Dołek na policzku

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
W przypadku innych zastosowań zobacz temat Dimple (ujednoznacznienie).
Dołek na policzku
(Gelasin)
Kirk Douglas ma podbródek.
Identyfikatory
Anatomiczna terminologia

Dołek (znany również jako gelasin[1]) jest małym naturalnym wcięciem w ciele na części ludzkiego ciała, przede wszystkim w policzek lub na brodzie.

Charakterystyka

Jasper Liu ma dołeczki do policzków.

Policzek dołeczki, gdy obecny, pojawiają się, gdy osoba sprawia wyraz twarzy. Wgłębienie brody to niewielka linia na brodzie, która pozostaje na brodzie bez żadnych wyrazów twarzy. Wstawki mogą pojawiać się i znikać przez dłuższy czas.[2] Profesor McDonald, powołując się na ograniczone badania, doszedł do wniosku, że dołeczki zostały błędnie oznaczone jako odziedziczone genetycznie i jako cecha dominująca.[3][4] Jednak University of Utah uważa wgłębienia za "nieregularną" dominującą cechę, która jest prawdopodobnie kontrolowana głównie przez jeden gen, ale jest pod wpływem innych genów.[5]

Anatomia

Dołeczki mogą być spowodowane zmianami w budowie mięśnia twarzy zwanego zygomaticus major. W szczególności, obecność dużego lub większego mięśnia dwugarbnego zygomaticus może wyjaśniać tworzenie się dołków do policzków.[3] Ta odmiana wariacyjna mięśnia powstaje jako pojedyncza struktura z kości jarzmowej. W miarę jak porusza się do przodu, dzieli się następnie na większy pakiet, który wstawia się w typową pozycję powyżej kącika ust. Gorszy pakunek wstawia się poniżej kącika ust.

Zobacz też

 • Rozszczepiony podbródek
 • Dimples of Venus
 • Cechy mendlowskie u ludzi
 • Sakralne wgłębienie

Referencje

 1. ^ Garg, Anu. "A.Word.A.Day". Wordsmith. Źródło 2013-08-12.
 2. ^ Am J Med Genet. 1990 Jul; 36 (3): 376. Policzek dołeczki.
 3. ^ a b Pessa, JE; Zadoo, VP; Garza, PA; Adrian Jr, EK; Dewitt, AI; Garza, JR (1998). "Podwójny lub bifidowy mięsień większy zygomaticus: anatomia, zapadalność i korelacja kliniczna". Anatomia kliniczna. 11 (5): 310-3. doi: 10.1002 / (SICI) 1098-2353 (1998) 11: 5 <310 :: AID-CA3> 3.0.CO; 2-T. PMID 9725574.
 4. ^ McDonald, J.H. "Mity ludzkiej genetyki". Publikacja Sparky House. Źródło 10 stycznia 2015.
 5. ^ Utah. "Obserwowalna ludzka charakterystyka". Źródło 26 stycznia 2015.

Linki zewnętrzne

Wikimedia Commons ma media związane z Dimples.
 • Możliwe dziedzictwo wgłębień
Źródło: "https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Dimple&oldid=836251883"

Dołek na policzku

Co powoduje dołeczki w policzek? Niektórzy ludzie mają je na plecach i na pośladkach. Dodatkowo, inni mogą mieć wgłębienia na ramionach. Oto przyczyny, o których być może nie wiedziałeś, nawet jeśli masz ochotę na te małe depresje.

Musiałeś zobaczyć atrakcyjne wgniecenia na policzkach, a czasem na brodzie powszechnie zwane dołeczkami. Podczas gdy niektórzy ludzie mają po dwóch stronach po obu stronach policzków, inni mają szczęście, że mają ich kilka. Mówię "szczęście", ponieważ dołeczki są urocze dla wielu, którzy ich nie mają. Ludziom z wgłami na policzkach, oni też je kochają i nie wymieniają ich za nic. Istnieją również inne rodzaje wgłębień, które nie mogą być uznane za zbyt atrakcyjne, takie jak te znalezione na pośladkach. Jeśli to odkryję, nie będę zbyt dumny z moich pleców.

