Jak zostać sławnym w 3 szokująco prostych krokach

Spójrzmy prawdzie w oczy, prawdopodobnie pracujesz zbyt mocno.

Zapomnij o tych wszystkich latach spędzonych w zapomnieniu

Zapomnij o wprowadzeniu swoich 10.000 godzin treningu, aby opanować swój statek.

Zapomnij o tworzeniu jakiejkolwiek pracy twórczej, teraz chodzi o to, aby stać się sławnym ze względu na sławę.

Gdzieś po drodze sława stała się celem samym w sobie. Niekoniecznie musi stać się znanym muzykiem, znanym pisarzem lub znanym artystą - wystarczy, by stać się sławnym.

Twórcy zawsze byli prowokatorami. Artyści tacy jak Picasso, Duchamp, O'Keeffe, Cerny, Pollock, Banksy, Christo i Hirst specjalizowali się w pracach, które poruszają emocje i przesuwają granice (i guziki) ich widowni. Jednak ich głównym celem nie było po prostu zwrócenie na siebie uwagi, była to próba zmiany naszej perspektywy i zaoferowania nam czegoś nowego przy użyciu własnego, niepowtarzalnego, kreatywnego głosu.

Teraz to powiedziawszy, dlaczego czujesz się tak, jak wielu z nas, po prostu krzyczy, by zwrócić na siebie uwagę?

Przełamywanie hałasu tła

Spójrz, rozumiem, internet jest strasznie zatłoczony.

Teraz, gdy praktycznie każdy ma swoje konto na Twitterze, stronę na Facebooku, kanał YouTube i blog - stało się trudniej niż kiedykolwiek, aby przełamać tło i dać się zauważyć. Mamy więcej kanałów informacyjnych i tanie sposoby na rozpowszechnianie naszej twórczej pracy niż kiedykolwiek wcześniej.

To, co wydaje się znikać, to jednak nasza uwaga.

Więc co się stało?

Nie ma już widzów.

Trzeba pamiętać, że nie tak dawno temu istniało tylko kilka kanałów telewizyjnych, studiów filmowych i wytwórni muzycznych. Wytworzyli treść, a my sumiennie obserwowaliśmy, słuchaliśmy i kupowaliśmy wszystko, co stworzyli.

Nie musiało to być nawet takie dobre, ponieważ mieliśmy do wyboru tylko kilka opcji (chyba, że ​​byłeś jednym z tych dziwnych "czytników książek"). Mieli profesjonalnych aktorów i muzyków, a my byliśmy widzami. Występowali, gdy siedzieliśmy na uboczu, klaskali i kupowali nasze bilety.

Wtedy nawet oglądaliśmy reklamy w telewizji, ponieważ byliśmy po prostu zbyt leniwi, aby wstać i zmienić kanał. To były dni chwały Mad Men i wszyscy odegrali swoją rolę - rozmawiali i słuchaliśmy.

Ale tutaj jest problem .... Rzeczy się zmieniły

Nikt nie słucha

Światowa sieć zmieniła to wszystko. Nie ma już widzów siedzących na uboczu, czekających na rozrywkę, ponieważ sami w pewnym stopniu sami staliśmy się twórcami treści.

Teraz jesteśmy tak zajęci tworzeniem i dzieleniem się własnymi treściami, że nie mamy czasu, aby zauważyć czyjeś rzeczy.

Aktualizujemy naszego bloga, codziennie wysyłamy dziesiątki aktualizacji na Facebooku i Twitterze, aby odkryć, że coraz mniej osób słucha tego, co mamy do powiedzenia. Więc spędzamy większość czasu rozmawiając o sobie.

To trochę jak kolacja z okazji Święta Dziękczynienia, gdzie wszyscy mówią w tym samym czasie, ale nikt tak naprawdę nie słucha. Po prostu rozmawiamy o sobie nawzajem. Rozmowa przy stole staje się coraz głośniejsza, dopóki nie słyszysz nawet tego, co mówisz.

