6 prostych sposobów na utratę tłuszczu z brzucha, na podstawie nauki

Tłuszcz z brzucha nie jest tylko problemem, ponieważ może wyglądać źle.

W rzeczywistości posiadanie dużej ilości tłuszczu w okolicy brzusznej jest silnie związane z takimi chorobami, jak cukrzyca typu 2 i choroba serca (1).

Z tego powodu utrata tłuszczu z brzucha przynosi ogromne korzyści dla twojego zdrowia i może pomóc ci żyć dłużej.

Tłuszcz z brzucha jest zwykle szacowany poprzez pomiar obwodu wokół talii. Można to łatwo zrobić w domu za pomocą prostej taśmy mierniczej.

Cokolwiek powyżej 40 cali (102 cm) u mężczyzn i 35 cali (88 cm) u kobiet jest znane jako otyłość brzuszna.

Jeśli masz zbyt dużo tłuszczu wokół talii, powinieneś zrobić kilka kroków, aby się go pozbyć, nawet jeśli nie jesteś zbyt ciężki.

Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych strategii, które wykazały, że celują w tkankę tłuszczową w okolicy brzucha bardziej niż inne obszary ciała.

Oto 6 opartych na dowodach sposobów na utratę tłuszczu z brzucha.

Sposoby utraty tłuszczu z brzucha

Dodany cukier jest bardzo niezdrowy.

Badania wykazują, że ma wyjątkowo szkodliwy wpływ na zdrowie metaboliczne (2).

Cukier to połowa glukozy, połowa fruktozy, a fruktoza może być metabolizowana tylko w wątrobie w znacznych ilościach (3).

Kiedy jesz dużo dodanego cukru, wątroba zostaje przeciążona fruktozą i jest zmuszona przekształcić ją w tłuszcz (4).

Liczne badania wykazały, że nadmiar cukru, głównie ze względu na duże ilości fruktozy, może prowadzić do zwiększonego gromadzenia się tłuszczu w brzuchu i wątrobie (5).

Niektórzy uważają, że jest to podstawowy mechanizm szkodliwego wpływu cukru na zdrowie. Zwiększa tłuszcz brzuszny i tłuszcz wątrobowy, co prowadzi do insulinooporności i wielu problemów metabolicznych (6).

Ciekły cukier jest jeszcze gorszy pod tym względem. Płynne kalorie nie są "rejestrowane" przez mózg w taki sam sposób jak stałe kalorie, więc kiedy pijesz słodzone napoje, kończysz jedząc więcej kalorii (7, 8).

Badania pokazują, że słodzone cukrem napoje wiążą się z podwyższonym o 60% ryzykiem otyłości u dzieci przy każdej codziennej porcji (9).

Podejmij decyzję o zminimalizowaniu ilości cukru w ​​diecie i rozważ całkowite wyeliminowanie słodkich napojów.

Dotyczy to napojów słodzonych cukrem, słodkich napojów gazowanych, soków owocowych i różnych wysokoprocentowych napojów dla sportowców.

Należy pamiętać, że nic z tego nie odnosi się do całych owoców, które są wyjątkowo zdrowe i mają dużo błonnika, który łagodzi negatywne skutki fruktozy.

Ilość fruktozy otrzymywanej z owoców jest znikoma w porównaniu z dietą bogatą w rafinowany cukier.

Jeśli chcesz ograniczyć cukier rafinowany, musisz zacząć czytać etykiety. Nawet żywność sprzedawana jako zdrowa żywność może zawierać ogromne ilości cukru.

Podsumowanie Nadmierne spożycie cukru może być głównym źródłem nadmiaru tłuszczu w brzuchu i wątrobie. Dotyczy to szczególnie słodkich napojów, takich jak napoje bezalkoholowe.

Białko jest najważniejszym makroelementem, jeśli chodzi o utratę wagi.

Wykazano, że zmniejsza apetyt o 60%, zwiększa metabolizm o 80-100 kalorii dziennie i pomaga spożywać do 441 mniej kalorii dziennie (10, 11, 12, 13).

Jeśli twoim celem jest utrata wagi, dodanie białka jest prawdopodobnie najskuteczniejszą zmianą, jaką możesz wprowadzić do swojej diety.

Pomoże Ci to nie tylko w utracie, ale także w uniknięciu ponownego przybrania na wadze, jeśli zdecydujesz się zrezygnować z wysiłków na rzecz zmniejszenia masy ciała (14).

