Normalna waga dla dziecka w wieku 7 miesięcy

Śledzenie masy ciała noworodka może zapewnić rodziców i pracowników służby zdrowia, że ​​dziecko otrzymuje odżywianie i stymulację, których potrzebuje, by rosnąć w stałym tempie. Lekarze używają wykresów wzrostu, aby upewnić się, że wzrost, waga i obwód głowy dziecka znajdują się w normalnym zakresie. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie dzieci są różne, a twoje mogą rosnąć szybciej lub wolniej niż jego rówieśnicy czasami.

Wideo dnia

Wykres wzrostu wskazuje średnią, poniżej średniej i ponadprzeciętną wagę dziecka w dowolnym wieku, w tym 7 miesięcy. Zwykle najlepiej jest, jeśli waga niemowlęcia jest stale lub nieco powyżej lub poniżej średniej, ale nie zawsze tak jest. Przy każdym sprawdzaniu stanu zdrowia u dziecka lekarz ocenia wzrost twojego dziecka w percentyle w porównaniu z rówieśnikami. To pozwala lekarzowi zobaczyć, że twoje dziecko rośnie w stałym tempie.

Kilka czynników wpływa na wagę niemowlęcia w wieku 7 miesięcy. Według strony internetowej KidsHealth, genetyka, płeć, odżywianie, aktywność fizyczna, problemy zdrowotne, środowisko i hormony wpływają na wzrost dziecka. W wieku 7 miesięcy niemowlę może siedzieć, a nawet czołgać się. Ten rodzaj aktywności fizycznej może zwiększyć liczbę spalanych kalorii i prawdopodobnie zwiększyć jego apetyt. Ponadto, jeśli 7-miesięczne dziecko urodziło się przedwcześnie, mógł zacząć swoje życie poniżej średniej wagi. Niektóre przedwcześnie urodzone dzieci szybko nadrabiają zaległości, podczas gdy inne, szczególnie te, które mają problem ze zdrowiem z powodu przedwczesnego porodu, mogą potrzebować więcej czasu, aby nadrobić zaległości.

Określenie idealnej wagi dla 7-miesięcznego życia zwykle oznacza określenie pożądanego zakresu. Według KidsHealth, dzieci mają wiele różnych kształtów i rozmiarów, a jeśli Twoje dziecko jest w 5 percentylu dla wagi, nie oznacza to, że jest ona mniej zdrowa niż dziecko w 50. lub 95. percentylu. Ważne jest, aby postępowała zgodnie z tym samym wzorem wzrostu. Na przykład dziewczynka, która urodziła się w 50. percentylu i podskoczyła do 60. percentyla podczas jej jednomiesięcznego sprawdzania stanu noworodka, w idealnym przypadku byłaby około 60. percentyla w następnych kontrolach. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia dziecko osiąga około 1,5 do 2 funtów miesięcznie, według KidsHealth. Po około 6 miesiącach przyrost masy ciała może zwolnić do 1 do 1,25 funta na miesiąc.

Według KidsGrowth przeciętny 7-funtowy noworodek może ważyć około 17 do 18 funtów pod koniec siódmego miesiąca. Waga 50 centyla na 7 miesięcy wynosi 17 funtów dla dziewczynki i 18,5 funta dla chłopca.

Może być powód do niepokoju, jeśli twoje dziecko odbija się od jednego percentyla do drugiego lub stale spada lub zwiększa się. Niewielki spadek lub wzrost w ciągu roku zwykle jest normalny, ale znacząca zmiana może wskazywać na problem. Może to stanowić problem, jeśli Twoje dziecko przybiera na wadze, ale nie osiąga wzrostu, zgodnie z KidsHealth. Jednakże, jeśli twoje dziecko konsekwentnie mierzy wysoki lub niski percentyl, może to po prostu oznaczać, że jest on większy lub mniejszy niż średnia z powodu genetyki, płci i innych czynników.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.8
Średnia ocena: 26
5
14
4
1
3
3
2
3
1
1