14 sposobów na szybką utratę wagi z twarzy - domowe środki zaradcze

Czy te pucołowate policzki sprawiają, że twoja krew jest zimna? Nadmierne spożywanie alkoholu, starzenie się, genetyka, miękkie mięśnie twarzy i otyłość to tylko niektóre z przyczyn, które przyczyniają się do plumpness na twarzy. Zrzucanie ciężaru z określonej części ciała brzmi, technicznie, trudne. Będziesz musiał popracować nad całym ciałem, aby podkreślić swoją twarz i zmniejszyć obrzęki. Oto kilka wskazówek, jak schudnąć wokół twarzy.

Wideo: Strona główna zadośćuczynienie, aby schudnąć z twojej twarzy Szybko

1. Face Yoga / Exercise

  • Rozszerz swoje oczy i wpatruj się w konkretny punkt przed twarzą. Trzymaj twarz przez dziesięć sekund, a następnie rozluźnij ją. Zrób to cztery razy.
  • Stwórz twarz ryby, ssąc policzki. Zrób to pięć razy.
Źródło obrazu: http://www.wikihow.com/Lose-Weight-from-your-Cheeks
  • Weź głęboki oddech, a następnie wypuść powietrze z ust. Powtórz to cztery razy.
  • Napełnij usta powietrzem. Wciśnij wargi i zamknij usta. Teraz przenieś uwięzione powietrze z jednej strony na drugą. Rób to przez 5 minut, aby pozbyć się pucołowatych policzków.
Źródło obrazu: http://www.wikihow.com/Lose-Weight-from-your-Cheeks
  • Uformuj wargi "O" i zdmuchnij powietrze, jakbyś gwizdał.
Źródło obrazu: http://www.wikihow.com/Lose-Weight-from-your-Cheeks
 • Spójrz w górę i wydmuchaj powietrze z twoich ust tak mocno, jak tylko potrafisz. Pomoże to wzmocnić linię żuchwy.
 • Uśmiech to najlepsze ćwiczenie, aby pozbyć się tłuszczu z twarzy.

2. Woda

Złotą zasadą utraty wagi jest picie dużej ilości wody. Utrzymuje nawodnienie, a także wypłukuje wszystkie toksyny.

3. Jedz zdrową żywność

Spożywanie zdrowej diety jest bardzo ważne, jeśli chcesz stracić zarówno ciało, jak i ciężar twarzy. Odpowiednie jedzenie nie tylko pomaga schudnąć, ale także zapewnia energię i zdrowie. Ponadto, musisz jeść posiłki we właściwym czasie, ponieważ odgrywa ważną rolę w trawieniu pokarmu. Włącz do diety świeże owoce, warzywa bogate w błonnik i wapń.

4. Unikaj fast foodów

Unikaj jedzenia fast-foodów, takich jak hamburgery, bekon itp., Ponieważ są one bogate w tłuszcz. Poza tym, zmniejsz spożycie słonych i słodkich produktów spożywczych i powstrzymaj się od kofeiny.

5. Zdrowe przekąski

Przekąski między posiłkami to zdrowy nawyk, pod warunkiem, że jesz pożywne przekąski. Zamiast podjadać ciasteczka, ciastka i popcorn, miej małe porcje owoców i warzyw.

6. Spać

Cała praca i brak zabawy sprawiają, że Jack jest tępym chłopcem! Dorośli potrzebują 8 godzin snu, aby zapobiec zwiotczeniu mięśni twarzy. Ponadto, brak snu może powodować ciemne kręgi, które mogą sprawić, że twoja twarz będzie wyglądać na opuchniętą.

7. Guma do żucia

Guma do żucia to dobry sposób na ćwiczenia mięśni twarzy. Jednak upewnij się, że nie przesadziłeś z tą metodą utraty wagi twarzy. Również żuć wyłącznie gumy bez cukru.

8. Makijaż

Podczas gdy makijaż nie pomaga w utracie wagi, sprawia, że ​​twoja twarz wygląda cienko, szczególnie wokół policzków.

9. Masaż twarzy

Możesz stracić znaczną ilość tłuszczu z twarzy poprzez regularny masaż twarzy. Zwiększa krążenie krwi i tlenu, co z kolei pomaga zacieśnić skórę.

10. Fryzury

Sposób, w jaki ustawiasz włosy, robi wielką różnicę. Długie włosy mogą sprawić, że twoje policzki będą pełne. Krótkie włosy sprawiają, że wyglądasz smuklej na twarzy.

