Najlepszy czas na picie zielonej herbaty

Ostatnie badania ujawniły kilka korzyści zdrowotnych związanych z przyjmowaniem zielonej herbaty. Zielona herbata pomaga poprawić metabolizm i poprawić mechanizm spalania tłuszczu w organizmie i pomaga zachować kondycję. Zawiera również silny antyoksydant zwany 3-galusanem epigallokatechiny (EGCG), który ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które pomagają w walce z rakiem, usuwaniu wolnych rodników i niepożądanych substancji toksycznych z organizmu. Ponadto zielona herbata zawiera inne związki antyoksydacyjne, takie jak katechiny i polifenole, które wzmacniają układ odpornościowy.

Jednak zielony zawiera również inne substancje, które mogą mieć niekorzystny wpływ na żołądek i inne części ciała. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, najlepszy czas na picie zielonej herbaty. Wtedy będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zaletami tej niesamowitej herbaty, nie odczuwając żadnych skutków ubocznych.

Kiedy jest najlepszy czas na picie zielonej herbaty?

Czas na twoją zieloną herbatę zależy od celu, dla którego ją bierzesz. Zielona herbata pochodzi z różnych powodów. Niektórzy piją zieloną herbatę, aby schudnąć, inni po prostu przyjmują ją z powodu jej przeciwutleniaczy i innych korzyści zdrowotnych. Oto kilka zaleceń opartych na różnych wynikach badań.

Najlepszy czas na picie zielonej herbaty

Biorąc zieloną herbatę, aby uzyskać pełną moc antyoksydacyjną

Aby uzyskać pełne korzyści z przeciwutleniaczy w zielonej herbacie, należy wziąć zieloną herbatę pomiędzy posiłkami. Po pierwsze, zapewni to, że katechiny, które są jednym z głównych przeciwutleniaczy, nie reagują z kazeiną obecną w mleku i innych formach białka zwierzęcego. Ta reakcja zwykle zmniejsza skuteczność zielonej herbaty.

Wiadomo również, że zielona herbata hamuje trawienie żelaza wapniowego i niehemowego (żelaza pochodzącego z rośliny) [1]. Może to prowadzić do problemów u osób podatnych na anemię. Chińskie badania nad zieloną herbatą odkryły również, że zielona herbata zmniejsza wchłanianie makroskładników odżywczych, takich jak tłuszcz i białko. Dlatego też należy przyjmować zieloną herbatę co najmniej dwie godziny przed posiłkiem lub po posiłku.

Biorąc zieloną herbatę do utraty wagi

Zielona herbata wspomaga odchudzanie na dwa sposoby: poprzez zwiększenie metabolizmu organizmu i poprzez hamowanie wchłaniania tłuszczu. Jeśli chcesz schudnąć z zielonej herbaty, możesz ją zabrać ze sobą. Jednak powinieneś to robić tylko wtedy, gdy nie masz bardzo wrażliwego żołądka. Zielona herbata ma charakter zasadowy i stymuluje wydzielanie dodatkowego kwasu żołądkowego.

Zielona herbata wspomaga utratę wagi

Jeśli masz pilną potrzebę schudnięcia, możesz pić herbatę oolong za każdym razem, gdy jesz tłuste jedzenie, ponieważ zwiększa ono wydzielanie lipidów. Picie herbaty w ten sposób powinno jednak zawsze odbywać się z umiarem.

Kiedy wziąć zieloną herbatę bez efektów ubocznych

Oto kilka zaleceń [2] dotyczących przyjmowania zielonej herbaty z minimalnymi skutkami ubocznymi:

* Nie bierz herbaty bardzo wcześnie rano na pusty żołądek. Kofeina w niej może prowadzić do odwodnienia i może stymulować uwalnianie kwasu żołądkowego, który może powodować niestrawność, a nawet wrzód. Tradycyjna medycyna chińska sugeruje, że picie herbaty na pusty żołądek powoduje, że płuca i żołądek stają się "bardzo zimne".

* Unikaj przyjmowania zielonej herbaty podczas posiłku, ponieważ może to zmniejszyć wchłanianie tiaminy (witaminy B1). Niedobór tej witaminy prowadzi do stanu zwanego beri-beri.

Czy Green zawiera kofeinę?

Większość użytkowników zielonej herbaty jest zwykle zaniepokojona zawartością kofeiny. Zielona herbata zawiera kofeinę jak każdy inny rodzaj herbaty. Ale zawartość kofeiny w zielonej herbacie jest różna w zależności od typu. Zależy to również od ilości parzonej kawy i od ilości minut, jaką chcesz wykorzystać do stromowania. Im większa ilość i im dłużej strzyżesz herbatę w filiżance, tym większa będzie ilość kofeiny.