Dimples są ładne, prawda?

Następnie inny zestaw znajduje się w dolnej części pleców, po każdej stronie dolnej części rdzenia kręgowego. Te zestawione dołeczki, choć znalezione głównie u kobiet, można znaleźć również u mężczyzn. Wąsy na plecach są dla wielu sexy i jest bardzo mało prawdopodobne, aby znaleźć je w zbyt przeciętnej, zbudowanej osobie. Najważniejsze pytanie brzmi jednak, co powoduje wgłębienia?

Co powoduje, że Back Dimples?

Co powoduje wgłębienia z tyłu? "Są to sagittally symetryczne wcięcia widoczne czasami na dolnej części pleców" (Wikipedia.com). Dolny grzbiet istoty ludzkiej ma połączenie znane jako sacroiliac i tam znajdują się rozszczepy po obu stronach, zwane także tylnymi wgłębieniami.

Inne nazwy dla odwróconych pleców to:

 • Wenusjski
 • Dimus Wenus, nieformalny termin wymyślony przez lekarzy
 • Butt dołeczki

Genetyka jest przyczyną tych depresji. Zawsze można jednak znaleźć wgłębienia u większości szczupłych sportowców. Niezależnie od tego, czy te dołeczki wystąpiły z powodu rygorystycznych ćwiczeń, których poddawani są ci ludzie, możliwe jest, że zostały one wzmocnione.

Prawda jest taka, że ​​sportowcy tacy jak Cristiano Ronaldo i Michael Phelps mają dołeczki, które są bardziej widoczne. W tak wysportowanych ludziach może być tylko jedna odpowiedź, rygorystyczne ćwiczenia sercowo-naczyniowe. Ciężko trenują, aby utrzymać formę i utrzymać formę, i prawdopodobnie jeśli zrobiłeś to samo, możesz je zdobyć.

Na szczęście większość kobiet ma z tyłu wgłębienia, w przeciwieństwie do mężczyzn. Nazwa dimples of venus jest właściwie zapożyczona od rzymskiej bogini Wenus. Była boginią piękna i dlatego każdy, kto ma ją na plecach, jest ikoną piękna. Mężczyźni, którzy je mają, są również atrakcyjni, a wielu można zobaczyć popisując się nimi wzdłuż plaż w miesiącach letnich.

Jeśli nie masz ich z powrotem, nie musisz być zazdrosny. Możesz zrobić rozszczep widoczny na dolnej części pleców, wykonując ćwiczenia. Po pierwsze, musisz zadbać o to, by tłuszcz w twoim organizmie pozostał przy niskich wartościach procentowych.

Tłuszczowe wartości procentowe, które mogą zapewnić Ci piękne i seksowne wgłębienia z tyłu to:

Dimpled Lower Back
 • U mężczyzn niskotłuszczowy zakres 6-13%
 • U kobiet niskotłuszczowy zakres 14-20%

Jeśli masz więcej tłuszczu niż wymienione powyżej wartości procentowe, to masz dużo ciężkiej pracy do wykonania. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, a następnie z trenerem, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczy. Z drugiej strony, jeśli masz mniej tłuszczu, musisz jeść zdrowo podczas ćwiczeń.

Czy z tyłu są genetyczni?

Czy są genetyczne? Jak widzieliśmy powyżej, genetyka jest przyczyną tylnych dołeczków, jednak ćwiczenia wzmacniają je. Jeśli nie masz pieniędzy, aby zapisać się na siłownię, możesz zrobić regularne ćwiczenia w domu, aby uzyskać seksowne plecy dołeczki.

Musisz jednak upewnić się, że pocisz się, to jedyny sposób, aby wiedzieć, że ciężko pracujesz nad mięśniami i stawami. Tutaj jest proste ćwiczenie możesz robić codziennie w zaciszu własnego domu, aby uzyskać wgłębienia w dolnej części pleców, które nie są genetyczne.

