Jak stracić tłuszcz brzucha w 30 dni

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha w ciągu miesiąca

Pozbycie się tłuszczu z brzucha w ciągu miesiąca nie jest trudne. Wszystko, czego potrzebujesz, to jasny plan działania, siła woli i głęboka motywacja, aby osiągnąć swój cel utraty wagi.

Jeśli jesteś poważnie zmotywowany, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha w ciągu miesiąca, oto program krok po kroku, który pozwoli Ci zmienić kształt brzucha w krótkim czasie i uzyskać płaski brzuch i wyrzeźbiony abs, który zawsze chciałeś!

Głównie istnieją dwie fazy, w których można pozbyć się tłuszczu z brzucha w ciągu miesiąca:


  • Krok 1: Zapobieganie nowej akumulacji tłuszczu, który nie powinien się osadzać w okolicy brzucha
  • Krok 2: Tonizowanie i pieczenie już istniejącego tłuszczu w jamie brzusznej.

Najlepsze wyniki uzyskuje się, łącząc obie fazy jednocześnie.

FAZA 1 utraty tłuszczu z brzucha w ciągu jednego miesiąca

Zapobiegaj nowej akumulacji tłuszczu w jamie brzusznej

Nigdy nie usuniesz tłuszczu z brzucha bez uprzedniego zablokowania mechanizmu, który powoduje wzrost tłuszczu w jamie brzusznej. Oto kilka ważnych wskazówek, których należy przestrzegać:

1. Obserwuj, co pijesz


Zwróć uwagę na wszystko, co pijesz, ponieważ większość kalorii i cukru, które zwykle bierzesz, pochodzi z napojów, które pijesz.

Jeśli lubisz pić napoje gazowane, napoje dietetyczne lub napoje zawierające cukier, to nadszedł czas, aby w końcu zrezygnować z nich i zastąpić je wodą lub zieloną herbatą bez cukru.

Nie daj się zwieść błyskotliwym etykietom wielu napojów, które napisały "zero kalorii", "bez dodatku cukru", "tłuszcz uwodorniony", i tak dalej, ponieważ są najgorsze, ponieważ są pełne przemysłowych związków chemicznych, które zastępują obecność cukier. Dlaczego napój smakuje słodko? Odpowiedź jest prosta: wynika to ze sztucznych słodzików.

Sztuczne słodziki są szkodliwe dla organizmu, ponieważ zwiększają poziom cukru we krwi i stymulują hormony, które dają poczucie głodu.

Jeśli nie chcesz popełniać błędów, pamiętaj o tej zasadzie: wszystko, co jest słodkie, a nie woda, sprawia, że ​​jesteś gruby!

2. Powiedz NIE "złym" jedzeniom i alkoholowi

Jeśli Twoim celem jest wyeliminowanie tłuszczu z brzucha w ciągu miesiąca, to przez następne 30 dni uważnie przestrzegaj następujących wskazówek:

Wyeliminuj smażone produkty żywnościowe, konserwy i wszystkie pokarmy bogate w węglowodany, ponieważ oprócz tego, że są pełne tłuszczu i są ubogie w składniki odżywcze, są PRAWDZIWE przyczyny tłuszczu w jamie brzusznej i obrzęk brzucha.

Unikaj alkoholu! Alkohol jest największym wrogiem płaskiego żołądka. Dzieje się tak dlatego, że po wypiciu organizm zamiast energii zużyje energię.

Nie jedz przed pójściem spać. Wydaje się to banalną koncepcją, ale wielu ludzi popełnia ten błąd. W nocy twój metabolizm zwalnia i wszystko, co jest zjedzone przed snem, zamienia się w tłuszcz i jest przechowywane jako takie.


3. Uważaj! Nie rób tego błędu!

Wiele osób uważa, że ​​aby szybko wyeliminować tłuszcz z brzucha, trzeba jeść mniej niż zwykle. Choć może wydawać się rozsądne, ten pomysł jest całkowicie błędny z dwóch powodów:

Wraz z niedoborem pożywienia organizm zatrzyma rezerwy tłuszczu, co zapobiegnie utracie tkanki tłuszczowej. Wszystko, co jesz, zamieni się w tłuszcz, ponieważ ciało będzie przygotowywać się na okres mniejszej ilości tłuszczu. Jest to naturalna taktyka przetrwania, którą nauczyliśmy się od naszych przodków i która jest aktywowana przez nasze geny.