Istnieją również dowody na to, że białko jest szczególnie skuteczne w przypadku tłuszczu z brzucha.

Jedno z badań wykazało, że ilość i jakość spożywanego białka była odwrotnie proporcjonalna do tłuszczu w brzuchu. Oznacza to, że ludzie, którzy jedli więcej i lepsze białko, mieli znacznie mniej tłuszczu z brzucha (15).

Inne badanie wykazało, że białko było powiązane ze znacznie zmniejszonym ryzykiem przyrostu tłuszczu z brzucha w okresie 5 lat (16).

Badanie to wykazało również, że rafinowane węglowodany i oleje były powiązane ze zwiększoną ilością tłuszczu z brzucha, ale owoce i warzywa związane z mniejszymi ilościami.

Wiele badań wykazujących, że białko jest skuteczne, zawierało białko w ilości 25-30% kalorii. Właśnie tego powinieneś dążyć.

Staraj się więc zwiększyć spożycie wysokobiałkowych produktów spożywczych, takich jak całe jaja, ryby, owoce morza, rośliny strączkowe, orzechy, mięso i produkty mleczne. Są to najlepsze źródła białka w diecie.

Jeśli masz problem z uzyskaniem wystarczającej ilości białka w swojej diecie, to wysokiej jakości suplement białkowy (np. Białko serwatkowe) jest zdrowym i wygodnym sposobem na zwiększenie całkowitego spożycia.

Jeśli jesteś wegetarianinem lub weganką, zapoznaj się z tym artykułem, jak zwiększyć spożycie białka.

Dodatkowa wskazówka: rozważ gotowanie żywności w oleju kokosowym. Niektóre badania wykazały, że 30 ml (około 2 łyżek stołowych) oleju kokosowego dziennie zmniejsza nieznacznie tłuszcz z brzucha (17, 18).

Podsumowanie Jedzenie dużej ilości białka może zwiększyć twój metabolizm i zmniejszyć poziom głodu, dzięki czemu jest bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie masy ciała. Kilka badań sugeruje, że białko jest szczególnie skuteczne przeciwko gromadzeniu tłuszczu z brzucha.

Ograniczenie węglowodanów jest bardzo skutecznym sposobem na utratę tłuszczu.

Potwierdzają to liczne badania. Kiedy ludzie odcinają węglowodany, ich apetyt spada, a oni tracą na wadze (19).

Ponad 20 randomizowanych kontrolowanych badań wykazało, że diety o niskiej zawartości węglowodanów prowadzą do 2-3 razy większej utraty masy ciała niż diety o niskiej zawartości tłuszczu (20, 21, 22).

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy grupy niskowęglowodanowe mogą jeść tyle, ile chcą, podczas gdy grupy o niskiej zawartości tłuszczu są ograniczone kalorycznie i głodne.

Diety niskowęglowodanowe prowadzą również do szybkiego zmniejszenia masy wody, co daje ludziom niemal natychmiastowe rezultaty. Różnica w skali jest często widoczna w ciągu 1-2 dni.

Istnieją również badania porównujące diety niskowęglowodanowe i niskotłuszczowe, pokazujące, że diety niskowęglowodanowe specyficznie celują w tkankę tłuszczową w brzuchu oraz w okolicach narządów i wątroby (23, 24).

Oznacza to, że szczególnie wysoka zawartość tłuszczu utraconego na diecie niskowęglowodanowej jest niebezpiecznym i promującym chorobę tłuszczem brzusznym.

Unikanie rafinowanych węglowodanów (cukru, słodyczy, białego chleba itp.) Powinno wystarczyć, szczególnie jeśli utrzymasz wysokie spożycie białka.

Jednakże, jeśli chcesz szybko schudnąć, rozważ zrzut węglowodanów do 50 gramów dziennie. To spowoduje, że twoje ciało stanie się ketozą, zabijając apetyt i sprawiając, że twoje ciało zacznie spalać głównie tłuszcze do paliwa.

Oczywiście, diety niskowęglowodanowe mają wiele innych korzyści zdrowotnych poza samą utratą wagi. Mogą one mieć na przykład działanie ratujące życie u cukrzyków typu 2 (25).

Podsumowanie Badania wykazały, że cięcie węglowodanów jest szczególnie skuteczne w pozbyciu się tłuszczu w okolicy brzucha, wokół narządów i wątroby.

Błonnik pokarmowy to w większości niestrawna substancja roślinna.