 • Połóż się na brzuchu na podłodze, twoja twarz powinna również być skierowana w dół i wyciągnij ręce przed siebie. Trzymaj stopy razem.
 • Wszystkie twoje kończyny powinny być utrzymane prosto, a tułów mocny. Podnieś obie ręce i nogi do sufitu, jednocześnie podtrzymując ciało za pomocą brzucha
 • Powtórz to ćwiczenie kilka razy i za każdym razem pamiętaj, aby oddychać.

Odpowiedź na to, czy są z powrotem wgłębienia genetyczne? jest prosty, tak, są. Można je jednak bardziej wciskać poprzez rygorystyczne ćwiczenia. Ćwiczenie, które podałem powyżej, jest znane jako ćwiczenie nadczłowieka.

Co powoduje dołeczki w policzkach?

Jak wspomniałem wcześniej, występują one w różnych częściach ciała z różnych powodów. Jeśli chodzi o policzki, jest to rzeczywiście piękna deformacja. Mięśnie twarzy znane jako major zygomaticus występują w różnych strukturach. Kiedy mięśnie są krótkie i pozostają krótkie, stają się widoczne jako małe zagłębienia po obu stronach policzków. Jednakże możliwe jest również dołek na jednym policzku, być może dlatego, że te same mięśnie są krótsze po jednej stronie niż drugie.

Na ramionach.

Co powoduje wgłębienia na policzkach? Wszystkie dzieci rodzą się z wgłębieniami w policzkach. Niemniej jednak, wraz z wiekiem, główne mięśnie zygomaticus wydłużają się i ukrywają wgłębienia. W niektórych ludziach, którzy mieli rodziców z tą cechą, nigdy nie znikają w dorosłości. Dla niektórych osób, które tracą swoje urocze depresje w starszym wieku, jest to spowodowane elastyczną naturą skóry na policzkach.

Jeśli masz teraz dołeczki, możesz mieć dzieci z dołeczkami z partnerem, który je ma. Z drugiej strony, jeśli twój małżonek nie ma dołków na policzkach, są szanse, że nadal możesz mieć dziecko ze słodkimi dołeczkami w policzkach.

Oto jak depresje w policzkach pojawiają się, jeśli naprawdę chcesz je mieć na swojej córeczce lub chłopcu:

 • Dla obojga rodziców z wgłębieniami na policzkach istnieje 50-100% prawdopodobieństwo, że ich dziecko również je będzie miało.
 • Dla jednego rodzica z nimi jest 25-50%, że potomstwo będzie afiszować jakieś słodkie na policzkach.

Co powoduje wgłębienia na pośladkach?

Te depresje występują w różnych częściach ciała, nie wspominając nawet w najdziwniejszych miejscach, pośladkach. To może nie być powszechne u mężczyzn, ponieważ mają one niedopasowane niedoskonałości niż kobiety. W rzeczywistości mogą w ogóle nie wystąpić u mężczyzn. Cellulit jest powszechnym zjawiskiem u kobiet.

Dla kobiet, które są świadome swojego ciała, bez wątpienia zauważą małe zagłębienia na pośladkach. Co powoduje ich pośladki? Istnieją różne powody, dla których kobiety mogą mieć dołeczki na pośladkach. Obejmują one:

 • Wysoki poziom tkanki tłuszczowej
 • Odwodnienie
 • Brak ćwiczeń w dolnej części pleców

Co robić, jeśli masz je na pośladkach

 • Pić dużo wody
 • Ćwicz regularnie, zwracając uwagę na swój tyłek, w rzeczywistości są to ćwiczenia przeznaczone na tyłek.

Co powoduje, że ramiona wymiatają?

Rzadki rodzaj wgłębienia znajduje się na ramionach. Można je znaleźć na obu lub jednym ramieniu. Możesz zobaczyć wgłębienie na ramieniu i wygląda jak deformacja. Oto przyczyny.

 • Wrodzone wady rozwojowe
 • Choroba zakaźna
 • Przypadkowe zdenerwowanie mięśni ramion.
4.5
Średnia ocena: 25
5
15
4
3
3
3
2
3
1
0