Czy Green Zawiera kofeinę

Badanie przeprowadzone na ilości kofeiny obecnej w herbacie pokazało następujące dane dla 7-uncjowego kubka zielonej herbaty przesiąkniętego przez zaledwie 3 minuty [3].

* Chińska zielona herbata Oolong - 37 mg.

* Kenijska zielona herbata - 58 mg.

* Indyjska zielona herbata - 59 mg.

Czy powinnaś wziąć zieloną herbatę przed pójściem do łóżka?

Na koniec, porozmawiajmy o innym powszechnym pytaniu o najlepszy czas na wypicie zielonej herbaty. Odpowiedź na to pytanie zależy od przyczyny, dla której pijesz zieloną herbatę. Jeśli chcesz używać zielonej herbaty jako stymulatora odchudzania, dobrze jest wziąć jedną filiżankę herbaty Oolong, która ma stosunkowo niższą zawartość kofeiny niż inne rodzaje zielonej herbaty. Ale weź to około 1 godziny przed snem więc nie musisz się budzić, aby oddać mocz. Pomoże Ci spalić tłuszcz nawet podczas snu i nie przeszkodzi ci w głębokim zasypianiu.

Wypróbuj idealną ekologiczną zieloną herbatę Matcha z przeciwutleniaczami i blokerem FAT

Jeśli jednak nie zamierzasz przyjmować zielonej herbaty do utraty wagi, możesz odkryć, że zawartość kofeiny może wpływać na twoją zdolność snu. W takim przypadku należy unikać przyjmowania go tuż przed pójściem spać w nocy.

W tym temacie podniecasz, że powinieneś przeczytać tutaj więcej o zielonej herbacie!

Najlepszy czas na picie zielonej herbaty

Zielona herbata była używana od tysięcy lat na całym świecie jako promujący zdrowie i relaksujący gorący napój. Pojawiły się setki twierdzeń o potencjalnych korzyściach zdrowotnych wynikających z zielonej herbaty, z których wiele zostało potwierdzone przez naukowców. Po zażyciu ekstraktu z zielonej herbaty otrzymujesz potężną dawkę związków promujących zdrowie.

W tym artykule omówimy najlepsze sposoby, w jakie można wziąć ekstrakt z zielonej herbaty. Sprawdzamy zalecane dawki, potencjalne skutki uboczne i jak najlepiej je przyjmować. Przyjrzyjmy się także stosom suplementów, które można wykorzystać z ekstraktem z zielonej herbaty.

kobieta wylewanie zielonej herbaty poza na zewnątrz zdrowe Ekstrakt z zielonej herbaty ma wiele wspaniałych korzyści zdrowotnych

Dlaczego warto brać ekstrakt z zielonej herbaty?

Ekstrakt z zielonej herbaty jest świetny dla każdego, kto chciałby dostarczyć swojemu organizmowi potężnego kopa zdrowia! Najlepiej przyjmować ją oprócz zdrowej diety i zdrowego stylu życia. Jeśli żyjesz niezdrowym stylem życia, prawdopodobnie nie odczujesz korzyści płynących z ekstraktu z zielonej herbaty tak, jakbyś już spożywał zdrową dietę i codzienne ćwiczenia.

Główne grupy prozdrowotne w zielonej herbacie to katechiny, polifenole i związek zwany EGCG. [1] Ludzie mają skłonność do pobierania ekstraktu z zielonej herbaty ze względu na silne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające tych związków.

Ponadto naukowcy odkryli, że związki zawarte w ekstrakcie z zielonej herbaty mogą mieć wiele innych ważnych zalet. Te potencjalne korzyści obejmują działanie antybiotyczne i przeciwwirusowe, wspieranie zdrowej wagi i inne. [2] Jednak nie ma jeszcze wystarczających rozstrzygających dowodów, aby te twierdzenia na pewno. Dlatego ludzie dzisiaj biorą Ekstrakt z zielonej herbaty jako silny suplement zdrowotny i przeciwutleniacz.

Ile powinienem wziąć?

Wyciąg z zielonej herbaty Liftmode: 98% polifenoli, 50% EGCG

Najlepsza dawka ekstraktu z zielonej herbaty wynosi od 250 do 500 mg dziennie. [3] Dawka, którą bierzesz, zależy również od siły i jakości ekstraktu, którego używasz. Zalecana dawka powyżej dotyczy produktu o wysokiej jakości 95 +% czystości. Nie zalecamy przekraczania zalecanej dawki podczas przyjmowania ekstraktów z zielonej herbaty.