11. Clay Mask

Naturalna organiczna maska ​​z glinki pomaga wyciągnąć twoją skórę, aby zapobiec jej ugięciu. Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, a więc opada. Używanie naturalnej maski z glinki raz w tygodniu w celu nadania tonów skórze sprawia, że ​​twarz staje się cieńsza.

12. Zamknij alkohol i palenie

Alkohol zmusza organizm do zatrzymywania wody, co powoduje opuchnięcie na twarzy. Z drugiej strony, palenie prowadzi do cienkich linii i obwisłości, co sprawia, że ​​twoja twarz wygląda pucołowato.

13. Leki

Unikaj przyjmowania leków dostępnych bez recepty, ponieważ powodują zatrzymanie wody w twoim ciele.

14. Liposukcja

Zachowaj to jako ostatnią deskę ratunku, aby stracić masę twarzy. W ramach tej procedury tłuszcz usuwa się z twarzy za pomocą przyssawki.

Pamiętaj, że utrata wagi z jednej części ciała nie jest zdrowa. Dlatego musisz ćwiczyć i przestrzegać planu diety, który pomoże ci zrzucić wagę w równym stopniu.

Jeśli podobał Ci się ten post, uzyskaj bezpłatne aktualizacje!

Wpisz swój e-mail poniżej i kliknij "Keep Me In The Loop!" aby uzyskać najnowsze środki zaradcze w domu, ponieważ są one wydawane na naszej stronie, a także uzyskać ekskluzywne treści i oferty tylko dla członków.

Warunki i prywatność

14 sposobów na szybką utratę wagi z twarzy - domowe środki zaradcze

Jeśli chcesz stracić 10 funtów (4,5 kg) w ciągu jednego tygodnia, musisz zastosować skuteczny plan.

Przetestowałem ten plan na klientach, którzy chcieli szybko schudnąć przed wydarzeniem, takim jak wakacje lub sesja zdjęciowa, i to działa cuda.

W rzeczywistości niektórzy z moich klientów, którzy używają tego wyglądu, wyglądali tak, jakby byli w diecie trzy- lub czterotygodniowej już po tygodniu.

Chociaż nie jest to długoterminowe rozwiązanie, może to uruchomić Twoją podróż odchudzającą i zmotywować do bardziej zrównoważonych długoterminowych zmian.

Choć z pewnością można stracić 10 funtów w ciągu jednego tygodnia, nie będzie to czysty tłuszcz.

Ze względu na deficyt kalorii potrzebny do spalenia każdego funta tłuszczu, po prostu nie można bezpiecznie spalić 10 funtów czystego tłuszczu w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Nie oznacza to jednak, że nie można stracić tak dużej wagi i nadal wyglądać szczuplej.

Podczas gdy duża utrata wagi z pewnością będzie pochodzić z tkanki tłuszczowej, spadnie również ilość funtów poprzez utratę nadmiaru masy wody (1).

Częściowo dlatego, że ten plan obniża poziom insuliny i sprawia, że ​​organizm pozbywa się zgromadzonych węglowodanów, które wiążą wodę.

Chociaż organizm może przechowywać około 300-500 gramów węglowodanów w postaci znanej jako glikogen, przechowywany glikogen utrzymuje około trzykrotność tej masy w wodzie (1, 2).

Zredukowane poziomy insuliny spowodują również, że nerki wyleją nadmiar sodu, co prowadzi do zmniejszenia retencji wody (3, 4).

Wraz ze zmniejszoną zawartością tkanki tłuszczowej i wody, możesz także stracić trochę wagi z powodu mniejszej ilości odpadów jelitowych i niestrawionej żywności i błonnika w układzie pokarmowym.

Oto 7 kroków, które należy wykonać, aby stracić 10 funtów tygodniowo.

Możesz stracić kilka kilogramów, przestrzegając diety niskowęglowodorów przez kilka dni.

W rzeczywistości wiele badań wykazało, że dieta niskowęglowodanowa jest bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie masy ciała i poprawę zdrowia (5, 6, 7).

Krótkotrwałe zmniejszenie spożycia węglowodanów może również zmniejszyć wagę wody i wzdęcia.

Dlatego ludzie, którzy przechodzą na niską zawartość węglowodanów często widzą różnicę w skali już następnego ranka po rozpoczęciu diety.

