Dlaczego nie tracę wagi: 11 powodów, dla których nie tracisz tłuszczu

Och, nie ... znowu to nadchodzi. "Jem mniej, zdrowo się odżywia i pracuje więcej. Zrobiłem wszystko dobrze, ale nadal nie działa dla mnie. Dlaczego nie tracę wagi? "

Słyszę to tak często, że zaczyna nawiedzać moje sny. Mnóstwo ludzi, którzy stale nie tracą na wadze, mimo że mówią mi, że robią wszystko w porządku. Co do cholery? Jak to może być?

Powiem ci jak. W rzeczywistości, aby pomóc ci rozwiązać ten problem raz na zawsze, dam ci listę 11 możliwych powodów, dla których nie tracisz wagi. Gotowy? Zróbmy to…

1. Jesz za dużo kalorii.

Oto jak to działa, ludzie. Wszystko, co robimy, spala kalorie, a wszystko, co konsumujemy (bez oczywistych rzeczy, takich jak woda) zawiera kalorie.

Teraz, jeśli ilość spożywanych kalorii jest stała większy niż ilość spalanych kalorii, przybieramy na wadze. Jest to znane jako nadwyżka kaloryczna i zmusza organizm do przechowywania tych nadmiarowych kalorii w jakiejś formie do późniejszego wykorzystania. Ta forma to najczęściej tłuszcz.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że przeciwieństwo tego scenariusza ma przeciwny skutek. Oznacza to, że jeśli ilość spożywanych kalorii jest stała mniej niż ilość kalorii spalanych, tracimy na wadze. Jest to tzw. Deficyt kaloryczny i zmusza organizm do spalania alternatywnego źródła energii zamiast energii. Źródłem tym najczęściej jest tłuszcz.

To, co właśnie opisałem, jest naukowo udowodnione i zawsze prawda równanie bilansu energetycznego zwykle sumowane jako Kalorie w porównaniu z kaloriami.

Więc jeśli nie tracisz wagi ... po prostu jesz za dużo kalorii i nie ma deficytu.

2. Nie, poważnie ... Zjadasz za dużo kalorii.

Być może przypadkowo pominąłeś # 1. To jest fajne. Cały czas przeglądam artykuły. Tak więc na wypadek, gdybyś go przegapił, oto Twoja szansa, aby wrócić i przeczytać pierwszą pozycję na tej liście. To trochę ważne.

3. Może mnie nie usłyszałeś: JESTEŚ ZŁA WIELE KALOR!

Co, myślałeś, że żartuję? Nie jestem. Powodem, dla którego nie tracisz wagi, jest to, że jesz za dużo. To jest to. Deficyt kaloryczny jest tutaj jednym wielkim wymaganiem i po prostu go nie masz.

4. Wiem, że miałeś nadzieję na inne przyczyny, ale nie ma żadnych.

Przepraszam, że cię rozczarowuję, ale nie ukrywam przed tobą wielkiej tajemnicy ani jakiejś małej wskazówki, którą w jakiś sposób przegapiłeś. Po prostu nie tworzyszwymagany deficyt kaloryczny. Proste.

5. Zbyt wiele węglowodanów po 7 wieczorem powoduje ... Nie ... To wciąż kalorie.

Cześć. Przede wszystkim kontrola wagi i skład ciała naprawdę koncentrują się wokół kalorii. Zjedz ich więcej i przytyjesz, jesz mniej i schudniesz. Taaadaaa!

I tak, wiem, że prawdopodobnie słyszałeś coś innego. Rozumiem, że pewna osoba zauważyła, że ​​kluczem do utraty wagi jest wszystko, od węglowodanów do tłuszczu, do unikania pewnych grup żywności, do jedzenia 6 małych posiłków dziennie, do nie jedzenia po pewnym czasie w nocy, do spożywa tylko zdrową "czystą" żywność lub magiczne pożywienie, i dalej i dalej.

To całe bzdury.

Prawda jest taka, że ​​kluczem do utraty wagi (i przyrostu masy ciała) są i zawsze będą kalorie. Każdy, kto się nie zgadza, jest idiotą, którego należy zignorować. Należy również unikać produktu, który prawdopodobnie próbują sprzedać.

Tak więc, podczas gdy dużo innych rzeczy Zdecydowanie pod względem ogólnego stanu zdrowia i nadal Zdecydowanie odgrywa ważną rolę w poprawie swojego organizmu, zawsze jest o wiele mniej kalorii, jeśli chodzi o utratę wagi lub jej brak.

Więcej na ten temat tutaj: The Truth About Fat Loss

6. "Ale nie jem zbyt wielu kalorii, przysięgam!" Tak, jesteś.

