Jakie choroby wywołują niedobory tłuszczów?

Choroby i choroby
Odżywianie
Medycyna i opieka zdrowotna

Jakie choroby wywołują niedobory tłuszczów?

Neha Dubey, były fizyk medyczny
  • Depresja:

Nieodpowiednie spożycie tłuszczów może powodować zaburzenia psychiczne i neurologiczne, takie jak depresja, zmiany w zachowaniu, takie jak lęk, niskie nastroje i drażliwość, które mogą być spowodowane dysfunkcją serotoniny. Dieta niskotłuszczowa zmniejsza wydajność nerwu.

  • Możliwy niedobór witaminy:

W organizmie potrzebne są tłuszcze do wchłaniania niezbędnych witamin. Rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, D, E i K nie mogą być łatwo usunięte przez organizm i są przechowywane w tkance tłuszczowej. Choroby spowodowane niewystarczającą ilością rozpuszczalnych w tłuszczach witamin są rzadkie. Niedobory mogą wynikać z układu pokarmowego, kości i zaburzeń skóry z powodu źle zbilansowanej diety.

  • Choroby sercowo-naczyniowe:

Zmniejszony poziom kwasów tłuszczowych omega-3 we krwi może prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych, takich jak choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, udar, zatrzymanie akcji serca, miażdżyca.

  • Auto-odporność i przewlekłe zapalenie:

Przewlekłe zapalenie, takie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), choroba Leśniowskiego-Crohna, zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty układowy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i immunoglobulina Nefropatia związana jest ze zubożonymi poziomami kwasów tłuszczowych omega-3.

  • Raki:

Badania naukowe wykazują, że istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego i okrężnicy z obniżeniem poziomu kwasów tłuszczowych omega-3.

  • Ciąża i laktacja:

Niski poziom niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 w czasie ciąży zwiększa ryzyko wzrostu ciśnienia krwi, stanu przedrzucawkowego i późniejszego przedwczesnego porodu.

DHA jest bardzo istotny dla rozwoju płodów i niemowląt. Depresja poporodowa, ADHD i niskie iloraz inteligencji są wynikiem niskiego spożycia DHA podczas ciąży.

Estelle Winwoode

Nikt nie wspomniał o głodzie królika. Zatrucie białkiem lub głód królika występuje, gdy tylko chude mięso jest spożywane przez dłuższy czas. Objawy obejmują biegunkaból głowy, zmęczenie, niskie ciśnienie krwi, wolne tętnoi niewyraźny dyskomfort i głód (bardzo podobne do a pragnienie jedzenia), które mogą zostać zaspokojone tylko przez spożywanie tłuszczu.

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach obejmują A, D, E i K. Niedobory tych witamin powodują i przyczyniają się do ciężkości wielu chorób, od raka po odrę.

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach

Istotny jest również niedobór kwasu tłuszczowego.

Elizabeth Cooper, były psycholog i pracownik Current Pharma
Oryginalnie odpowiedziano: Jaka jest choroba spowodowana niedoborem tłuszczu?

Lipodystrofia niezwiązana z HIV.

Lipodystrofia powoduje niedobór tłuszczu. W lipodystrofii osoba traci cały swój tłuszcz (uogólniony) lub część tłuszczu (częściowego). W niektórych przypadkach ludzie mogą nie mieć tłuszczu w niektórych obszarach (np. Mając muskularne nogi sportowca), ale mają nadmiar tłuszczu w innych (np. Mając twarz / szyję osoby otyłej). Niektóre osoby z LD mogą wyglądać zdrowo (ze względu na widoczną muskulaturę, ponieważ brakuje im tłuszczu), ale mogą cierpieć z powodu poważnych problemów zdrowotnych, ponieważ tłuszcz (w to wierzyć lub nie) ma kluczowe znaczenie dla systemu metabolicznego.

Z LD mogą wynikać następujące czynniki:

- Hypertriglicerydemia

- Niezwykle insulinooporna cukrzyca

- Nienasycony głód

- Tłusta choroba wątroby

- Choroba serca

Ludzie mogą otrzymać LD genetycznie (formy wrodzone / rodzinne) lub mogą nabyć ją w wyniku choroby wirusowej lub idiopatycznie (nie można znaleźć przyczyny).

Osoby z LD - ponieważ jest to tak rzadkie - często mają trudności w uzyskaniu prawidłowej diagnozy i odpowiedniego leczenia. Większość pracowników służby zdrowia nie wie o tym, i może błędnie myśleć, że pacjent nie przestrzega zasad leczenia ("twój A1c jest poza tabelami - dlaczego nie bierzesz insuliny?" "Jestem." "Oczywiście nie jesteś lub twoje A1c byłoby znacznie niższe. "... gdy biedny pacjent ma insulino-oporną cukrzycę od ich LD). Pracownicy służby zdrowia mogą również zdiagnozować wyniki LD (hipertriglicerydemię, cukrzycę itp.) I nie zdiagnozować samej LD. Osiągnięcie prawidłowej diagnozy i leczenia może potrwać lata.

Jeśli masz LD i potrzebujesz edukacji i wsparcia, poleciłbym następujące strony:

Witamy w Lipodystrophy United (grupa amerykańska popierająca LD)

Strona główna - NORD (Krajowa Organizacja ds. Rzadkich Zaburzeń) (grupa rzeczników ogólnie w zakresie chorób rzadkich)

EnteHealth, Skonsultuj się z lekarzem przez telefon

Potrzebujesz niezbędnych kwasów tłuszczowych, aby utrzymać zdrową skórę, więc niedostateczna ilość tłuszczu w diecie może powodować problemy skórne. Niezbędny niedobór kwasu tłuszczowego zwiększa utratę wody ze skóry, co powoduje suchą, łuszczącą się wysypkę.

Marcellus Gilreath, M.D. (Ret.) Internal Medicine, University of Cincinnati College of Medicine (1988)

Dobrą laika odpowiedź na to pytanie można znaleźć na stronie:

Jakie są skutki niedoboru tłuszczu u ludzi?

Odpowiedzi należy traktować jako ogólne i nieszczególne dla żadnej osoby; w związku z tym nie należy ich interpretować jako konkretnej porady medycznej i nie stwarzają relacji lekarz / pacjent. Aby uzyskać bardziej szczegółowe porady, unikalne w danej sytuacji, skonsultuj się z lokalnym lekarzem.

4.8
Średnia ocena: 21
5
11
4
4
3
2
2
1
1
0