Ćwiczenia cardio, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha dla nastolatków

Jogging to skuteczny sposób na spalanie kalorii, aby stracić tłuszcz.

Jogging to skuteczny sposób na spalanie kalorii, aby stracić tłuszcz.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Powiązane artykuły

Jeśli twoja nastolatka doświadcza przybrania na wadze, masz rację. Otyłość nastolatków potroiła się w ciągu ostatnich trzech dekad, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention, a nastolatki, które borykają się z nadwagą, prawdopodobnie będą miały nadwagę jako dorośli. Chociaż konieczne jest również dostosowanie diety, wiele ćwiczeń cardio może pomóc twojemu nastolatkowi w pracy nad najważniejszym deficytem kalorii, który powoduje utratę tłuszczu.

Tłuszcz z brzucha to nie żart

Nadmierny tłuszcz z brzucha może negatywnie wpłynąć na poczucie własnej wartości nastolatka, ale ryzyko nagromadzenia tkanki tłuszczowej w tym obszarze jest więcej niż głębokie. Tłuszcz z brzucha może zwiększyć ryzyko zachorowania nastolatka na rozwój chorób serca i cukrzycy. Byłoby korzystne wykonanie ćwiczenia cardio, które precyzyjnie celuje w tłuszcz brzucha, ale selektywne spalanie tłuszczu jest mitem przydatności. Twój nastolatek zacznie tracić tłuszcz z brzucha dopiero po osiągnięciu deficytu kalorycznego, który opisuje ciało, które spala więcej kalorii niż zużywa.

Rozpocznij w Prywatności domu

Jeśli twoja nastolatka jest zdenerwowana ćwiczeniami z powodu tłuszczu z brzucha, wiele aktywności w domu może być skutecznym punktem wyjścia. Bez uważnego przyglądania się twoja nastolatka może skakać na linie, biegać w miejscu, tańczyć i wykonywać skoki w domu. Jeśli twoja nastolatka czuje się wygodnie na zewnątrz, chodzenie, jazda na rolkach i jazda na rowerze i jogging są skuteczne. Każde z tych ćwiczeń może spalić setki kalorii na godzinę i pomóc nastoletniej pracy w kierunku deficytu kalorii, który prowadzi do utraty tłuszczu z brzucha.

Wejdź do siłowni

Jeśli dołączenie do siłowni jest wygodne, to miejsce przedstawia nastolatkowi mnóstwo zajęć, które mogą spalić kalorie, przyczyniając się do utraty tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia grupowe dla początkujących, takie jak step aerobik i aerobik, mogą być skutecznym punktem wyjścia dla nastolatków. Urządzenia Cardio, które zapewniają znaczące spalanie kalorii, obejmują bieżnię, trener eliptyczny, wspinaczkę schodową, maszynę do wiosłowania i rower stacjonarny. Chociaż trening siłowy nie generuje znacznego oparzenia kalorycznego, podnoszenie ciężarów lub używanie maszyn do ćwiczeń może podnieść metabolizm nastolatków, przyczyniając się do spalania tłuszczu.

Zachęcaj do zdrowego stylu życia

Zachęcaj swojego nastolatka do aktywności w jakiejś formie na co dzień. Nastolatki powinny starać się wykonywać co najmniej 60 minut ćwiczeń cardio dziennie, a także co najmniej trzy treningi wzmacniające mięśnie na tydzień. Naucz swoją nastolatkę, jak mieszać treningi, aby uniknąć nudy i zaproponować dołączenie do drużyny sportowej, takiej jak piłka nożna czy koszykówka, pod warunkiem, że twój nastolatek jest wystarczająco zdrowy. Ustaw pozytywny przykład, ustawiając ćwiczenia priorytetowe i regularnie ćwicząc z nastolatkiem.

Referencje (9)

Zasoby (2)

o autorze

William McCoy, dziennikarz z Toronto, pisze od 1997 roku, specjalizując się w takich tematach jak sport, odżywianie i zdrowie. Jest ekspertem sekcji sportowej i rekreacyjnej Studia. McCoy jest absolwentem dziennikarstwa na Ryerson University.

Kredyty fotograficzne

  • Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images