Wykazano, że wysokie dawki potencjalnie uszkadzają wątrobę i mogą powodować działania niepożądane, takie jak bóle głowy, drażliwość i lęk. [4] Uważa się, że niektóre z tych skutków ubocznych przypisuje się zawartości kofeiny, która jest obecna w wielu ekstraktach z zielonej herbaty. Aby uniknąć tych skutków ubocznych, upewnij się, że twój ekstrakt jest wolny od kofeiny.

Jak wziąć ekstrakt z zielonej herbaty?

Możesz wziąć ekstrakt z zielonej herbaty na wiele sposobów. Ma bardzo wysoką rozpuszczalność w wodzie, więc dodawanie go do filiżanki gorącej wody, herbaty lub szklanki soku jest jedną z dobrych metod. [5] Ma jednak silny smak. Możesz również wziąć ekstrakt z zielonej herbaty ze zdrowym smoothie.

Inne metody obejmują stosowanie kapsułek w celu uniknięcia smaku lub nawet pobrania ekstraktu z zielonej herbaty pod językiem. Ta metoda pozwala na najszybsze wejście do krwioobiegu, ale może być niewskazana w dłuższej perspektywie ze względu na kwasowość ekstraktu i silny smak.

Co można połączyć z ekstraktem z zielonej herbaty?

Możesz wziąć ekstrakt z zielonej herbaty z wieloma dodatkami. Jest to bardzo bezpieczny suplement promujący zdrowie i ma naturalne pochodzenie, co oznacza, że ​​można go łatwo zmieszać z innymi suplementami zdrowotnymi.

kobieta trzyma koktajl ekstrakt z zielonej herbaty Możesz wziąć ekstrakt z zielonej herbaty w zdrowym smoothie, aby uzyskać wspaniałe rezultaty!

Nasze trzy najlepsze stacki, z których można pobrać ekstrakt z zielonej herbaty to:

  • Wyciąg z zielonej herbaty z kofeiną + L-teanina: ten wspaniały stos zapewnia korzystne dla zdrowia korzyści z wysokiej jakości ekstraktu z zielonej herbaty połączonego z energetyzującym i nastrojowym działaniem kofeiny + L-teaniny. To świetny poranny stos do rozpoczęcia dnia z pozytywną nutą.
  • Ekstrakt z zielonej herbaty z Icariin: Jeśli chcesz zwiększyć swoją witalność i libido, jest to zdecydowanie jeden z najlepszych zalecanych stosów! Kiedy bierzesz Ekstrakt z Zielonej Herbaty z Icariin, zyskujesz premię przeciwzapalnych, przeciwutleniających efektów połączonych z efektami libari-boostingu.

Wniosek

weź ekstrakt z zielonej herbaty Ekstrakt z zielonej herbaty z suszonych liści zielonej herbaty

Podsumowując, możesz wziąć ekstrakt z zielonej herbaty na wiele różnych sposobów i z wieloma innymi suplementami w stosie. Zalecana dawka wynosi około 250 - 500 mg dziennie dla ekstraktu o wysokiej jakości. Ludzie często pobierają ekstrakt z zielonej herbaty z gorącą wodą, sokiem lub w smoothie. Ekstrakt z zielonej herbaty jest naturalnym suplementem promującym zdrowie i może działać jako przeciwzapalna, przeciwutleniająca substancja, która może pomóc w utrzymaniu zdrowego metabolizmu.

Referencje:

[1] Skład zielonej herbaty, konsumpcja i chemia polifenoli, HN Graham, Poprzednia Med. 1992 May; 21 (3): 334-50.

[2] Korzystne działanie zielonej herbaty: przegląd literatury, SB Chacko i wsp., Chin Med. 2010; 5: 13, Publikacja internetowa 2010 Kwiecień 6. doi: 10.1186 / 1749-8546-5-13

[3] Green Tea Catechins, Examine.com, pobrane 10 listopada 2016 r

[4] Niekorzystne skutki skoncentrowanych ekstraktów zielonej herbaty, AH Schönthal, Mol Nutr Food Res. 2011 Jun; 55 (6): 874-85. doi: 10.1002 / mnfr.201000644. Epub 2011, 29 kwietnia

[5] Działanie przeciwbakteryjne rozpuszczalnych w wodzie ekstraktów z zielonej herbaty na odpornych na antybiotyki izolatach Pseudomonas ..., NH Jazani, Pak J Biol Sci. 2007 Maj 1; 10 (9): 1544-6

4.6
Średnia ocena: 27
5
13
4
5
3
3
2
2
1
1