Jedz jak bestia! Plan pełnych posiłków Brandana Fokkena

Kiedy zaczynałem swoją karierę fitness, nie wiedziałem nic o odżywianiu budującym mięśnie innym niż standardowa zasada "jeść dużo i dźwigaj ciężkie". Tak właśnie zrobiłem. Przez całe moje dwudziestki jedyne makro, o które się martwiłem, to białko. Nigdy niczego nie policzyłem i zjadłem to, co chciałem, kiedy tego chciałem. Nigdy nie czułem się winny.

Moim celem było być kulturystą. Jako miłośnik tego sportu, oglądałem, jak moi ulubieni sportowcy są szalenie rozdrobnieni na występy, a wkrótce potem wracają do jedzenia ogromnych ilości jedzenia, aby mogli wrócić w przyszłym roku jeszcze bardziej. Pomyślałem, że muszą robić coś dobrze, więc w ten sposób podszedłem do mojego własnego odżywiania. Zrobiłem sobie przerwę na moje występy, ale gdy skończył się drugi sezon, zacząłem jeść to, co chciałem. Tego typu plan był naprawdę trudny, ponieważ stałbym się tak wielki, że z trudem cofnęłbym się w czasie do następnego występu.

Przypadkiem, zraniłem jednego z moich quadów dzień po pokazie kulturystyki. Miałem inny program tylko dwa tygodnie, ale moja noga była spuchnięta, nie mogłem jej wygiąć, a to bolało, gdy ćwiczyłem. Wtedy mój trener zasugerował, że spróbuję nowego oddziału zwanego męską sylwetką. Na początku byłam niezdecydowana i pomyślałam, że ludzie będą się ze mnie nabijać, ciężki kulturysta, za udział w konkursie. W końcu jednak się zgodziłem.

Świetnie się bawiłem na wystawie i byłem drugi na moim przyjacielu, a teraz na trenie IFBB Trevor Larsen. Bardzo podobała mi się ta klasa i postanowiłem stamtąd przestawić dywizje i trenować, by rywalizować. Ta zmiana zmieniła moje podejście do żywienia.

Zmieniłem dywizje i rozpocząłem trening dla ciała. Ta zmiana zmieniła moje podejście do żywienia.

Wpisz "Estetyka"

W miarę rozwoju działu fizycznego zyskiwało ono coraz większą popularność. Zacząłem częściej słyszeć słowo "estetyka", a faceci przez cały rok pozostawali szczupli na sesje zdjęciowe i występy w klubach fitness. Aby być konkurencyjnym i wyrobić sobie markę w branży, musiałem nauczyć się utrzymywać mój kształt znacznie dłużej niż miesiąc. Niektórzy faceci co roku robili ponad siedem koncertów!

Dla niektórych sportowców pozostanie szczupłym przez cały rok. Dla innych jest trochę trudniej. Ja zaliczam się do drugiej kategorii. Po długim sezonie mogę zdecydowanie zobaczyć, jak stała dieta wpływa na moje ciało. Wydaje się, że straciłem masę i pełnię, a moje ciało nie zareaguje tak dobrze, jak to zwykle robi z moją dietą. Więc biorę offseason. Może trwać od 4 do 8 miesięcy.

W czasie mojego offseasonu nie wskakuję do jedzenia więcej kalorii. Stopniowo podnosiłem się, aż osiągnąłem poziom 3.800-4,200, czyli dużo. Zyskuję powoli, mam lepsze treningi, mój stan psychiczny świetnie sobie radzi z tą metodą i mam dużo energii przez cały mój prep. Nie szaleję, jedząc to, co chcę. Staram się być sprytny w kwestii tego, w jaki sposób mam masę, aby móc wrócić do formy w ciągu 30-60 dni.

Nawet gdy osiągnę maksymalne kalorie, wciąż robię oszukańczy posiłek raz w tygodniu. Moje oszustwa są jednak dość lekkie. Zwykle składają się z trzech pasków zadań, jednej lub więcej filiżanek owsa, 4-6 łyżek masła orzechowego i może trochę lodów. Jeśli jest impreza towarzyska lub weekend randkowy w weekend, mogę mieć burgera i frytki, ale to rzadko.

Podczas procesu łączenia moje treningi są świetne. Podnoszę się o wiele cięższy i naprawdę dążę do optymalnego wzrostu. Taki jest cel posiadania offseasonu.

Kiedy zaczynam planować pędy i pokazywać, że muszę być w formie, powoli zaczynam odciągać trochę kalorii, dopóki nie osiągnę moich poziomów utrzymania. To jest mój punkt wyjścia do przygotowania się do konkursu lub sesji zdjęciowej.

Należy kłaść nacisk na częste białka, jakość kalorii i duże ilości węglowodanów.

Plan wypasania bestii

To jest mój ostatni plan zbiorczy. To może nie działać idealnie dla ciebie, więc nie krępuj się jeść więcej, mniej, a nawet zastępuj pokarmy, ale utrzymuj nacisk na częste białko, jakość kalorii i obfite węglowodany. Wypróbuj i powodzenia ze swoimi zyskami!

Posiłek 1: śniadanie
Białka
Chude mięso
Owsianka
Jagody
kurczak
Biały ryż
brokuły
indyk (Pochylać się)
Słodki ziemniak
Szparag
Posiłek 4: po treningu
Beast Sports Nutrition 100% Beast Whey
Posiłek 5: Popołudniowa przekąska
P28 Bagel
Masło migdałowe
Posiłek 6: Kolacja
stek (Polędwica)
Słodki ziemniak
Zielone fasolki
migdały
Posiłek 7: Evening Snack
Białka
Masło migdałowe
  • Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.