Proste sposoby na uzyskanie płaskiego brzucha w ciągu jednego miesiąca

Proste sposoby na uzyskanie płaskiego brzucha w ciągu jednego miesiąca

Jeśli twoim celem jest pozbycie się dużego brzucha, to zrób tak, jak wielu ludzi. Jedz do swojego posiłku i jedz często, często, do 5-6 razy dziennie (trzy posiłki i trzy zdrowe przekąski). Oczywiście wybór żywności powinien być pokarmem bogatym w białka i żywność o niskiej zawartości węglowodanów.

Faza 2 pozbycia się grubego brzucha w 30 dni


Wyeliminuj istniejący tłuszcz z brzucha

Teraz, gdy rozumiesz, jak uniknąć gromadzenia się nowego tłuszczu na brzuchu, możemy teraz zobaczyć, jak wyeliminować już istniejący tłuszcz.

1. Żywność, która pali tłuszcz brzuszny

Oto niektóre zdrowe pokarmy, które można włączyć do diety zamiast przetworzonej, smażonej i niezdrowej żywności:

Produkty bogate w białko:

  • Pierś z kurczaka
  • Ryby takie jak makrela, dorsz, tuńczyk i łosoś
  • Soja, hamburgery sojowe i tofu
  • Orzechy jak migdały, orzechy włoskie i migdały

Żywność o wysokiej zawartości błonnika:

  • Świeże owoce: banany, winogrona, ananasy, truskawki, gruszki, pomarańcze, brzoskwinie, jagody, jabłka itd.
  • Warzywa: szpinak, pieczarki, ogórki, papryka, brukselka, zielona fasolka, brokuły, szparagi, kapusta, cebula itp.

Jak już powiedziano, jedz często w ciągu dnia i spożywaj od pięciu do sześciu małych posiłków dziennie, aby utrzymać aktywny metabolizm i zmienić swoje ciało w maszynę do spalania tłuszczu na pełnym gazie.

2. Ćwiczenia, które spalają tłuszcz brzuszny


Ostatnim składnikiem, który szybko eliminuje gruby brzuch, jest odpowiednia kombinacja ćwiczeń aerobowych i beztlenowych.

Pozwól mi wyjaśnić to wyraźnie.

Ćwiczenia aerobowe: ćwiczenia cardio

Szybki marsz, jazda na rowerze lub bieganie na bieżni to ćwiczenia kardio, których celem jest spalenie jak największej ilości tkanki tłuszczowej w krótkim czasie dzięki zwiększonemu metabolizmowi.

Aby to zrobić, musisz skorzystać z techniki zwanej "treningem interwałowym", która obejmuje powtarzające się interwały ćwiczeń o wysokiej intensywności, które zmieniają się w powtarzających się odstępach czasu przy ćwiczeniach o niskiej intensywności.

Jeśli musisz szybko stracić duże ilości tłuszczu, ta strategia jest jedną z najlepszych, które możesz zastosować.

Ćwiczenia beztlenowe: trening siłowy

Najpierw wyjaśnijmy: trening siłowy nie oznacza pozostawania na siłowni, aby podnosić ciężary, dopóki nie rozwinie się muskulatura. W takim przypadku trening siłowy pomoże ci rozwinąć aktywną masę mięśniową, dzięki czemu unikniesz utraty masy mięśniowej podczas utraty wagi.


Wszystko to, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha w ciągu miesiąca.

Jak stracić tłuszcz brzucha w 30 dni

Utrata tłuszczu z brzucha i uzyskanie bardziej płaskiego brzucha jest możliwa w ciągu miesiąca. Twoje podejście musi jednak obejmować modyfikacje diety, regularne ćwiczenia cardio i ćwiczenia wzmacniające rdzeń. Utrata tego tłuszczu nie tylko sprawi, że będziesz wyglądać lepiej - zmniejszy to również twoje ryzyko dla chorób takich jak rak piersi, zespół metaboliczny i cukrzyca, zgodnie z MayoClinic.com.