Dodatkowo, upewniając się, że jesz dużo białka, możesz jeszcze bardziej zmniejszyć apetyt, jednocześnie zwiększając metabolizm (8, 9).

Spróbuj wyeliminować lub drastycznie zmniejszyć wszystkie węglowodany skrobiowe i cukry na cały tydzień. Wymień je na warzywa o niskiej zawartości węglowodanów, zwiększając jednocześnie spożycie jaj, chudego mięsa i ryb.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak skonfigurować dietę o niskiej zawartości węglowodanów i jakie produkty należy uwzględnić.

Bottom Line: Zmniejszenie spożycia węglowodanów może prowadzić do znacznej utraty wagi, zarówno z tłuszczu w organizmie, jak i nadwagi. Jedzenie większej ilości białka również pomaga.

Kiedy próbujesz szybko schudnąć, pomocne może być spożywanie prostej diety opartej na pełnych pokarmach.

Te pokarmy są zwykle bardzo sycące i ułatwiają spożywanie mniejszej ilości kalorii bez zbytniego głodzenia.

W ciągu tygodnia powinieneś jeść głównie całe, jednoskładnikowe pokarmy. Unikaj większości produktów, które są wysoko przetworzone.

Jedzenie głównie chudego białka i warzyw o niskiej zawartości węglowodanów może być niezwykle satysfakcjonujące, nawet jeśli nie otrzymujesz tak wielu kalorii.

Konkluzja: Aby pomóc Ci osiągnąć cel 10 funtów, w tym tygodniu powinieneś jeść tylko pełnowartościowe produkty. Oprzyj większość swojej diety na chudych białkach i warzywach o niskiej zawartości węglowodanów.

Zmniejszenie spożycia kalorii może być najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o utratę wagi.

Jeśli nie spożywasz mniej kalorii niż zużywasz, nie stracisz tłuszczu (10).

Oto kalkulator, który pokazuje, ile kalorii należy jeść, aby schudnąć (otwiera się w nowej karcie).

Oto kilka prostych wskazówek, jak ograniczyć spożycie kalorii:

 • Policz kalorie: Zważ i rejestruj żywność, którą jesz. Użyj narzędzia do liczenia kalorii, aby śledzić ilość kalorii i składników odżywczych, które przyjmujesz.
 • Jedz tylko podczas posiłków: Zmniejsz wszystkie przekąski i nie jedz niczego po obiedzie.
 • Pokrój swoje przyprawy: wyeliminuj kaloryczne przyprawy i sosy.
 • Napełnij warzywa: wypełnij talerz warzywami i ogranicz węglowodany skrobiowe i dodaj tłuszcz na tydzień.
 • Wybierz białka chude: wybierz białka o niższej zawartości tłuszczu, takie jak kurczak i ryby.
 • Nie pij kalorii: zamiast tego wybierz wodę, napoje o zerowej kaloryczności, herbatę lub kawę. Koktajle proteinowe są w porządku, jeśli policzycie je jako posiłek.
Bottom Line: Zmniejszenie spożycia kalorii jest istotnym czynnikiem utraty wagi. Być może będziesz musiał zrobić to agresywnie, aby stracić tyle kilogramów w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Ćwiczenie jest jednym z najlepszych sposobów na spalanie tłuszczu i poprawienie wyglądu.

Trening oporu, taki jak podnoszenie ciężarów, może prowadzić do podobnej utraty wagi jak regularne treningi aerobowe. Pomaga także dodać lub utrzymać masę i siłę mięśni (11, 12).

Treningi treningowe na całe ciało są również świetną metodą na obniżenie ilości węglowodanów w organizmie i masy wody, co może prowadzić do gwałtownego spadku masy ciała (13, 14).

Podnoszenie ciężarów może również chronić metabolizm i poziom hormonów, które często spadają podczas diety (15, 16).

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) to kolejna bardzo skuteczna metoda treningu.

Badania sugerują, że 5-10 minut HIIT może prowadzić do podobnych lub większych korzyści dla zdrowia i utraty wagi, jak pięciokrotność tej ilości regularnych ćwiczeń (17, 18, 19).

Podobnie jak podnoszenie ciężarów, może szybko zmniejszyć ilość węglowodanów w mięśniach, a także pobudzić inne ważne aspekty utraty wagi, takie jak metabolizm i spalanie tłuszczu (20, 21).

Możesz wykonywać HIIT trzy do czterech razy w tygodniu po treningu lub w ramach normalnego treningu. Bardzo ważne jest, aby zrobić to ze 100% wysiłkiem lub intensywnością. Większość sprintów nie powinna trwać dłużej niż 30 sekund.

