Deficyt kaloryczny

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Deficyt kaloryczny to niedobór ilości spożywanych kalorii w stosunku do ilości kalorii wymaganych do utrzymania aktualnej masy ciała (homeostazy energetycznej).

Deficyt można uzyskać, zmniejszając spożycie / spożycie kalorii (niższe spożycie żywności, czyli dieta).[1] Deficyt można również wytworzyć, zwiększając wydajność bez odpowiedniego zwiększenia wkładu. Zwiększona wydajność jest tworzona przez zwiększenie aktywności fizycznej,[2] ze zwiększonych wymagań kalorycznych koniecznych do wyleczenia urazu,[3] lub ze wzrostu.[4] Istnieją również niektóre substancje, w tym kofeina, która może stworzyć małą (3-5%)[5] wzrost wydatku kalorycznego, poprzez różnorodne ścieżki, które obejmują zwiększenie poziomu aktywności fizycznej i zwiększenie termogenezy (wydajność cieplna) i / lub zmniejszenie kalorii poprzez tłumienie apetytu.[6][7] Leki i terapie ziołowe powodujące bardziej ekstremalny efekt metaboliczny; powodują jednak ekstremalne zwiększenie częstości akcji serca i termogenezy, które mogą powodować śmierć nawet bardzo zdrowych i wysportowanych osób, a leki te nie są powszechnie sprzedawane.[7][8]

Ponieważ ilość kalorii potrzebnych do homeostazy energii spada wraz ze spadkiem masy organizmu, jeśli utrzyma się umiarkowany deficyt, w końcu nowa (niższa) masa zostanie osiągnięta i utrzymana, a organizm nie będzie już wykazywał deficytu kalorycznego.[2] Z drugiej strony trwały, poważny deficyt, który zawiera zbyt mało kalorii, aby utrzymać prawidłowy poziom wagi, ostatecznie doprowadzi do głodu i śmierci.[9]

Aby zmniejszyć 1 kg wagi, wymagany jest około 7000 Kcal deficytu.[10]

Zobacz też

 • Utrata masy ciała
 • Dieta
 • Odżywianie
 • Ćwiczenie

Referencje

 1. ^ "Klinika majonezu".
 2. ^ a b Redman, LM; Heilbronn, LK; Martin, CK; de Jonge, L; Williamson, DA; Delany, JP; Ravussin, E (9 lutego 2009 r.). "Kompensacje metaboliczne i behawioralne w odpowiedzi na ograniczenie kaloryczne: konsekwencje dla utrzymania utraty wagi". PLOS JEDEN. 4: http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0004377. doi: 10.1371 / journal.pone.0004377. PMC 2634841 Dowolnie dostępne. PMID 19198647.
 3. ^ "Szacowanie zapotrzebowania na kaloryczność w celu usprawnienia leczenia ran" (PDF). www.drnancycollins.com. Źródło 2015-07-09.
 4. ^ "POTRZEBY KALORYCZNE". www.utmb.edu. Źródło 2015-07-09.
 5. ^ Dulloo, A. G .; Geissler, C. A .; Horton, T .; Collins, A .; Miller, D. S. (1989-01-01). "Normalne spożycie kofeiny: wpływ na termogenezę i dzienny wydatek energetyczny u szczupłych i poobijanych ochotników". The American Journal of Clinical Nutrition. 49 (1): 44-50. doi: 10,093 / ajcn / 49.1.44. ISSN 0002-9165. PMID 2912010.
 6. ^ "Ostre i przewlekłe podawanie kofeiny zwiększa aktywność fizyczną u siedzących osób dorosłych" (PDF). www.buffalo.edu. Źródło 2015-07-09.
 7. ^ a b "Suplementy diety na odchudzanie - arkusz informacyjny dla lekarzy". ods.od.nih.gov. Źródło 2015-07-09.
 8. ^ Lu, Yuan-Qiang; Jiang, Jiu-kun; Huang, Wei-dong (marzec 2011). "Cechy kliniczne i leczenie pacjentów z ostrym zatruciem 2,4-dinitrofenolem". Journal of Zhejiang University. Nauka. b. 12 (3): 189-192. doi: 10.1631 / jzus.B1000265. ISSN 1673-1581. PMC 3048933 Dowolnie dostępne. PMID 21370503.
 9. ^ "Skutki głodu na zachowanie: implikacje dla zaburzeń odżywiania i odżywiania".
 10. ^ Joslin, Elliott Proctor; Kahn, C. Ronald (2005-01-01). Joslin's Diabetes Mellitus: Edytowane przez C. Ronald Kahn ... [et al.]. Lippincott Williams & Wilkins. ISBN 9780781727969.
Źródło: "https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Caloric_deficit&oldid=837369203"

Deficyt kaloryczny

Niezależnie od tego, czy spalamy kalorie, pocąc się na siłowni czy opierając się wezwaniu do babeczek, kalorie zdecydowanie wpływają na obwód talii. Zrozumienie podstaw kalorii to coś więcej niż sięganie po opcję low-cal. Jeśli obserwujesz swoją wagę lub chcesz stracić trochę, oto, co powinieneś wiedzieć o kaloriach, abyś mógł kontynuować.

