7-dniowy plan diety i skuteczne porady dotyczące redukcji tłuszczu z brzucha

7 szybkich porad | 7-dniowy plan diety | Pokarm zmniejszający tkliwość tłuszczową

Wskazówki dotyczące redukcji tłuszczu z brzucha są prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych wyszukiwań w Google, a dlaczego nie, zwiększona zawartość tłuszczu w okolicy talii to wielka sprawa.

Będąc jednym z grubych krajów na świecie, widzimy ludzi z nadwagą i większymi brzuszkami. Jednak nadal pozostaje tak, że nawet ludzie ważący normalną wagę myślą o tym, jak zmniejszyć tłuszcz z brzucha!

W rzeczywistości istnieją doniesienia stwierdzające, że tłuszcz brzuszny, znany również jako otyłość centralna, może mieć wyższy wskaźnik śmiertelności.

Starszy autor badań, dr Francisco Lopez-Jimenez z kliniki Mayo w Rochester w stanie Minnesota, powiedział: "Jeśli dana osoba ma normalne BMI i nieprawidłowy obwód talii, ryzyko jest gorsze niż w przypadku wysokiego BMI".

Teraz to wyjaśnia ryzyko przenoszenia dodatkowej wagi w okolicach talii. Aby nie tylko płaski brzuch wyglądał dobrze, musisz znać wskazówki, jak zmniejszyć tkankę tłuszczową brzucha, aby utrzymać dobre zdrowie.

Jednak badaliśmy wśród naszych klientów, że różne ćwiczenia i odpowiedni plan diety w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha może naprawdę pomóc. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak naturalnie zredukować poziom tłuszczu z brzucha.

Tak więc, nawet jeśli tłuszcz z brzucha jest jednym z najbardziej upartych miejsc, w których można schudnąć, dostarczamy Ci najlepsze porady, pokarmy i plan diety, aby zmniejszyć tkankę tłuszczową z brzucha.

Czy ty też jesteś jednym z tych, którzy bardzo starają się zrzucić ten brzuszek? Dowiedz się, jak naturalnie uzyskać płaski brzuch od Dietetyków Truweight. Skorzystaj z BEZPŁATNEJ konsultacji tutaj

7 Szybkich wskazówek, jak zmniejszyć tłuszcz w brzuchu

Przed rozpoczęciem strategii utraty wagi brzucha, są to wskazówki, które pomogą Ci utrzymać właściwy plan.

1. Zjedz więcej białka

Badania pokazują, ludzie, regularnie spożywający dobrej jakości białko, mają mniej tłuszczu z brzucha. [1]Włączenie białka do diety jest bardzo łatwe. Zbierz różne źródła białka. Czy to jaja, kurczak, tofu itp. Sporządź listę ulubionych białek i dodaj je do swojej diety, aby zmniejszyć tłuszcz z brzucha.

2. Miej małe posiłki -

Nie tylko zmniejszenie tłuszczu z brzucha, jedzenie małych posiłków pomaga również w ogólnej utracie wagi. Przyspiesza metaboliczną rolę kontrolując przejadanie się. Nigdzie nie oznacza to, że musisz pominąć posiłki lub głodować. Jedz na czas, ale zmniejszaj ilości.

3. Jedz więcej lepkiego włókna -

Lepkie włókna są rozpuszczalnymi włóknami, które pomagają w utracie wagi, utrzymując żołądek pełny przez długi czas. Włókna te pomagają również w redukcji tłuszczu z brzucha. Te lepkie włókna tworzą w ciele substancję żelopodobną, która ma zdolność spowolnienia procesu żołądka, uwalniając strawione pokarmy do jelita. Działa to doskonale w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha.

4. Zmniejsz spożycie węglowodanów -

Zmniejszenie spożycia węglowodanów prostych może pomóc w zmniejszeniu masy ciała, a także w zmniejszeniu ilości tłuszczu z brzucha. Jednak nie należy przyjmować tego jako aprobatę dla każdej diety zerowej węglowodanów [2].

Potrzebujesz węglowodanów, w rzeczywistości złożone węglowodany mają wiele zalet zdrowotnych. Występują w warzywach, owocach, pieczywie pełnoziarnistym, płatkach owsianych, strączkowych, brązowym ryżu i makaronie pszennym.

5. Nie dodawaj żadnych cukierów -

Napoje gazowane, a także wiele produktów w opakowaniach, zawierają dodatek cukru, który przyczynia się do Twojego tłuszczu brzusznego. Dlatego ogranicz spożycie cukru tak bardzo, jak to tylko możliwe.

