Które napoje zawierające dietę nie zawierają aspartamu?

Aspartam jest jednym z najczęściej stosowanych słodzików, szeroko stosowanych w żywności i napojach ze względu na niską kaloryczność i słodszy smak niż cukier. Ten sztuczny słodycz składa się z aminokwasów, kwasu asparaginowego i fenyloalaniny i jest 200 razy słodszy niż cukier. Aspartam może być związany z rozwojem raka w badaniach laboratoryjnych, szczególnie w przypadku chłoniaków i białaczki. W świetle ostatnich badań potwierdzających niebezpieczne działanie aspartamu, wiele napojów dietetycznych jest wytwarzanych bez aspartamu i są one słodzone zdrowszymi alternatywami.

Wideo dnia

Dieta Hansen's Soda to bardziej zdrowa dieta alternatywna do picia napoju słodzonego aspartamem. Według producentów napoju Diet Hansen's napoje są bezcukrowe, pozbawione aspartamu i zawierają zero węglowodanów. Zamiast słodzić napoje potencjalnie niebezpiecznym aspartamem, twórcy napoju Diet Hansen's słodzili napój bezalergicznie słodzącym środkiem słodzącym Splenda. Dieta Hansen's Soda jest dostępna w różnych smakach, od truskawkowego kiwi po piwo korzenne, z jedną do każdego smaku.

Twórcy sody obrzędowej podkreślają znaczenie dobrego smaku bez poświęceń. Firma produkuje zero kalorii, zero węglowodanów, zero kofeiny, napoje bez dodatku aspartamu, dzięki czemu każdy może cieszyć się smakiem napoju bez odkładania diety. Dietetyczne napoje gazowane są słodzone po zastąpieniu cukru Splenda i mają różnorodne smaki.

W 2005 roku firma Coca-Cola wprowadziła wersję popularnego napoju, Diet Coke, słodzoną Splendą, a nie aspartamem. Nowa, pozbawiona aspartamu wersja dietetycznej coca-coli z Splendą jest dostępna obok oryginalnej wersji dietetycznej coli i jest dodatkiem do linii Diet Coke produkowanej przez firmę Coca-Cola. Butelka Diet Cola z butelką Splenda zawiera żółte wzory z napisem "Splenda", napisanym tuż pod etykietą Coca-Coli, aby pomóc konsumentom w wykrywaniu pozbawionej aspartamu wersji Diet Coke.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.1
Średnia ocena: 27
5
14
4
3
3
3
2
2
1
1