W ekonomii nazywa się to prawem malejących zysków. Innymi słowy, pierwsza osoba, która zacznie krzyczeć w cichym pokoju, prawie na pewno zostanie zauważona. Może nawet druga z trzeciej osoby - ale gdy tylko wszyscy w pokoju zaczną krzyczeć, nikt nie usłyszy nikogo, a my po prostu to dostroimy. Niestety, wydaje się, że dotarliśmy do tego punktu w Internecie, gdzie wszyscy krzyczą, aby zostać zauważonym, ale nikt już nie chce słuchać.

Kiedy wszyscy stoją, nikt nie widzi

W takim środowisku, w którym jest już tyle hałasu i zamieszania, jak ktokolwiek może mieć nadzieję, że się wyróżni i zostanie zauważony?

To wszystko wraca do tytułu tego postu, który brzmi "Jak zostać sławnym w 3 szokująco prostych krokach"
(nie byłeś pewien, czy rzeczywiście tam wrócimy?)

Więc tutaj jest .... sekretem tego, że jesteś zauważony online, jest zaszokowanie publiczności, aby zwracała na ciebie uwagę.

Shock & Awe

Spójrzmy prawdzie w oczy, najszybszym sposobem zwrócenia uwagi jest krzyczeć

Shock = Attention = Fame

Jak widać, nasza formuła jest tutaj dość prosta. Jeśli chcesz stać się sławny, musisz po prostu znaleźć sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Gdy zwrócisz uwagę ludzi, staniesz się sławny.

Widzisz sławę (w przeciwieństwie do talentu) to nic innego, jak chwytanie czyjejś uwagi.

Szokujące ludzi, robiąc coś głupiego i dziwacznego, było kiedyś prowincją dżokejów, artystów graffiti i Jerry'ego Springera, ale teraz najwyraźniej stało się głównym nurtem.

Więc nie tylko Picasso słynie z dzieł sztuki, ale teraz także jest idiotą, który wszedł do muzeum i zniszczył jedno ze swoich obrazów. Nie trzeba talentu, ciężkiej pracy ani umiejętności, aby stać się sławnym. Wszystko, czego potrzeba, to zdolność uchwycenia czyjejś uwagi poprzez zrobienie czegoś zupełnie nieoczekiwanego. Nie ma nawet znaczenia, czy robisz coś "dobrego" lub coś "złego", aby zwrócić na siebie uwagę - rezultat jest dokładnie taki sam.

Sława, będziesz sławna, tak sławna, jak tylko może być, z każdym, kto patrzy, jak wygrywasz w telewizji, Z wyjątkiem sytuacji, gdy nie, bo czasami nie. ~ Dr. Seuss

I nie tylko początkujący, którzy walczą o to, by zostać zauważonym, to także ci, którzy mogą już być sławni, ale chcą stać się jeszcze bardziej znani. Czy uważasz, że to tylko zbieg okoliczności, że tak wiele wyrzuconych celebrytów publicznie ogłasza fakt, że sprawdzają się na odwyku lub "przypadkowo" przeciekają seks-taśmę. Nawet ci sławni z listy B rozumieją, że sława wymaga uwagi, a jeśli nie są już wystarczająco uważni, muszą zrobić coś, co zrobi.

Jako kulturę próbowaliśmy ukryć te małe niedyskrecje, teraz robimy wszystko, aby je nagrać i nagłośnić.

Ta wypróbowana i prawdziwa formuła ożywiła kariery sława niezliczonych aktorów i muzyków, którzy przeszli do intratnej drugiej kariery w telewizji. W końcu wszyscy uwielbiają dostroić się do Bravo i oglądać dobry wrak pociągu celebrytów, ponieważ sprawia, że ​​czujemy się moralnie lepsi od tych idiotów i ich szantanujących siebie.

Okay, to świetnie, ale co, jeśli nie jesteś już wyludnionym celebrytą? Jakie są twoje opcje?

Szczęśliwie dla ciebie, było wielu innych ludzi, którzy użyli kontrowersji, by wkroczyć do naszej zbiorowej świadomości. W tym procesie zostawili nam szczegółowy plan, w jaki sposób zasłynąć z osławionego.

Więc bez dalszego adieu, przynoszę ci ...

