Skuteczne techniki oddychania

skuteczne techniki oddechowe.Musisz uważnie przeczytać ten artykuł i nauczyć się niektórych z najskuteczniejszych technik oddychania dla zarządzania gniewem.

Kontrolowanie gniewu może być trudne.

Podczas gdy niektórzy ludzie są pobłogosławieni cierpliwością świętego i manierami myszy kościelnych, wielu innym bardzo trudno jest zachować spokój, kiedy reszta świata stara się je zdobyć.

Tak, istnieją inne sposoby kontrolowania gniewu poza skutecznymi technikami oddychania, ale techniki oddychania są nadal jednym z najskuteczniejszych sposobów przejęcia kontroli nad swoim nastrojem i poprawienia go!

Zauważyłeś już w przeszłości, że kiedy oddychasz (szczególnie, gdy poświęcasz czas, by oddychać ładnie i powoli), czujesz się bardziej zrelaksowany, a czasem nawet naenergetyzowany.

Istnieje ogromna moc wykorzystywania oddechu, aby twoje życie było mniej stresujące i spokojniejsze.

Skuteczne techniki oddechowe do zarządzania gniewem wymagają ćwiczenia powolnego i kontrolowanego oddychania w rytmiczny sposób.

Jest to znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać; wdychaj przez 4 liczyć, wstrzymaj oddech na 4 liczyć, a następnie wydech na 4 zliczeń.

Po opanowaniu tej techniki możesz przejść do 5-krotnego wzorca oddychania. Nie radziłbym jednak pójść dalej, ponieważ zakłócanie naturalnego oddychania przez dłuższy czas może być niebezpieczne.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej podstawowego podejścia do skutecznych technik oddechowych do kontrolowania gniewu, po prostu ćwicz głęboki oddech.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedynie praktyka skupiania się na oddychaniu.

Wdychaj głęboko przez nos, a następnie wypchnij mocno przez usta. Powtarzaj ten proces przez jedną minutę, zamykając oczy i rozmyślając relaksujące myśli.

Uspokajające oddychanie

Aby jeszcze bardziej wzmocnić moc uspokojenia oddechu, warto skupić się na końcowym celu relaksacji podczas ćwiczenia.

Jeśli twój temperament jest rozpalony, nie ma sensu próbować korzystać z technik relaksacyjnych opartych na oddychaniu, jeśli nadal myślisz o tym, co sprawiło, że jesteś zły.

Dlatego musisz spróbować oczyścić swój umysł w tym samym czasie, co praktykowanie nowych technik oddechowych.

Te dwie strategie relaksacji i kontroli gniewu nie mogą skutecznie działać bez siebie nawzajem, dlatego ważne jest, aby zacząć je ćwiczyć zarówno!

Połączony efekt uspakajającego oddechu pozwala twojemu ciału powrócić do naturalnego stanu po osiągnięciu przez krew "temperatury wrzenia".

Pozwala także skupić się na czymś innym, niż na tym, co Cię wyróżnia.

Pomyśl o tym, jako o "wyłączniku", który pozwala Tobie kontrolować twoją odpowiedź, zamiast być kontrolowanym przez sytuację.

Techniki oddychania

Wreszcie, jeśli czujesz, że zaczynasz się złościć, musisz szybko i zdecydowanie zareagować, stosując techniki oddechowe, których nauczyłeś się w tym artykule.

Skuteczne techniki oddychania

Recenzent: Barry J. Make, MD, Irina Petrache, MD

Zapoznanie się z nowymi technikami oddychania pomoże ci przenieść powietrze do płuc i wyprowadzić je z płuc. Przy ćwiczeniach przydatne jest stosowanie skutecznych technik oddechowych, aby zminimalizować zadyszkę i zapewnić odpowiedni tlen do pracujących mięśni. Oddychanie oddychaniem ma dodatkową zaletę, pomagając Ci się zrelaksować, gdy jesteś niespokojny lub zestresowany. Dwa rodzaje lub techniki oddechowe to oddychanie wargami i skoordynowane oddychanie z ćwiczeniami.

Dowiedz się więcej o naszym programie rehabilitacji płuc.

Oddychany Odtłuszczanie Warg

Celem oddychania wargami jest utrzymywanie otwartych dróg oddechowych. Pomaga to w utrzymaniu otwartych dróg oddechowych. Powiekszone oddychanie wargami również spowalnia tempo oddychania i uspokaja.

Oto kroki dla oddychania wargami:

  • Wdychaj powoli przez nos z zamkniętymi ustami; spróbuj wziąć normalną ilość powietrza.

  • Wydychaj powoli usta, wargami w pozycji gwizdka lub całowania.

  • Wydychaj dwa razy dłużej, niż wdychasz.

Nie bierz dużego, głębokiego oddechu. Nigdy nie próbuj wypychać powietrza.

Pursed Lip Breathing 1
Wdech 1, 2
Pursed Lip Breathing 2
Wydech 1,2,3,4

Skoordynowane oddychanie

Celem skoordynowanego oddychania jest zapewnienie odpowiedniego tlenu do pracujących mięśni i zapobieganie wstrzymywaniu oddechu.

Oto kroki dla skoordynowanego oddychania.

Jeśli koordynacja oddechu podczas ćwiczeń jest trudna, podczas wykonywania ruchu odliczaj głośno. Pomaga to wstrzymać oddech. Jeśli zacznie ci brakować tchu, przerwij ćwiczenie, użyj wydechu z wargami, aby pomóc kontrolować swój oddech, a następnie zacznij ponownie ćwiczyć.

Ćwicz codziennie te techniki oddechowe, aby stały się rutyną. Kiedy odczuwasz brak tchu, lęk lub po prostu nawijasz, używaj tych technik oddychania.

4.7
Średnia ocena: 30
5
10
4
1
3
2
2
1
1
1