Często twierdzi się, że spożywanie dużej ilości błonnika może pomóc w utracie wagi.

To prawda, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie włókna są sobie równe.

Wydaje się, że głównie rozpuszczalne i lepkie włókna mają wpływ na twoją wagę (26).

Są to włókna, które wiążą wodę i tworzą gęsty żel, który "siedzi" w jelitach.

Ten żel może znacznie spowolnić ruch pokarmowy w twoim układzie pokarmowym i spowolnić trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Rezultatem końcowym jest przedłużone uczucie pełności i zmniejszony apetyt (27).

Jedno badanie oceniające wykazało, że dodatkowe 14 gramów błonnika dziennie wiązało się z 10% spadkiem spożycia kalorii i utratą masy ciała o 4,5 funta (2 kg) przez 4 miesiące (28).

W jednym 5-letnim badaniu spożywanie 10 gramów rozpuszczalnego błonnika dziennie wiązało się z redukcją o 3,7% ilości tłuszczu w jamie brzusznej (29).

Wynika z tego, że rozpuszczalne błonnik może być szczególnie skuteczny w zmniejszaniu szkodliwego tłuszczu z brzucha.

Najlepszym sposobem na uzyskanie większej ilości błonnika jest spożywanie wielu pokarmów roślinnych, takich jak warzywa i owoce. Rośliny strączkowe są również dobrym źródłem, podobnie jak niektóre zboża, takie jak cały owies.

Wtedy możesz również spróbować brać suplementy z włóknami, takie jak glukomannan. Jest to jeden z najbardziej lepkich włókien żywieniowych, który wykazał, że powoduje utratę wagi w wielu badaniach (30, 31).

Podsumowanie Istnieje kilka dowodów na to, że rozpuszczalne błonnik pokarmowy może prowadzić do zmniejszenia ilości tłuszczu z brzucha. Powinno to spowodować znaczną poprawę zdrowia metabolicznego i zmniejszyć ryzyko kilku chorób.

Ćwiczenie jest ważne z różnych powodów.

Jest to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli chcesz żyć długo i zdrowo i unikać chorób.

Lista wszystkich niesamowitych korzyści zdrowotnych wynikających z ćwiczeń wykracza poza zakres tego artykułu, ale ćwiczenia wydają się być skuteczne w zmniejszaniu tłuszczu z brzucha.

Należy jednak pamiętać, że nie mówię tutaj o ćwiczeniach brzusznych. Redukcja plam (utrata tkanki tłuszczowej w jednym miejscu) nie jest możliwa, a robienie nieskończonych ilości ćwiczeń ab nie spowoduje utraty tłuszczu z brzucha.

W jednym badaniu 6 tygodni treningu tylko mięśni brzucha nie miało mierzalnego wpływu na obwód talii lub ilość tłuszczu w jamie brzusznej (32).

Biorąc to pod uwagę, inne rodzaje ćwiczeń mogą być bardzo skuteczne.

Ćwiczenia aerobowe (takie jak chodzenie, bieganie, pływanie, itp.) Wykazały znaczące zmniejszenie tłuszczu z brzucha w licznych badaniach (33,34).

Inne badanie wykazało, że ćwiczenia całkowicie uniemożliwiły ludziom odzyskanie tłuszczu w jamie brzusznej po utracie wagi, co oznacza, że ​​ćwiczenia są szczególnie ważne podczas utrzymywania ciężaru ciała (35).

Ćwiczenie prowadzi również do zmniejszenia stanu zapalnego, obniżenia poziomu cukru we krwi i poprawy wszystkich innych zaburzeń metabolicznych, które są związane z nadmiarem tłuszczu w jamie brzusznej (36).

Podsumowanie Ćwiczenie może być bardzo skuteczne, jeśli próbujesz stracić tłuszcz z brzucha. Ćwiczenia mają również szereg innych korzyści zdrowotnych i mogą pomóc ci żyć dłużej.

To, co jesz, jest ważne. Prawie wszyscy o tym wiedzą.

Jednak większość ludzi nie ma pojęcia, co naprawdę jedzą.

Ludzie myślą, że jedzą "wysokobiałkowe", "niskowęglowodanowe" lub coś innego, ale mają tendencję do drastycznego przeoczenia lub niedocenienia.

Myślę, że dla każdego, kto naprawdę chce zoptymalizować dietę, śledzenie rzeczy przez jakiś czas jest absolutnie niezbędne.