Wiem wiem. Liczą się kalorie i zdrowe odżywianie, a wiesz na pewno, że jesz odpowiednią ilość, którą musisz zjeść, aby schudnąć. A jednak wciąż nie tracisz wagi.

Zastanów się? Jesteś w błędzie.

Niedoszacowanie

Jeśli jest jedna rzecz, o której każdy dietetyk i dietetyk może się zgodzić, to ludzie, którzy próbują prawie stracić na wadze ZAWSZE nie doceniaj ile kalorii faktycznie je. Zdarza się to cały czas i potwierdzają to różne badania utraty wagi.

Niektórzy ludzie nie doceniają ilości jedzenia, które spożywają (jak myślenie, że zjadłeś 1 porcję, kiedy naprawdę zjadłeś 3 lub 4), podczas gdy inni nie doceniają ilości kalorii zawartych w niej (np. Myśląc, że posiłek był 500 kalorii, kiedy było naprawdę 1000). Niektórzy nie doceniają obu.

Błędy i niedoszacowanie

W rzeczywistości wiele osób po prostu zepsuło się podczas pomiaru wielkości porcji i pobiera znacznie więcej, niż im się wydaje. Leigh Peel pokazuje kilka przykładów tego właśnie tutaj.

Wiele osób po prostu myśli, że są pewne "darmowe" pokarmy, które mogą jeść, a nie liczyć ... jak na przykład owoce i warzywa. Jakby kalorie, które zawierają, są magicznymi kaloriami, które w jakiś sposób nie mają znaczenia? Śmieszne rzeczy. W rzeczywistości mają one znaczenie, podobnie jak inne kalorie, i można je szybko dodać. Policz je. Policz wszystko.

I nie zapominajcie o ludziach, którzy jedzą "małe" ilości czegoś tu i tam i zakładają, że jest tak nieistotny, że nawet nie muszą się przejmować liczeniem.Zgadnij co? Kalorie z tego rodzaju rzeczy również szybko się uzupełniają.

Po raz kolejny jest to wszystko, co widziane jest w kółko i zwykle kończy się rozliczaniem setek, a czasem nawet tysięcy przypadkowych "nie-nawet-nie-zrealizowanych-tego" kalorii.

Właściwie pokazuję typowy przykład tego rodzaju rzeczy tutaj.

Do diabła, wielu ludzi po prostu kłamie o tym, ile naprawdę jedzą. Czemu? Ponieważ są najwyraźniej zbyt zawstydzeni, aby przyznać się do tego, co jedzą (nawet do siebie), ale nie są zbyt zawstydzeni, aby być i pozostać grubymi.

Nieświadomie go złościsz Gdzieś

Teraz nie oskarżam cię o bycie niedoszacym lub złym mierniczym, kłamcą, czy kimś, kto jest po prostu zły w liczeniu. Po prostu mówię ci fakty.

A faktem jest, że utrata masy ciała zawsze ma miejsce, gdy występuje deficyt kaloryczny. Więc jeśli twierdzisz, że konsekwentnie jesz odpowiednią ilość kalorii, a mimo to nie tracisz wagi, to po prostu nie masz deficytu kalorycznego i musiałeś gdzieś coś skręcić.

7. "Ale spalam mnóstwo kalorii, przysięgam!" Nie, nie jesteś.

Wiem wiem. Ćwiczycie się jak szalone i palące tony i mnóstwo kalorii za pomocą treningu siłowego i siłowego, a zatem jesteście w deficycie kalorycznym, w którym musicie być przy utracie wagi. Jednak z jakiegoś nieznanego powodu nadal nie tracisz wagi.

Co to może być? Och, wiem ... fakt, że nieskończone przykłady z prawdziwego świata i różne badania dowodzą również, że ludzie próbują schudnąć prawie ZAWSZE zawyżone spalone kalorie.

Yup, opróczniedoszacowanie kalorie, które spożywamy, my też przeszacować kalorie, które spalamy. Co to za przepis na katastrofę?

Więc znasz "tonę" kalorii, które założyłeś, że spaliłeś robiąc cardio? Tak, tak się nie stało. Na podstawie wszystkich badań, jakie widziałem, przeciętna osoba wykonująca typową formę cardio przy typowej intensywności spali średnio około 7-10 kalorii na minutę.

Pomyśl o tym, że następnym razem, gdy przyjmiesz 30 minut na bieżni, będzie to miało bardzo znaczący efekt spalania kalorii. Nie będzie.

Nie wspominając, że kolejnym poważnym problemem z przecenianiem spalonych kalorii jest to, że daje ludziom fałszywe nastawienie: "Och, byłem na eliptycznej pozycji przez 25 minut dzisiaj, więc z pewnością mogę teraz zjeść dodatkowe 1000 kalorii ... prawda?"

