Ryzyko zbyt szybkiego jedzenia

Q. Poza zwiększeniem ryzyka zadławienia, czy jedzenie jest dla ciebie szybkie?

ZA. Ryzyko związane z prostą niestrawnością i refluksem żołądkowo-przełykowym jest często wymieniane jako powód, by podążać za radą matki i cieszyć się spokojnym posiłkiem.

Istnieją również dowody łączące szybkie jedzenie z zakłóceniem sygnałów chemicznych pełni, co prowadzi do nadmiernej konsumpcji i otyłości.

Victoria Roberts

W jednym małym badaniu, zaprezentowanym przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Południowej Karolinie na konferencji dotyczącej chorób przewodu pokarmowego w 2003 r., 20 zdrowych osób dorosłych przebadało poziomy refluksu kwasu po 5-minutowych i 30-minutowych posiłkach burgera z kurczaka, frytek i szynki. -zanieczyszczony napój gazowany. Uczestnicy mieli 10 epizodów refluksu, kiedy jedli powoli, a 14, gdy jedli szybko.

Badanie z 2008 roku w The Journal of American Dietetic Association zbadało uczucie pełności u 30 zdrowych kobiet, które spożywały szybkie i powolne posiłki w różne dni. Szybkie posiłki spowodowały większe spożycie kalorii, ale mniejszą satysfakcję.

Długoterminowe skutki szybkiego jedzenia na przyrost masy ciała zostały zbadane w japońskim badaniu z 2006 r. Z wykorzystaniem kwestionariuszy wypełnionych przez 3737 mężczyzn i 1005 kobiet. Im szybciej zgłaszają jedzenie, tym wyższy jest ich wskaźnik masy ciała i większy wzrost od 20 roku życia.

 

4.7
Średnia ocena: 24
5
13
4
5
3
3
2
3
1
0