Przewodnik Idioty, aby stać się sławny przy minimalnym wysiłku

Krok 1.) Zrób coś niesamowicie głupiego i nieprzyjemnego, aby zwrócić na siebie uwagę

Nie bój się myśleć poza polem. Może to być film, sztuczka, oszustwo lub po prostu dobry staroświecki wandalizm. Należy pamiętać, że jako kultura byliśmy nieco znieczuleni na to, że ludzie robią głupie rzeczy od lat patrzenia, jak ludzie robią głupie rzeczy, więc starajcie się myśleć dużymi.

Krok 2.) Zapisz swój akt głupoty i opublikuj go na YouTube.

Pamiętaj, że nagrywanie i dokumentowanie twojego aktu idiotyzmu nie jest tu opcjonalne. W dzisiejszych czasach, jeśli nie zrobisz czegoś na wideo, równie dobrze możesz wrócić do życia w prymitywnej jaskini zapomnienia.

Słynny eksponat idioty nr 1

To całe drzewo spada w lesie. To nie jest rok 2005 i nikt nie chce siadać i czytać o tym w jakiejś staroświeckiej gazecie, oni chcą zobaczyć, jak to się dzieje, więc mogą kręcić głową z niedowierzaniem, kiedy klikają przyciski udostępniania.

Chociaż prawdą jest, że możesz zostać ukarany grzywną lub aresztowany za swój wyczyn, nie przejmuj się tym, ponieważ dostaniesz również swoje nazwisko w gazetach, na blogach, w kanałach informacyjnych i innych śmiesznych stronach internetowych (takich jak ten), które nie mają nic wspólnego. lepiej zrobić niż dać ci więcej darmowej reklamy.

Tylko upewnij się, że poprawnie przeliterują twoje imię.

Krok 3.) Zdobądź nagrodę za swój idiotyzm i wygrzewaj się w nowo poznanej sławie

Gratulacje, jesteś teraz sławny! Pamiętaj jednak, że chociaż twoja sława może być natychmiastowa, to jednak nie jest trwała. Tak więc, gdy zanurzysz się w swoich 15 minutach sławy, pamiętaj, aby zastanowić się nad kolejnym publicznym spektaklem głupoty. Ponieważ tak bardzo, jak lubimy oglądać wasz osobisty wrak na YouTube, zawsze czeka nas inny idiota, czekający, by nas zszokować i rozbawić.

Z drugiej strony nie ma nic złego w samej sławie.

Nie zrozumcie tutaj niewłaściwego pomysłu. Nie ma nic złego w byciu sławnym. Tak jak nie ma wrodzonej dobroci z powodu spędzania życia w trudnych warunkach.

Bycie sławnym nie czyni cię lepszym od twórczego artysty. W rzeczywistości ci, którzy osiągają pewną sławę, często czują się w niej uwięzieni (znam boo-boo, prawda?). Jak tylko ktoś osiągnie pewien stopień sławy i sukcesu, zawsze znajdzie się pokusa, by trzymać się tej samej wypróbowanej i prawdziwej formuły, zamiast ryzykować potencjalną porażkę próbując czegoś nowego. Nagle znaleźli się w pułapce twórczej rutyny ze względu na oczekiwania widzów.

Nigdy nie chciałem być sławny. Chciałem tylko być świetny. ~ Ray Charles

Sława jest (lub przynajmniej powinna być) publicznym uznaniem, że osiągnąłeś pewien stopień mistrzostwa w swoim wybranym zawodzie. To, co sława nie powinna być jednak celem samym w sobie.

Może więc powinniśmy przestać marnować całą tę energię, próbując dać się zauważyć i być może spędzić trochę czasu pracując nad tym, aby stać się lepszym twórcą.

Pomimo tego, co mogłeś usłyszeć, nie ma skrótów.

Nie ma przycisku "łatwy".

Musisz tylko usiąść i wykonać pracę.

Co myślisz?

  • Jakie jest twoje podejście do kultury obsesji na punkcie gwiazd?
  • Czy myślisz, że wysyłamy złą wiadomość nagradzając wandali sztuki własnym show w galerii?
  • Kiedy dokładnie "dostrzega się" i marketing jako artysta przekracza linię?
4.2
Średnia ocena: 30
5
10
4
5
3
3
2
2
1
0