeśli pozwolę sobie na odwodnienie, nie jem soli, upuszczam mojego spożycia węglowodanów poniżej granicy ketogenicznej, lub mam kilka dni, w których nie jem prawie nic - jak to się stało, gdy dostałem zatrucie pokarmowe. Ta utrata masy ciała powraca w ciągu jednego lub dwóch dni, jeśli odwrócę te procesy. To nie jest utrata tkanki tłuszczowej i nie jest szczególnie zdrowa.

Dowiedz się więcej o tym, jak Dieta o niskiej zawartości węglowodanów naprawdę działa

Aby odnieść sukces w długoterminowej diecie będziesz potrzebować więcej informacji, niż można łatwo odczytać z witryny internetowej. Książka Jenny Ruhl, Dieta 101: The Truth About Low Carb Diets dostarcza ci szczegółowych informacji, których nie znajdziesz nigdzie indziej.
4.1
Średnia ocena: 26
5
13
4
3
3
1
2
2
1
1