Nie oznacza to, że musisz ważyć i mierzyć wszystko przez resztę swojego życia, ale robienie tego od czasu do czasu przez kilka dni z rzędu może pomóc ci zorientować się, gdzie musisz dokonać zmian.

Jeśli chcesz zwiększyć spożycie białka do 25-30% kalorii, zgodnie z zaleceniami powyżej, samo zjedzenie większej ilości pokarmów bogatych w białko nie będzie wystarczające. Musisz dokładnie zmierzyć i dostroić, aby osiągnąć ten cel.

Zapoznaj się z tymi artykułami, aby uzyskać kalkulator kalorii i listę bezpłatnych narzędzi i aplikacji online do śledzenia tego, co jesz.

Osobiście robię to co kilka miesięcy. Ważę i mierzę wszystko Jem, żeby zobaczyć, jak wygląda moja obecna dieta.

Wtedy dokładnie wiem, gdzie wprowadzić poprawki, aby zbliżyć się do moich celów.

6 prostych sposobów na utratę tłuszczu z brzucha, na podstawie nauki

Moja przyjaciółka Kimberly robiła kolejną serię rozpaczliwych noworocznych postanowień dotyczących utraty wagi.

"Każdego roku głodzę się od miesięcy, tracę może pięć funtów, a do wiosny wszystko wraca" - skarżyła się. "Jaki jest sens? Po prostu jestem przeznaczony do nadwagi. "

Zrozumiałem, jak się czuła. Otyłość skróciła życie mojego ojca i przez większość mojego dzieciństwa zmagałam się z dodatkowymi 25 funtami. Doszedłem do wniosku, że moim przeznaczeniem jest być grubym.

Ale potem zmęczyło mnie bycie chorym i zmęczonym, i od tego czasu nauczyłem się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o tym, jak szybko stracić tkankę tłuszczową z brzucha. Ale nic w moim 20-letnim dziennikarstwie poświęconym zdrowiu nie przygotowało mnie do przełomowych badań, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku - nowej nauki, która pokazuje dokładnie, w jaki sposób możemy wyłączyć nasze grube geny i schudnąć prawie automatycznie.

"Co byś powiedział, gdybym ci powiedział, że nie musisz iść na dietę przez miesiące, a nawet tygodnie?" Zapytałem Kim. "Co by było, gdybyś mógł stracić dużo tego brzucha w zaledwie 14 dni?"

Dokładnie tak się stało, gdy dzieliłem dietę Zero Belly z panelem testowym ponad 500 osób, z których niektóre straciły nawet 16 funtów w ciągu zaledwie 14 dni, a do 3 cali od talii. Sekret dla Zerowa dieta brzucha to nowa nauka o genetyce żywieniowej, badanie nad tym, jak nasze geny są włączane i wyłączane przez żywność, którą jemy. Po prostu dokonanie kilku poprawek w diecie i stylu życia może pomóc poprawić zdrowie jelit, zmniejszyć stany zapalne, wyłączyć geny tłuszczowe i zacząć wydalanie tłuszczu z organizmu, w szczególności tłuszczu brzusznego - niemal automatycznie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak - i pozbyć się tłuszczu z brzucha i stracić do 16 funtów w ciągu zaledwie dwóch tygodni - podczas jedzenia żywności, którą kochasz - z dietą Zero Belly, już dostępna!

Energiczny spacer

Dietetyczka Zero Belly Diet, Martha Chesler, zrobiła to właśnie w ramach programu Zero Belly, a wyniki były zadziwiające. "Od razu zauważyłem zmiany", relacjonuje. W czasie krótszym niż sześć tygodni w programie Martha rzuciła ponad 20 funtów i zaskakujące 7 cali od swojego środka, łącząc Zero Belly Foods z przed śniadaniem.

