Czy słodkie ziemniaki zawierają cukier? / Odżywianie / zdrowe odżywianie

Jednym słowem, słodkie ziemniaki rzeczywiście zawierają cukier. Bulwiaste korzenie tej rośliny - które są słodko smakujące, bogate w skrobię i duże - które należą do rodziny zwanej Convolvulaceae są godnym uwagi warzywnym korzeniem. Młodsze pędy, a także liście rośliny słodkich ziemniaków, są czasami spożywane jako zielone. Historia słodkich ziemniaków sięga prawie 5000 lat w tropikalnych obszarach kontynentu Ameryki Południowej, gdzie zostały udomowione.

Obecnie dystrybucja i zakres słodkich ziemniaków jest taki, że są one faktycznie uprawiane w wielu ciepłych i tropikalnych regionach na całym świecie, gdzie jest woda, która pobudza ich wzrost. Podczas gdy słodkie ziemniaki zawierają cukier, zawierają również korzystne składniki, które są bezpłatne dla zdrowia i ciała.

Zawartość cukru

Zawartość cukru w ​​słodkich ziemniakach wynosi 4,2 grama na każde 3,5 uncji słodkich ziemniaków, które spożywasz. Chociaż nie jest to strasznie wysokie ani niepokojące, potwierdza to obecność cukru w ​​słodkich ziemniakach. Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy, nadmiar jest zły, i dotyczy to również spożycia cukru. Jedząc 3,5 uncji słodkich ziemniaków prawdopodobnie będzie miało znikomy wpływ na twoje zdrowie, jeśli zjesz dodatkowe porcje słodkich ziemniaków, liczba cukrów szybko się zwiększy. Poza nadmiarem próchnicy związanym z próchnicą zębów, nadmiar cukru jest związany z otyłością i cukrzycą w sposób pośredni.

Dobre źródło wapnia

3,5-uncjowa porcja słodkich ziemniaków przyniesie ci 30 miligramów wapnia, co nie wystarczy, aby zastąpić szklankę mleka, ale jest to dobra korzyść z posiadania słodkich ziemniaków. Jak większość ludzi wie, wapń jest substancją, która sprawia, że ​​kości stają się mocniejsze i gęstsze, szczególnie we wczesnym okresie życia; wapń również odgrywa ważną rolę w późniejszym życiu, nadal pomagając twoim kościom pozostać silnymi i zdrowymi również.

Ponadto wapń pełni funkcje absolutnie niezbędne dla wszystkich żywych organizmów. Na przykład w obszarze procesów komórkowych jony wapnia poruszają się wewnątrz i na zewnątrz cytoplazmy, która jest integralna jako sygnał dla różnych procesów komórkowych. Tak więc, podczas gdy słodkie ziemniaki zwiększają spożycie cukru, fakt, że są dobrym źródłem wapnia, pomaga zrównoważyć bardziej szkodliwe skutki zawartości cukru.

Poziom cukru we krwi i cukrzyca

Nazwa "słodkie ziemniaki" jest myląca, ponieważ sprawia, że ​​wydaje się ona pokarmem, który nie może być tolerowany przez niektóre osoby, takie jak diabetyków. Jednak badania wykazały, że słodkie ziemniaki są niczym innym, jak tylko: słodowe ziemniaki wykazały stabilizację poziomu cukru we krwi, a także obniżenie oporności na insulinę. W związku z tym diabetycy mogą być zainteresowani dodaniem słodkich ziemniaków do swojej diety lub już zwiększeniem ich ilości, jeśli już je spożywają. Przyczyną może być obecność rozpuszczalnego błonnika w słodkich ziemniakach, który sam działa obniżając zarówno poziom cholesterolu, jak i poziom cukru we krwi.

4.3
Średnia ocena: 38
5
14
4
1
3
3
2
1
1
0