Jogging, aby schudnąć / Fitness / Weight Loss

Jogging może być świetnym sposobem na uzyskanie kształtu i schudnąć. Nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu i nie wymaga czasu na naukę. Dodatkowo celuje w całe ciało w sposób aerobowy. Nie tylko bieganie może wzmocnić nogi i brzuch i pomóc spalić tłuszcz, ale także wzmacnia układ krążenia i układ oddechowy. Oto kilka porad, które pomogą Ci schudnąć poprzez jogging.

Rozważ swój własny poziom sprawności, zanim zaczniesz

Jeśli źle się czujesz, nie chcesz zaczynać od razu biegać. Nie tylko będzie to dość trudne, może być niebezpieczne; możesz zranić siebie. Jeśli jesteś już w całkiem dobrej formie i chcesz poprawić trochę więcej, możesz zacząć od razu biegać. Jeśli nie, zacznij od szybkiego marszu, aż poprawisz swoją kondycję fizyczną. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, poproś lekarza o poradę.

Ustaw cel utraty wagi

Żaden program ćwiczeń odchudzających nie może działać bez celu utraty wagi. Nie należy próbować schudnąć zbyt szybko, ponieważ szybka utrata wagi może spowodować komplikacje zdrowotne. Cel jednego lub dwóch funtów tygodniowo jest bezpieczny i możliwy do osiągnięcia.

Aby stracić dwa funty tygodniowo, będziesz musiał spalić o 1000 więcej kalorii niż zużywasz każdego dnia. Łatwiej jest zrobić, jeśli obniżysz 500 kalorii z diety, spalając 500 kalorii podczas ćwiczeń.

Liczba spalonych kalorii podczas joggingu zależy od osobistego indeksu masy ciała. FitDay może pomóc Ci śledzić spalone kalorie. Kiedy już wiesz, ile kalorii spalasz na minutę joggingu, możesz oszacować, ile kalorii spalasz na sesji joggingowej.

Ustaw harmonogram joggingu

Ustalenie regularnego harmonogramu joggingu jest niezbędne, jeśli chcesz schudnąć i uzyskać kształt poprzez jogging. Przecież bieganie z przerwami nie pomoże bardzo. Konsekwencja jest kluczem do utraty wagi. Po pierwszych kilku próbach zaczniesz coraz łatwiej przychodzić do rutyny.

Powinieneś pobiegać trzy do pięciu razy w tygodniu, wystarczająco długo, aby podnieść swoje tętno przez co najmniej 30 minut. Pamiętaj, że podczas pierwszych 20 minut sesji joggingowej spalasz tylko kalorie z jedzenia, które spożyłeś tego dnia. Po pierwszych 20 minutach twoje ciało zacznie spalać energię zmagazynowaną jako tłuszcz.

Zmieniaj swoją rutynę joggingu, aby powstrzymać nudę i ćwiczenia bardziej efektywnie. Możesz spróbować trochę zmienić prędkość. Biegnij szybko przez 15 minut, a następnie zwolnij, aby uzyskać bardziej komfortowe tempo przez 15 minut (pamiętaj, aby utrzymywać tętno w górze, aby organizm zaczął spalać nagromadzony tłuszcz jako paliwo). W niektóre dni możesz mieć ochotę pobiegać wolniej, ale przez dłuższy czas. To też jest w porządku. Poruszaj się po różnych trasach w różne dni, aby wszystko było ciekawe.

4.1
Średnia ocena: 37
5
15
4
2
3
1
2
2
1
1