Ten prosty a.m. rytuał działa na dwóch poziomach. Po pierwsze, ostatnie badania wykazały, że ekspozycja na światło słoneczne w godzinach od 8 rano do południa zmniejszała ryzyko przybrania na wadze niezależnie od poziomu aktywności, spożycia kalorii czy wieku. Badacze spekulują, że światło poranne synchronizuje metabolizm i podcina geny tłuszczowe. I spalanie kalorii przed jedzeniem oznacza, że ​​ćwiczysz na czczo - energia, którą wypalasz, pochodzi bezpośrednio z twoich zapasów tłuszczu, zamiast z jedzenia, które zjadłeś. Ale to, co naprawdę ogłuszyło Marthę, to poprawa zdrowia jej serca. Przed rozpoczęciem diety Zero Belly, częstość uderzeń Marthy zwykle wzniosłaby się do 112 uderzeń na minutę (bpm) w ciągu kilku chwil od rozpoczęcia treningu na rowerze stacjonarnym. "Po pierwszym tygodniu i pół nie mogłem podnieść mojego tętna ponad 96 uderzeń na minutę przy tym samym treningu. Wspaniale było widzieć zmianę w lustrze, a jeszcze lepiej wiedzieć, że dzieją się dobre rzeczy, których nawet nie widziałem. "

jagody i płatki owsiane

Naturalnie słodkie receptury w diecie Zero Belly były kluczem do dramatycznej utraty wagi 13 funtów przez panelistów Isabel Fiolek. "Zdarza się, że mam duże uzależnienie od cukru", przyznaje Isabel, "ale przepisy są zaskakująco satysfakcjonujące dla moich słodyczy." Isabel również osiągnęła dramatyczne postępy zdrowotne: sprawdzanie po sześciu tygodniach diety Zero Belly ujawniło, że spadła jej całkowity cholesterol o 25 procent i jej poziom glukozy we krwi o 10 procent.

scheda jabłek

To najlepszy owoc do utraty wagi. To znaczy Różowa Dama nad Babcią Smith, arbuz nad spadźem, czerwone winogrona nad zielonymi. Wyższe poziomy składników odżywczych zwanych flawonoidami - szczególnie antocyjaniny, związki, które nadają czerwonym owocom ich kolor - uspokajają działanie genów magazynujących tłuszcz. W rzeczywistości czerwonobrązowe owoce pestkowe, takie jak śliwki, mogą pochwalić się związkami fenolowymi, które, jak wykazano, modulują ekspresję genów tłuszczowych.

guacamole domowej roboty

Dla panelu testowego June Caron, zawierające świeże produkty, takie jak awokado, było życiową lekcją z diety Zero Belly. 55-latek stracił 6 funtów w pierwszym tygodniu programu. "Nauka spożywania prawdziwych, bez środków chemicznych świeżych produktów była najlepszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła. Nigdy nie jestem głodny. I waga wciąż spada! "Świecącą skórę, zdrowe paznokcie i lepszy sen były premie Zero Belly, powiedział June. "Jestem na dobrej drodze, aby odzyskać seksowną. Wszyscy mówią, że wyglądam znacznie młodziej! "

Awokado to podwójnie balsam do tłuszczu z brzucha. Po pierwsze, są nasycone zdrowymi dla serca jednonienasyconymi tłuszczami, które osłabiają twoje głodowe przełączniki; Badanie w Nutrition Journal wykazało, że uczestnicy, którzy zjadali pół świeżego awokado z obiadem, zgłosili o 40 procent zmniejszone pragnienie jedzenia przez wiele godzin. Po drugie, tłuszcze nienasycone, takie jak te znajdujące się w awokado, zdają się uniemożliwiać przechowywanie tłuszczu z brzucha.

bananowy koktajl z jagodami

Test panelista Bryan Wilson, 29-letni księgowy, stracił 19 funtów i zdumiewające 6 cali od pasa w ciągu zaledwie sześciu tygodni w programie, a on przypisuje swój sukces do Zero Belly Smoothies. Ich białko wegańskie zapewni ci takie same spalanie tłuszczu, łaknienie-depilację, budowanie mięśni serwatki, bez wzdęć. "Uwielbiam wibracje. Dodałem je do mojej diety i prawie natychmiast straciłem nadęcie "- powiedział Bryan. "Jestem słodkim pragnieniem, a koktajle były świetną alternatywą dla misek i misek lodów, które bym sobie wyobraził."