Następnie przystępują do anulowania niewielkiej ilości spalonych kalorii (a następnie niektórych), a następnie zastanawiają się, dlaczego nie tracą na wadze pomimo "ciągłego wysiłku". HA!

8. MOŻESZ zyskiwać inną formę "wagi"

Okej, masz mnie ... jest wyjątek od niektórych stwierdzeń zawartych w tym artykule i istnieje uzasadniony powód, dla którego możesz nie tracić waga oprócz braku deficytu kalorycznego.

O co chodzi, pytasz? Cóż, możliwe, że JESTEŚ w tym wymaganym deficycie kalorycznym, a Ty tracisz tłuszcz, ale zdarza Ci się zyskiwać coś innego, co równoważy twoją wagę.

Zobacz, nawet jeśli często używamy tych słów zamiennie, jest różnica między nimi utrata masy ciała i utrata tłuszczu. Utrata tłuszczu jest zawsze gruba. Utrata masy ciała może być jednak tłuszczem, mięśniami, wodą, glikogenem, kupą lub wszystkimi powyższymi. A ponieważ większość ludzi monitoruje ich utratę tłuszczu poprzez monitorowanie ich wagi w skali, twój prawdziwy postęp może być tymczasowo ukryty (co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet co miesiąc).

Dlatego warto zrobić więcej, niż tylko zważyć. Weźmy na przykład pomiary, rób zdjęcia i zmierzmy procent tkanki tłuszczowej.

Oczywiście, różnica między "utratą wagi" a "utratą tłuszczu" nie zmienia kalorii w porównaniu z równaniem kalorii. Nie zmienia to również faktu, że deficyt kaloryczny jest nadal jedynym wymogiem tutaj. Oznacza to po prostu, że można stracić tłuszcz podczas zdobywania czegoś innego i może to zrobić wydać się tak jakbyś nie stracił żadnego.

To jest temat, który tutaj omawiam: Dlaczego przybieraję na wadze? 12 przyczyn niewyjaśnionego przyrostu masy ciała

ALE ... musisz pamiętać, że ten scenariusz jest w najlepszym wypadku krótkotrwałą rzeczą. Oznacza to, że jeśli tydzień po tygodniu mija i nadal nie tracisz wagi, to jest bardzo mało prawdopodobne, aby tak się złożyło, że przyzwyczaiłeś się do równoczesnego uzyskania innej formy ciężaru (jak mięśnie).

Zamiast tego jest DUŻO bardziej prawdopodobne, że jesz zbyt dużo kalorii, nie powodując deficytu kalorycznego i po prostu nie tracisz tłuszczu.

Szczegółowo omawiam tutaj ten mit plateau odchudzania: Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz?

A propos…

9. The Dreaded Weight Loss Plateau ...

Czy wcześniej traciłeś wagę, ale po prostu przestał? Jeśli tak, to trafiłeś na przerażającą utratę wagi, co może oznaczać tylko jedno:nadal jesz za dużo kalorii. Pozwól mi wyjaśnić…

Utrata masy ciała jest tym, co się dzieje, gdy deficyt kaloryczny, który udało ci się stworzyć, przestał istnieć. Jest kilka powodów, dla których tak się dzieje i dlaczego jest tak powszechna, ale uczciwie wziąłby swój własny artykuł do pełnego wyjaśnienia (nie martw się, jest na mojej liście rzeczy do zrobienia).

Ale jego sens jest prosty ... Kalorie w porównaniu z kaloriami nadal pozostają prawdziwe, po prostu twoje specyficzne liczby w tym równaniu zmieniły się w wyniku utraty wagi, której już doświadczyłeś.

To jest częściowo ponieważ bycie w deficycie powoduje spowolnienie tempa metabolizmu (proces znany jako "termogeneza adaptacyjna"), ale jest przeważnie tylko dlatego, że już straciłeś na wadze ... więc spożycie kalorii, które działało, gdy miałeś 250 kg, nie działa tak samo teraz, gdy masz 200 funtów.

A to wszystko jest tylko kolejnym sposobem na stwierdzenie, że jesz zbyt dużo kalorii dla swojej aktualnej wagi, a wymagany deficyt kaloryczny już nie istnieje. Zjedz trochę mniej (lub spal trochę więcej) i magicznie przełamiesz płaskowyż.

10. "Tryb głodowania"

Ach tak, zawsze zabawny tryb głodu. Jest to jeden z tych tematów, które będą wymagały DOWOLNEGO więcej niż szybkiej wzmianki w artykule, aby odpowiednio je zakryć. Do diabła, będzie potrzebował pełnego artykułu, aby określić, czym on jest, a czym nie jest.

Większość osób używających tego terminu nie ma pojęcia.