Wideo dnia

Wyznacz cele do ćwiczeń i żywienia.
Wyznacz cele do ćwiczeń i żywienia.Źródło zdjęcia: Stockbyte / Stockbyte / Getty Images

Jeśli chcesz stracić tłuszcz z brzucha, ważne jest, aby ustawić cele utraty tłuszczu. Te cele pomogą ci konsekwentnie schudnąć, co pomaga w uzyskaniu bardziej płaskiego brzucha. Bezpieczna utrata tłuszczu to 1 do 2 funtów. tydzień, który wynosi od 4 do 8 funtów. miesiąc. Osiągnij ten cel spalając od 3500 do 7000 kalorii tygodniowo poprzez dietę o obniżonej kaloryczności i regularną aktywność tlenową. Ćwiczenia tonizujące są również niezbędne do stonowania mięśni rdzenia i rozwinięcia bardziej płaskiego brzucha.

Dietetycy, którzy piją mleko sojowe wydają się tracić na wadze więcej niż ci, którzy tego nie robią.
Dietetycy, którzy piją mleko sojowe wydają się tracić na wadze więcej niż ci, którzy tego nie robią.Źródło: Christopher Robbins / Photodisc / Getty Images

Istnieją pokarmy, które promują szczuplejszy i bardziej płaski brzuch. Na przykład, migdały zawierają duże ilości błonnika i magnezu. Magnez jest minerałem związanym z budową mięśni i rozwijającymi się silniejszymi mięśniami brzucha. Magazyn "Fitness" zaleca 1 uncję. migdałów codziennie, aby uzyskać te korzyści. Dodawaj również kwasy tłuszczowe omega-3 do swojej diety. Ten składnik odżywczy poprawia metabolizm i pomaga czuć się pełnią przez dłuższy czas. Łosoś, siemię lniane i orzechy włoskie są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3.

Soja to kolejny pokarm, który promuje płaski brzuch. Dietetycy, którzy piją mleko sojowe wydają się tracić większą wagę niż ci, którzy tego nie robią, zgodnie z "Fitness". Codziennie spożywaj 25 g białka sojowego z całych źródeł soi.

Klasa Spin to dobry wybór do spalania kalorii.
Klasa Spin to dobry wybór do spalania kalorii.Źródło zdjęcia: Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Aktywność cardio jest narzędziem, które pomaga spalić tłuszcz w żołądku. Wybierz czynności, które odpowiadają twoim celom utraty tłuszczu. Na przykład, jeśli chcesz stracić 4 funty. miesięcznie, musisz spalić 500 kalorii dziennie. Spożycie 300 kalorii i ćwiczenie spalania 200 kalorii dziennie osiąga ten cel. Dlatego musisz znaleźć ćwiczenia cardio, które tracą 200 lub więcej kalorii na sesję. Aerobik w wodzie, chodzenie z prędkością 3,5 mil / h lub szybciej i jazda rowerem spełniają ten cel w sesji godzinnej na 160 funtów. osoby, zgodnie z MayoClinic.com.

Rozwiń silniejsze mięśnie brzucha.
Rozwiń silniejsze mięśnie brzucha.Źródło zdjęcia: Stockbyte / Stockbyte / Getty Images

Uzupełnij dwa do trzech rdzeniowych treningów każdego tygodnia, aby rozwinąć silniejsze mięśnie brzucha w ciągu miesiąca. Zawsze zostawiaj dzień odpoczynku między sesjami wzmacniającymi, aby promować naprawę mięśni. Ćwiczenia, takie jak przechylenie miednicy, są skuteczne w budowaniu mocniejszego rdzenia. Połóż się na macie do ćwiczeń z ugiętymi kolanami. Zaangażuj mięśnie rdzenia i unieś miednicę w kierunku sufitu. Przytrzymaj skurcz na 10 odliczeń i zwolnij. Wykonaj 10 powtórzeń podczas treningu.

Trzymanie brzucha jest kolejnym skutecznym ćwiczeniem. Użyj twardego krzesła, aby ukończyć to ćwiczenie. Usiądź na krześle ze stopami na podłodze i dłońmi opartymi o krawędź krzesła. Użyj mięśni rdzenia, aby postawić stopy 2 do 4 cali nad ziemią. Przytrzymaj skurcz do 10 sekund i zwolnij. Powtarzaj ruch przez 60 sekund.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.7
Średnia ocena: 22
5
13
4
2
3
2
2
1
1
1