6. Przejdź do ćwiczeń aerobowych -

Ważny jest nie tylko plan diety mający na celu redukcję tłuszczu z brzucha. Możesz wykonywać ćwiczenia aerobowe, które nie tylko ograniczają uparty brzuch, ale także pomagają budować wytrzymałość ciała i podnoszą poziom energii w ciele.

7. Weź 8 godzin Beauty Sleep -

Jeśli chcesz zmniejszyć objętość brzucha, przestrzegaj właściwego harmonogramu snu. Wraz z planem dietetycznym mającym na celu zmniejszenie tłuszczu z brzucha, sen jest również bardzo ważny. Badania wykazały, że tłuszcz gromadzi się wokół talii z powodu nieregularności snu. [2]

Oto krótkie spojrzenie na powyższe wskazówki

Wskazówki, jak zmniejszyć tłuszcz w brzuchu
Wskazówki, jak zmniejszyć tłuszcz w brzuchu

7-dniowy plan diety redukujący tkankę tłuszczową

W celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha, będziesz musiał wprowadzić silną modyfikację do codziennej diety. To może być trudne i mylące. Jednak jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc.

Nasz dietetyk, dr Priya, wymyślił, jak zmniejszyć tłuszcz z brzucha w domu w ciągu 7 dni (plan diety na 7 dni), w tym różne posiłki w ciągu dnia.

Plan posiłków śniadaniowych

Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Jest prawie zawarte w każdym zdrowym planie diety, aby mieć zdrowe i satysfakcjonujące śniadanie, a to dlatego, że jest to absolutnie prawdziwe.

Po satysfakcjonującym śniadaniu można rozpocząć dzień od zdrowych i lekkich porannych posiłków.

Miska z owocami lub miska z kiełkami może być naprawdę niesamowita. Oto nasze zalecane pakiety śniadaniowe na 7 dni w tygodniu.

poniedziałek1 nadziewane muli / cauli kwiat paratha + twaróg (2nos.)
wtorek2 idlis / 1 mung chila + Miska z sambar + Mała miseczka Chutney Red Chill + gotowane jajko białe (2 nos.)
środa2 Pieczywo wegańskie z chleba brązowego + + 1 Banan / Gruszka / Papaja
czwartekŚrednia miseczka kaszy jęczmiennej / owsa + gotowane białko / kiełki gotowane (3tbsp)
piątekŚrednia miska owsa / płatków zbożowych + mała miska świeżych owoców
sobotaŚrednia miska owsa / płatków zbożowych + mała miska świeżych owoców
niedziela1 Dosa + miska dyni sambar + mała miseczka chutney kolendry + szklanka ogórka i marchwi sok

Plan posiłków na lunch

Kolejnym ważnym posiłkiem dnia jest lunch. Będąc w biurze, często skracamy śniadania i idziemy na lunch.

Ale to wcale nie jest zdrowe.Typowy zdrowy lunch, który zaleca nasz dietetyk, może być miską brązowego ryżu z pewną recepturą paneer. Oto nasze zalecane plany na lunch na 7 dni w tygodniu.

poniedziałek

2 Missi rotis lub palak tilwala Brązowy ryż (1 miska) + Mała miska z Paneer makhni + Mała miska z papryką

Sałatka

wtorek1 mała miska brązowego ryżu + 1 miska matki amti curry / mała miska chude mięso / przygotowanie ryb (niska zawartość oleju) + sałatka z warzywami mieszanymi
środa1 mała miska pieczonej sałatki z kurczakiem i warzywami + 2 Pszenica Rotis + Mix curry warzywne + Mała filiżanka jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu
czwartek1 talerz Paneer tikka kabab + brązowy ryż veg pulao (1 miska) + Raita
piątek1 średnia miska poha + talerz smażonej ryby + 1 Roti + Mała miska sałat
sobota1 średnia miska na parze brązowy ryż + miska sałatki warzywnej + Lauki ki sabzi + dal curry lub jajko biały omlet
niedziela1 miska Veg Khichdi + 1 mała miska Veg Raitha

Wieczorny plan posiłków na przekąski

Zwykle wychodzimy poza nasze diety, głównie w naszych wieczornych przekąskach. W końcu te samosas i pakodas zawsze przychodzą nam na myśl z naszymi wieczorami!