Oto kilka protokołów, które możesz wypróbować.Można je uruchamiać w miejscu lub na zewnątrz lub stosować na maszynie do ćwiczeń wysiłkowych, takich jak rower, wioślarz lub bieżnia:

 • Sesja 1: sprint 10 x 20 sekund z 40 sekundowym spoczynkiem
 • Sesja 2: sprint 15 x 15 sekund z 30-sekundową przerwą
 • Sesja 3: Sprint 7 x 30 sekund z 60 sekundowym odpoczynkiem
 • Sesja 4: Sprint 20 x 10 sekund z 20 sekundowym odpoczynkiem
Konkluzja: podnoszenie ciężarów i wykonywanie interwałów o wysokiej intensywności to jedne z najlepszych sposobów na zmniejszenie masy ciała i wyczerpanie zapasów glikogenu mięśniowego. Mogą również zwiększyć metabolizm i zapewnić inne korzyści.

Aby spalić dodatkowe kalorie i stracić na wadze, możesz również zwiększyć swoją codzienną aktywność.

W rzeczywistości, jak aktywny jesteś w ciągu dnia, kiedy nie ćwiczysz, odgrywa również bardzo ważną rolę w utracie wagi i otyłości (22, 23).

Na przykład różnica między pracą biurkową a pracą ręczną może wynosić do 1000 kalorii dziennie. To jest to samo, co od 90 do 120 minut ćwiczeń o wysokiej intensywności (24).

Proste zmiany w stylu życia, takie jak chodzenie lub jazda rowerem do pracy, wchodzenie po schodach, chodzenie na spacery, stawianie więcej lub nawet sprzątanie domu może pomóc w spaleniu dużej ilości kalorii.

Bottom Line: Zwiększenie codziennej aktywności jest świetnym sposobem na spalanie dodatkowych kalorii i utratę większej wagi.

Przerywany post jest kolejnym skutecznym i sprawdzonym narzędziem do upuszczania tłuszczu (25, 26).

Zmusza cię do zmniejszenia spożycia kalorii, ponieważ ograniczasz jedzenie do krótkiego okna czasu.

Istnieje wiele różnych protokołów, takich jak 16-godzinny post z 8-godzinnym okienkiem do karmienia lub 20-godzinny post z 4-godzinnym okienkiem do karmienia.

Jeśli łączysz post z ćwiczeniami, rozsądne może być post w innym czasie niż trening.

Bottom Line: Intermittent fasting to doskonała metoda na obniżenie spożycia kalorii i zmniejszenie masy ciała.

Kilka innych metod pomaga obniżyć wagę wody i wydaje się być szczuplejsza i lżejsza. Obejmują one:

 • Weź ekstrakt z mniszka lekarskiego: Suplement o nazwie ekstrakt z mniszka lekarskiego może pomóc w ograniczeniu zatrzymywania wody (27).
 • Pij kawę: Kawa jest zdrowym źródłem kofeiny. Badania sugerują, że kofeina może pomóc spalić więcej tłuszczu i stracić nadmiar wody (28).
 • Pamiętaj o nietolerancji: jedzenie rzeczy, na które nie tolerujesz, takich jak gluten lub laktoza, może prowadzić do nadmiernego zatrzymywania wody i wzdęć. Unikaj pokarmów, które Twoim zdaniem mogą być nietolerancyjne.

Oto 13 więcej sposobów na pozbycie się nadwagi.

Bottom Line: Inne sposoby na utratę masy wody to suplementacja ekstraktem z mniszka lekarskiego, picie kawy i unikanie pokarmów, których nie tolerujesz.

Optymalizując dietę i program treningowy, możesz stracić dużą wagę w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Chociaż nie będzie to czysta utrata tkanki tłuszczowej, może to dać ci szybki start i motywację do przestrzegania bardziej zrównoważonej diety.

Nie musisz wykonywać wszystkich tych kroków, ale im więcej zastosujesz, tym więcej wagi stracisz.

Pamiętaj, że ludzie, którzy stosują dietę "zderzeniową" często kończą na tym, że odzyskują cały ciężar.

Po zakończeniu tygodnia powinieneś przejść na bardziej zrównoważony plan, abyś nadal mógł schudnąć i go zatrzymać.

4.8
Średnia ocena: 23
5
14
4
1
3
2
2
1
1
1