Węglowodany w winogronach

Baza danych żywności i licznik kalorii
Ulubionym wyborem terminu "winogrona" jest 1 bez pestek winogron, który ma około 0,9 gramów węglowodanów. Łącznie węglowodany, cukier, włókno i szacunkowe węglowodany netto (węglowodany nie zawierające włókien) dla różnych rodzajów i wielkości porcji winogron pokazano poniżej.

Zobacz inne wartości odżywcze (takie jak kalorie lub tłuszcze), korzystając z poniższego filtru:zobacz więcej wyników dla winogron

Popularny pick:

Fakty żywieniowe
Rozmiar porcji: 1 winogron, bez pestek
 
Ilość na porcję

Kalorie z tłuszczu 0

Kalorie 3
 
% Dzienne wartości *
Całkowita zawartość tłuszczu 0,01 g 0%
  Tłuszcz nasycony 0,003 g 0%
  Tłuszcz wielonienasycony 0,002 g  
  Tłuszcz jednonienasycony 0g  
Cholesterol 0mg 0%
Sód 0mg 0%
Potas 10 mg  
Całkowita zawartość węglowodanów 0,9 g 0%
  Błonnik dietetyczny 0g 0%
  Cukry 0,77 g  
Białko 0,04 g  
 
Witamina A 0% Witamina C 1%
Wapń 0% Żelazo 0%

     
   

Inne ostatnio popularne winogrona:

Należy pamiętać, że niektóre pokarmy mogą nie być odpowiednie dla niektórych osób i zaleca się zasięgnięcie porady lekarza przed rozpoczęciem wysiłku odchudzającego lub diety. Chociaż informacje zamieszczone na tej stronie są przedstawione w dobrej wierze i są uważane za poprawne, FatSecret nie składa żadnych oświadczeń ani nie udziela żadnych gwarancji co do ich kompletności lub dokładności, a wszystkie informacje, w tym wartości odżywcze, są wykorzystywane przez Ciebie na własne ryzyko. Wszystkie znaki towarowe, prawa autorskie i inne formy własności intelektualnej są własnością ich właścicieli.

Węglowodany w winogronach

Obfite piękno winogron jest nie tylko atrakcyjne dla oka, ale także dla podniebienia. Winogrona są słodkie, rześkie i odświeżające. Znany jako kluczowy składnik do wytwarzania różnych odmian win, winogrona mają różne kształty (od okrągłej do jajecznej), rozmiary (od małych do dużych), smaki (od słodkich po kwaśne) i kolory (biały, zielony, czarny i czerwony ).

Nasiona winogron mają zwykle większy smak, ale większość ludzi woli jeść beznasienne winogrona.

Winogrona, odmiany europejskie lub amerykańskie, uprawiane są w Stanach Zjednoczonych. Europejskie winogrona są zbierane w Kalifornii, głównie do produkcji i suszenia rodzynek, podczas gdy amerykańskie winogrona są najczęściej używane do wyrobu dżemu, galaretki, soku i innych produktów spożywczych. Istnieje wiele odmian winogron stołowych, od białych, czarnych, zielonych i rubinowych. To, co jest dostępne w sklepie spożywczym, zależy od pory roku. Oto kilka przykładów: Adora, Almeria, Beauty Seedless, Crimson seedless, Concord, Emperor, Niagra (winogrona o białych konkrecjach), Red Flame, Ribier, beznasienne winogrona Rubin, Scarlotta, Thompson Seedless i inne. Każda odmiana winogron ma wyraźny smak.

Fakty o żywieniu winogron
Porcja 1 kubek, bez pestek (160 g)
Na porcję % Dzienna wartość*
Kalorie 104  
Kalorie z tłuszczu 0  
Całkowita zawartość tłuszczu 0,2g <1%
Tłuszcz nasycony 0,1 g <1%
Tłuszcz wielonienasycony 0.1g  
Tłuszcz jednonienasycony 0g  
Cholesterol 0mg 0%
Sód 3 mg 0%
288,4 mg potasu 8%
Węglowodany 27,3 g 9%
Dietary Fiber 1,4g 5%
Cukry 23,4 g  
Białko 1.1g  
Witamina A 11% · Witamina C 7%
Wapnia 2% · Żelazo 1%
* W oparciu o dietę 2000 kalorii

Winogrona są bogate w węglowodany i cukier. Jeśli stosujesz zmodyfikowaną dietę węglowodanową, pamiętaj, że jeden winogron zawiera około jednego grama węglowodanów. Gdy jesz winogrona, staraj się utrzymać swoją porcję do około 12 do 15 średnich winogron, co odpowiada porcji pół szklanki. Różnice w odżywianiu między odmianami nie są duże.