Na szczęście ostatnio napisałem ten artykuł i bardzo polecam sprawdzenie go (oczywiście po skończeniu tego): Tryb głodu: czy to mit czy jest prawdziwy?

Na razie pozwólcie mi krótko podsumować dwa najważniejsze punkty, które przedstawiam w tym artykule.

Po pierwsze, ludzie, którzy myślą, że nie tracą na wadze, ponieważ są "w trybie głodu", są w błędzie. Zamiast tego po prostu nie schudnąć z powodu jednego z powodów, które już omówiliśmy (np. Jesz zbyt dużo kalorii).

W tym przypadku "tryb głodu" to tylko jedna z wielu głupich rzeczy, które ludzie wyrzucają jako pretekst, by nie stworzyć deficytu kalorycznego. Dzieje się cały czas. Rozwiązaniem jest oczywiście ustalenie diety i programu treningowego, a właściwie trzymanie się go i upewnienie się, że jedyne, co trzeba robić (tworzenie deficytu kalorycznego), jest faktycznie wykonywane.

Drugą kwestią jest to, że definicja "trybu głodowego", który większość ludzi ma w głowie, jest błędna i niczym więcej niż mitem. Tak więc idea, że ​​nie je wystarczająco dużo, zapobiega utracie wagi, a nawet sprawieniu, że przytyjesz, jest po prostu czystą bzdurą.

Istnieją jednak pewne aspekty "trybu głodowego", które są prawdziwe, ale lepiej je opisać jako "reakcję głodową". Na przykład, tempo przemiany materii robi zwolnij, gdy tracisz wagę (z powodu kombinacji adaptacyjnej termogenezy i faktu, że ważysz mniej niż kiedyś).

I owszem, im bardziej zbyt niskie jest spożycie kalorii (i / lub tym bardziej nadmiernie wysoka jest twoja wydajność), tym bardziej znaczące będzie to "spowolnienie".

Ale chodzi o to, że to "spowolnienie" nigdy nie będzie wystarczająco znaczące, aby ZATRZYMAĆ lub ZAPOBIEGAĆ zmniejszeniu masy ciała lub w jakiś sposób spowodować przyrost wagi. To mit.

Prawda jest taka, że ​​nie ma czegoś takiego jak "nie tracić na wadze, ponieważ jesz za mało." Bez względu na to, jak mało jesz, zawsze będziesz tracić na wadze, jeśli pojawi się deficyt.

Więc co z tą dziewczyną, która twierdzi, że "je 800 kalorii dziennie i wciąż nie traci wagi?" Proste ... ona jest w błędzie. W rzeczywistości błędnie oblicza, nie docenia i / lub zaniża ilość spożywanych kalorii i pochłania więcej niż 800 lub jakakolwiek ilość kalorii, za jaką się podaje. (Albo zjedzenie 800 kalorii przez większość dni powoduje, że w inne dni popada w szalone szaleństwo, tworząc wspaniały scenariusz, w którym głoduje się z bardzo niską kalorią kilka dni, a potem objada się jedzeniem bardzo wysokich kalorii na innych. "chude kalorie" pokonują "kalorie głodu" i nie ma żadnego deficytu).

Tak jak powiedziałem, zdarza się to cały czas. Weźmy kogoś, kto twierdzi, że je bardzo mało i nie traci wagi. Zablokuj ich w pokoju i uważnie monitoruj / zważaj / mierz swoje pożywienie dla nich, a oni w magiczny sposób schudną. Przeprowadzono podobne badania. Okazało się, że nie jedli tak mało, jak im się wydawało.

To ironia w koncepcji "trybu głodowego". Pewne jego części są rzeczywiste (jak spowolnienie tempa metabolizmu), ale nie są one tak blisko, jak ludzie sądzą (jak ten sam spowolniony metabolizm) lub "nie tylko to, co ludzie myślą, kropka (" Dzisiaj opuściłem śniadanie ... prawdopodobnie już jestem w trybie głodowym i palę mięśnie, a przy tym cieszę się !!! ").

To jest po prostu długa droga do powiedzenia, że ​​ludzie, którzy twierdzą, że to jest powód, dla którego nie tracą wagi, są błędni. Zamiast tego jedzą za dużo kalorii. Niespodzianka niespodzianka.

11. Uzasadnione (ale rzadkie) kwestie medyczne.

Wiem, że wszyscy chcielibyśmy wierzyć, że nie tracimy na wadze, ponieważ jakiś tajemniczy czynnik zewnętrzny psuje nasze wyniki. Chodzi o to, że prawie NIGDY nie jest tak w przypadku.

Dlatego uważam, że "to mój tarczowy" jest tak cholernie zabawny. W rzeczywistości po prostu nie tworzysz deficytu kalorycznego, który jest wymagany do utraty wagi. