To jest to, dlaczego schudniesz na wakacjach

Wielka tajemnica: wybrałeś się na wakacje, zjadłeś lody na plaży, co wieczór piłeś pełne cukru koktajle, i wróciłeś o pięć funtów lżejszy.

Jak to się stało?

Nie, to nie znaczy, że powinieneś wrócić i wyrzucić wszystkie swoje nawyki zdrowotne przez okno. I nie, to nie znaczy, że powinieneś wybrać się na rejs w każdy weekend, żeby się schudnąć. Co to znaczy?

Opierając się na naszej kulturze "tnąc kalorie" i "tracąc funty", zjawisko to jest kompletną anomalią. Mam na myśli, że bijesz kalorie i dramatycznie redukujesz ćwiczenia. To powinno zmusić cię do kupowania dodatkowego tłuszczu, prawda? Ale w oparciu o to, co naukowcy i dietetycy wiedzą o zdrowiu i wadze, utrata masy ciała ma naprawdę sens.

Istnieją trzy powody, dla których twój leniwy styl życia na wakacjach w rzeczywistości sprawia, że ​​tracisz na wadze.

Niższe poziomy stresu
Kiedy wyjeżdżasz na wakacje, robisz sobie przerwę - nie tylko ze względu na swoje przyzwyczajenia zdrowotne, ale także ze swojego naprężenie. Twoje gruczoły nadnerczowe odzyskują oddech (w końcu) i wyłączają tryb paniki. Pozwalają twojemu ciału lepiej zsynchronizować się z naturalnym rytmem i zdrowiem.

Kortyzol, główny hormon stresu w twoim organizmie, zostaje obniżony do poziomu twojego krwioobiegu, co może mieć decydujący wpływ na twoje zachowanie, metabolizm i ogólny stan zdrowia. Często dochodzi do zwiększenia masy ciała z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu w organizmie. Więc ma sens, że redukcja hormonów stresu wyścigi w systemie pozwala te dodatkowe funty spaść.

Nie ćwiczysz
Jeśli często ćwiczysz, czas wolny z siłowni może spowodować więcej utraty wagi niż przesada. Kiedy odpoczywacie, odzyskują siły i mają czas na odbudowę. Dlatego tak ważne są dni odpoczynku - ale jeśli żyjesz w szybkim, intensywnym stylu życia, nawet dni odpoczynku mogą być uciążliwe.

Kiedy lejesz się na plaży lub chłodzisz w kabinie przez cały dzień, twoje mięśnie w końcu dostają czas, którego pragną odzyskać. Posiadanie większych mięśni spala więcej tłuszczu - stąd masz większe prawdopodobieństwo utraty wagi.

Pozwalacie sobie na spożywanie żywności, której pragniecie
Dieta nie działa. W tym momencie, jeśli tego nie wiesz, to żyjesz w poważnych zaprzeczeniach. Co więc należy zrobić, aby być zdrowszym, jeśli nie dietą?

Dzięki szeroko zakrojonym badaniom, intuicyjne odżywianie i puszczanie wszystkich przepisów dotyczących żywności i ograniczeń przyniosło największe korzyści zdrowotne na dłuższą metę - bez względu na aktualną wagę. Kiedy jedziesz na wakacje, właśnie to robisz. Jesz, kiedy jesteś głodny i przestajesz, gdy jesteś pełny. Puszczasz wszystkie zasady dietetyczne i po prostu pozwalasz sobie jeść i pić swobodnie. Bez punktów, bez kalorii, bez makr. Po prostu jedzenie.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale działa. To bezpieczny zakład dla ciebie czuć te korzyści, jak również zobaczyć je na skali.

4.4
Średnia ocena: 26
5
12
4
2
3
3
2
2
1
0