Każda porcja pół szklanki działa jako dobre źródło witaminy K, C, tiaminy i witaminy B6.

Witamina K jest ważna dla silnych kości i krzepnięcia krwi. Uwaga: jeśli przyjmujesz coumadin lub rozcieńczalnik krwi, spożycie witaminy K powinno być zgodne. Witamina C pomaga utrzymać wysoką odporność i pomaga w naprawie tkanek, takich jak gojenie się ran. Witaminy z grupy B są ważnym czynnikiem metabolizmu i utrzymywania silnych włosów i paznokci.

Korzyści zdrowotne winogron

Oprócz tego, że jest dobrym źródłem witaminy C i K, winogrona zawierają stosunkowo duże ilości składników odżywczych, zwłaszcza flawonoidów, takich jak resweratrol (najwyższy w skórze czerwonych winogron). Resweratrol ma przeciwutleniacze, które mogą pomóc w obniżeniu ryzyka wysokiego poziomu cholesterolu, wysokiego ciśnienia krwi, skrzepów krwi i chorób serca. Występuje w skórkach ciemno purpurowych, czerwonych i czarnych winogron, co czyni te odmiany bogatszym źródłem przeciwutleniaczy, w przeciwieństwie do zielonych winogron. Niektóre badania wskazują, że wysokie spożycie resweratrolu może również pomóc poprawić pamięć i funkcje poznawcze u osób starszych.

Winogrona zawierają także kwercetynę (flawonoid znajdujący się w jabłkach), która może pomóc chronić nasze komórki przed uszkodzeniem. Istnieją pewne dowody zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych i chorób serca u tych związków.

Czy winogrona w białym kolorze są bezpieczne do jedzenia?

Winogrona o białej powłoczce są bezpieczne do jedzenia. W rzeczywistości ta powłoka jest w rzeczywistości określana jako kwiat, naturalnie występująca substancja, która chroni winogrona przed utratą i rozkładem wilgoci. Czasami nie zmywa się łatwo, ale można bezpiecznie jeść.

Zbieranie i przechowywanie winogron

Kupując winogrona, unikaj winogron z pleśnią lub tych, które są pomarszczone. Wybierz winogrona bogate w kolor. Zielone winogrona są najsłodsze i najlepiej smakują, gdy są żółto-zielone. Czerwone i czarne winogrona są najlepsze, gdy mają pełny, bogaty kolor.

Jeśli są prawidłowo przechowywane, winogrona mogą przechowywać w lodówce przez kilka tygodni.

Aby utrzymać optymalną świeżość, wykonaj następujące kroki:

  • Sprawdź wygląd zewnętrzny: Sprawdź, czy nie ma śladów pleśni, pomarszczenia lub niewłaściwego zamocowania trzpienia. Wszelkie winogrona z tymi znakami mogą szybciej się pogarszać i wpływać na inne. Odrzucić wszystkie winogrona, które mogą nie być w dobrym stanie.
  • Keep Them Cold: winogrona najlepiej, jeśli są one zimne. Umieść je bliżej lodówki (najzimniejszego miejsca) z dala od ostrych pokarmów, takich jak cebula, ponieważ mają one zdolność wchłaniania zapachów.
  • Zachowaj oryginalną paczkę: przechowywanie winogron w ich oryginalnym pojemniku zapobiegnie zgnieceniu. Ponadto pojemnik, w którym zostały umieszczone, ma zazwyczaj odpowiednią ilość pokrycia i wentylację, aby wydłużyć okres przydatności do spożycia.
  • Store Im Unwashed: Podobnie jak wiele owoców, winogrona powinny być przechowywane nieumyte. Mycie przed przechowywaniem może sprzyjać wilgoci, co może przyspieszyć proces rozkładu. Zamiast tego spłucz winogrona tuż przed spożyciem.
  • Możesz je zamrozić: Aby uzyskać jeszcze dłuższe użytkowanie z winogron, zamroź je, aby później użyć w smoothie, w koktajlu, a nawet jako orzeźwiającą przekąskę.

Zdrowe sposoby na przygotowanie winogron

Winogrona są najbardziej znane z tego, że jedzono jako przekąskę jeden po drugim. Ich słodka, soczystość stanowi podstawę wspaniałej przekąski. Winogrona mogą również dodawać niespodzianki do sałatek i uzupełniać słoność różnych serów i oliwek w celu uzyskania apetytu. Wreszcie, winogrona mogą być używane do robienia deserów lub po prostu pokrojone w sałatki owocowe.

Przepisy z winogronami

Odkryj wszechstronność winogron, tworząc śniadanie, lunch, obiad, przekąskę lub deser z różnymi odmianami.

4.7
Średnia ocena: 28
5
12
4
1
3
2
2
3
1
0