Huevos Rancheros

Znajdziesz smukłe, sycące białko w każdym kącie, które przyjmujesz na diecie Zero Belly. Makroskładnik budujący mięśnie jest fundamentalny dla planu, a jaja są jednym z najłatwiejszych i najbardziej wszechstronnych systemów dostarczania we wszechświecie. Co więcej, są one także najważniejszym źródłem pożywienia dla składników odżywczych, zwanych choliną. Cholina, którą można znaleźć również w chudych mięsach, owocach morza i warzywach z rodziny Collard, atakuje mechanizm genowy, który uruchamia organizm w celu przechowywania tłuszczu w wątrobie. Jeden przepis na dietę z brzucha zerowego - mieszanka śniadaniowa ze słodkimi ziemniakami i świeżymi jajami hodowlanymi - stał się próbnym panelem śniadaniowym Morgan Minor, a po zaledwie 3 tygodniach programu strażak stracił 11 funtów i 4 cale od talii! Im więcej jaj jesz, tym mniej jaj w kształcie dostajesz.

słoiki detox wody

Zacznij codziennie, wykonując duży dzbanek "wody zdrojowej" - czyli wody detox wypełnionej pokrojonymi całymi cytrynami, pomarańczami lub grejpfrutami - i rób co najmniej osiem szklanek przed snem. Owoce cytrusowe są bogate w przeciwutleniacz d-limonen, potężny związek znajdujący się w skórce, który stymuluje enzymy wątrobowe, aby pomóc wypłukać toksyny z organizmu i daje powolnym trzewiom kopnięcie, według Światowej Organizacji Zdrowia.

mieszanka szlaków

Trzy główne składniki idealnego posiłku lub przekąski Zero Belly Diet to białko, błonnik i zdrowe tłuszcze, a wszystkie trzy można znaleźć w dużej ilości dobrej mieszanki szlaków. Niestety, większość komercyjnych mieszanek jest wytwarzana z dodatkiem olejów, soli i cukru. Mieszaj własne wysokobiałkowe przekąski z wyboru orzechów, nasion, niesłodzonych suszonych owoców i kawałków ciemnej czekolady. Upewnij się, że zawierają orzeszki ziemne: są one głównym źródłem zarówno genisteiny, jak i resweratrolu, dwóch składników odżywczych, które pomagają zmniejszyć działanie genów magazynujących tłuszcz.

trening

Największy powód, dla którego nie możemy trzymać się naszych treningów? Brak czasu. Próbując wycisnąć wycieczkę na siłownię, z prysznicem i zmianą ubrań, w gorączkowy harmonogram - szczególnie w okresie świątecznym - możesz sprawić, że nawet najbardziej oddany entuzjasta fitness stanie się kimś, cóż, mniej buff. Jednak naukowcy z Nowej Zelandii odkryli ostatnio, że mężczyźni i kobiety, którzy zajęli się trzema 10-minutowymi ćwiczeniami "przekąsek" przed śniadaniem, obiadem i kolacją, zauważyli obniżony poziom glukozy we krwi - fatalna korzyść, którą ci ludzie pokazywali przez cały dzień!

Krótkie obwody w Zero Belly Diet oferują różnorodne ćwiczenia, które rozbijają twoje rdzenie, bez polegania na tradycyjnych przysiadzeniach - na tyle łatwe, aby wcisnąć się przed kolacją w zaciszu swojego salonu. W ciągu sześciu tygodni od włączenia mini-obwodów, panelistka testowa Krista Powell straciła 25 funtów - i była w końcu w stanie ubierać się w sposób, który odzwierciedlał jej prawdziwe poczucie stylu: "Uniknąłem noszenia wysokich obcasów, ponieważ dodatkowa waga spowodowała, że ​​moje kolana bardzo boli. Mogę rzeczywiście nosić moje obcasy z ufnością i bez bólu! "

suplementy

Jeśli codziennie przyjmujesz dużo witamin i probiotyków, możesz chcieć przewartościować swoją strategię. Zwiększone poziomy witamin z grupy B od dawna wiążą się z wyższą częstością występowania otyłości i cukrzycy, być może dlatego, że megadostarzenie wyzwala nasze geny tłuszczowe. Dzienny multiwitamin jest prawdopodobnie w porządku, ale nie próbuj przekonywać siebie, że więcej jest lepiej. A ostatnie badanie przeprowadzone przez ConsumerLab.com wykazało, że większość komercyjnych probiotyków ma o wiele mniej zdrowych bakterii, niż twierdzą. Lepiej jest skupić się na jedzeniu Zero Belly, aby upewnić się, że Twój brzuch jest pełen miłości, a twoje głupie geny zostają odcięte na przełęczy.