Ale w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha, musisz ograniczyć się i znaleźć lepsze przekąski wieczorem. Filiżanka zielonej herbaty z parą kukurydzy może zdziałać cuda tutaj. Oto nasze zalecane plany wieczornego wyżywienia na 7 dni w tygodniu.

poniedziałek1 szklanka imbiru herbata + 2 pełnoziarniste olejki o niskiej zawartości khakry
wtorek1 szklanka zielonej herbaty + kukurydza na parze (3 łyżki stołowe)
środa1 szklanka zielonej herbaty + czarek z czapką Sprouts
czwartek1 szklany Fresh Strawberry smoothie
piątekSzklanka Maślanki i 1 Khakra / khandi
sobotaKubek jogurtu bez zawartości tłuszczu, bez smaku + 2 kawałki lnu sezamowego
niedzielaSzklanka koktajlu serwatkowego + Mała miseczka amarantu i mix rodzynek

Plan posiłków kolacji

Wreszcie, dzień dobiega końca i powinniśmy jeść zdrowo przed pójściem spać. Szybką wskazówką jest uniknięcie częstych wypadów w kierunku lodówki w poszukiwaniu przekąsek, które mogą utrudniać dietę w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha.

Eksperci doradzają, aby mieć lżejsze obiady, takie jak sałatki warzywne lub zdrowe miseczki na kolacje.

poniedziałek1 veg Uttapam + ostry sos miętowy (3 łyżeczki) + zielona zupa (1 miska)
wtorek1 Ragi Roti + choley masala + Mieszane sałatki warzywne (1 miska)
środa1 bajra roti + mała miska z papryką dal curry / sos paneer + zupa z warzywami mieszanymi (1 miska)
czwartekPaneer frankie + sałatki z kiełków ogórka (1 miska) Zupa pomidorowa (1 miska)
piątek1 mała miska Veg ragi semiya lub ragi ball + Mała filiżanka sambaru + Mieszana sałatka z kukurydzy (1 miska)
sobota1 palak pszenny roti + zwykłe curry + 1 miska sałatek z warzywami mieszanymi
niedzielaGotowane lub pieczone słodkie ziemniaki + 2 kawałki gotowanej ryby / paneer tikka + zupa z soczewicy i pomidora

Nasz Zalecany Dietetyczny Plan Dieta

Plan diety na zmniejszenie tłuszczu z brzucha
Plan diety na zmniejszenie tłuszczu z brzucha

6 Pokarmów do redukcji tłuszczu z brzucha

Teraz, gdy masz doskonały plan diety, aby zmniejszyć tłuszcz z brzucha, dostarczamy Ci żywność, którą możesz włączyć do diety.

Oprócz ćwiczeń, istnieją specjalne pokarmy, które pomogą Ci zmniejszyć rozmiar brzucha. Dokonaliśmy ich krótkiej listy. Włącz je do swojego planu diety, aby zredukować tkankę tłuszczową i walczyć z tym brzuszkiem w naturalny sposób.

Awokado zawiera enzym trawienny zwany lipazą. Enzym ten rozkłada tłuszcz i pomaga przenosić żywność w dół z żołądka do jelit, zapobiegając w ten sposób gromadzeniu się gazów w żołądku.

Jest bogaty w enzym znany jako bromelain, który pomaga w procesie trawienia, zapobiegając w ten sposób gazom żołądkowym. Dzięki temu twój brzuch jest płaski i szczupły.

Jest bogaty w dobre bakterie (probiotyki), które pomagają w procesie trawienia, a także pomaga w wchłanianiu witamin i minerałów.

Udowodniono, że jogurt zmniejsza gazy i wzdęcia o 80 procent. Pomaga to w rozłożeniu brzucha.

Zwiększa częstotliwość i objętość moczu, ponieważ często oddajesz wodę i sole, które powodują puchnięcie żołądka i są usuwane z ciała. A więc arbuz to doskonały środek do spłaszczenia żołądka.

Łagodzi wzdęcia i wspomaga trawienie. Herbata miętowa nie powoduje uczucia ciężkości po posiłku. Tak więc po posiłku wypij herbatę ziołową. Jest to jedna z najlepszych herbat do szybkiego spłaszczenia żołądka.

Woda wapienna pomaga w trawieniu, leczy zaparcia, a także usuwa nadmiar wody zatrzymanej w żołądku. Miej sok cytrynowy godzinę przed śniadaniem, aby zmniejszyć obrzęk żołądka i powstrzymać wzdęcia.

Teraz, gdy wiesz, jakie pokarmy należy uwzględnić, aby celować w tłuszcz z brzucha, idź i przerób swoją dietę. Ale nie zapomnij nam powiedzieć. A jeśli wiesz więcej na temat diety, aby zmniejszyć brzuch, należy wspomnieć w komentarzach poniżej.

Teraz, gdy wiesz, jakie pokarmy włączyć do diety, aby zmniejszyć tłuszcz z brzucha i jakie ćwiczenia należy wykonać, idź spróbuj i stracić tłuszcz z brzucha w najbardziej zdrowy sposób.

Uzyskaj BEZPŁATNE konsultacje Weightloss już dziś!

Zalecana:

4.1
Średnia ocena: 34
5
13
4
2
3
1
2
3
1
0