Co to jest kaloria?
Kalorie to tylko forma energii. Spalamy kalorie przez cały czas, czy to tylko oddychanie, spanie czy bieganie przez siedem minut. Metabolizm to tempo, w jakim nasze ciała wykorzystują tę energię; ilość kalorii spalanych przez zwykłe istnienie nazywa się naszym BMR, lub podstawową przemianą metaboliczną (obliczyć tutaj wskaźnik BMR). Twój BMR, wiek i poziom aktywności są wykorzystywane do określenia, ile kalorii powinno się jeść, aby utrzymać swoją wagę.

Jeśli jednak chcesz schudnąć, formuła jest prosta: spal więcej kalorii niż jesz. Ale to nie znaczy, że jest to łatwe. Spożywanie lub spalanie kalorii może być trudne i wyczerpujące. Niezależnie od tego, czy jesteś licznikiem kalorii, czy osobą, która ledwie rzuca okiem na etykiety, przeczytaj wskazówki, jak śledzić kalorie, aby pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy.

Kalorie w, kalorie na zewnątrz
Niedobór kalorii oznacza, że ​​spalasz więcej kalorii niż jesz lub pijesz, i bierze pod uwagę wszystkie spalone kalorie, niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku, czy pedałujesz w 45-minutowej klasie Spin . Po obliczeniu BMR będziesz wiedzieć, ile kalorii powinno się spalać lub wycinać z diety. Wiele osób odniosło największy sukces w łączeniu diety z planem ćwiczeń, ale należy spożywać co najmniej 1200 kalorii dziennie; wszystko, co mniej, może być niezdrowe i może spowolnić metabolizm. I pamiętaj, że aby utracić funt, potrzeba około 3500 kalorii, więc zaczniesz dostrzegać ten efekt na skali, gdy deficyt kalorii będzie się sumował, jeśli ćwiczysz regularnie i wycinasz kalorie ze swojej normalnej diety. Oto kilka zdrowych sposobów na zmniejszenie kalorii z dnia:

 • Śledź: Nie możesz wiedzieć, ile kalorii jesz, chyba że wiesz, co jest w twoim jedzeniu. Tłuszcz jest najbardziej energetycznie zwartym makroskładnikiem odżywczym, który mierzy dziewięć kalorii na gram, podczas gdy każdy gram białka i węglowodanów zawiera po cztery kalorie. Jeśli chcesz schudnąć, najprawdopodobniej odniesiesz największy sukces, jeśli będziesz monitorować zużycie kalorii. Łatwo jest przekonać się, że mały kęs czegoś nie zaszkodzi zbytnio, lub że dwa kieliszki wina na kolacji w rzeczywistości nie przyczyniają się do twojego wyniku finansowego. Ale gdy zaczniesz śledzić kalorie, które jesz (za pomocą internetowego systemu śledzenia lub dziennika żywności), będziesz bardziej świadomy tego, co faktycznie jesz.
 • Zwróć uwagę: pamiętaj o sprawdzeniu rozmiarów serwowania; ostatnie badanie wykazało, że większość ludzi nawet nie rzuca okiem na etykietę odżywiania, nawet jeśli uważali, że tak. I często jedyne, na co patrzą, to liczba kalorii, które często są mylące, ponieważ wielkość porcji może być mniejsza niż myślisz. Zanim więc szczęśliwie skonsumujesz torebkę chipsów myśląc, że trzymasz kalorie z przekąskami pod pewną ilością, upewnij się, że pamiętasz rzeczywiste rozmiary porcji zgodnie z etykietą. Podczas gotowania, należy zapoznać się z tym, jak powinny wyglądać porcje; oto przewodnik dotyczący zalecanych rozmiarów porcji.
 • Ogolić kilka: liczenie kalorii nie jest dla wszystkich. Jeśli próbujesz stworzyć deficyt kalorii, spróbuj zgolić kilka kalorii z każdego posiłku, po prostu dokonując kilku zdrowszych wyborów. Z ledwością zauważysz, że dokonałeś wyboru o niższej kaloryczności, a zaoszczędzisz setki kalorii z posiłków. Oto kilka wskazówek, jak zaoszczędzić 100 kalorii podczas śniadania, lunchu i kolacji.

Czy masz jakieś inne wskazówki, którymi możesz się podzielić?

4.3
Średnia ocena: 24
5
15
4
4
3
1
2
3
1
1