ciemna czekolada

Pokrywanie się pysznym jedzeniem jest podstawową zasadą Zero Belly Diet. Była to zrównoważona metoda "zero poświęcenia", która pomogła testerce panelowej Jennie Joshi w końcu stracić ciężar ciążowy. W ciągu nieco ponad miesiąca na diecie Zero Belly, Jennie straciła 11 funtów, "a paczka ciąży odchodzi!", Powiedziała. "Nie mogłem uwierzyć, że złapałem ciemną czekoladę - i wreszcie osiągnąłem rezultaty! To styl życia, a nie dieta. Łatwo jest się z tym pogodzić i ma to sens. "

Ma to również sens naukowy: Niedawne badania wykazały, że przeciwutleniacze w kakao zapobiegały nadmiernemu przybieraniu masy przez myszy laboratoryjne i faktycznie obniżały poziom cukru we krwi. Inne badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym w Luizjanie wykazało, że drobnoustroje jelitowe w naszym żołądku fermentują czekoladę w zdrowe dla serca związki przeciwzapalne, które wyłączają geny związane z opornością na insulinę i stanem zapalnym. Dlaczego jagody? Owoc przyspiesza proces fermentacji, prowadząc do jeszcze większego zmniejszenia stanu zapalnego i masy ciała.

dziki łosoś

Chude białko jak ryba to świetny sposób na walkę z tłuszczem i zwiększenie metabolizmu. Ale łosoś hodowlany, który można kupić na lokalnym rynku, może nie najlepiej pasować do twojego brzucha. Ryby z zimną wodą mają zasłużoną reputację pakowania wielu zdrowych kwasów tłuszczowych Omega-3 - 1 253 mg dobrych rzeczy i tylko 114 mg zapalnych, omdlających brzuch, omega 6. Ale hodowlana odmiana - i 90 procent tego, co jemy dzisiaj, jest hodowana - ma zupełnie inną historię do opowiedzenia. Zawiera on aż 1900 mg niezdrowych kwasów tłuszczowych omega-6.

kanapka z masłem orzechowym

Prawdziwe masło orzechowe składa się z dwóch składników: orzeszków ziemnych i może trochę soli. Wiesz już, że orzeszki ziemne dostarczają jednonienasyconych tłuszczów odchudzających brzuch, włókno wypełniające brzuch i białko wzmacniające metabolizm. Ale orzechy ziemne mają ukrytą broń w pasie bezpieczeństwa na odchudzanie: genisteina, związek działający bezpośrednio na geny odpowiedzialne za otyłość, pomagający zmniejszyć ich zdolność do magazynowania tłuszczu.(Fasola i soczewica mają ten sam magiczny składnik, aczkolwiek w nieco mniej pysznej formie). Ale uważaj na markę, którą kupujesz: jeśli zobaczysz składniki takie jak cukier, olej palmowy lub cokolwiek, czego nie możesz wymówić, odłóż je z powrotem. Podkopią każde dobro, jakie mogą zrobić orzeszki ziemne.

zdrowa sałatka

Wysokogatunkowa, niskokaloryczna zieleń napełni cię, nie wypełniając cię. Testujący panelista Kyle Cambridge mówi, że regularne sałatki z turbodoładowaniem odniosły sukces: "Moja żona Stacie i ja postanowiliśmy dodać sałatkę do każdego posiłku, a funty zaczęły topnieć." Kyle stracił 25 funtów i cztery cale w ciągu zaledwie sześciu tygodni w programie. "Musiałem nawet kupić nowy pas!", Powiedział. "Ale najlepsze było, gdy Stacie podeszła do mnie w kuchni i uściskała mnie. Roześmiała się, uśmiechnęła i powiedziała: "Mogę znów otoczyć cię rękami".

Zielone liście, takie jak zielonożółty, rzeżucha, jarmuż i rukola, mogą nie znajdować się na twojej codziennej liście, ale wszystkie zawierają związek zwany sulforafanem. Wykazano, że ten składnik odżywczy działa bezpośrednio na geny, które determinują "różnicowanie adipocytów" - w prosty sposób zmieniając komórkę macierzystą w komórkę tłuszczową. Zdrowsze spożywanie tego związku oznacza zdrowszą wagę ciała dla Ciebie. I tylko niewielka łyżeczka winegretu pomoże twojemu ciału wchłonąć rozpuszczalne w tłuszczach składniki odżywcze.

No-Diet Weight Loss-Guaranteed!

Spójrz, poczuj i żyj świetnie, wchodząc na ścieżkę do lepszego zdrowia dzięki nowemu jedzeniu, nie tym! Czasopismo

4.7
Średnia ocena: 30
5
13
4
1
3
1
2
2
1
0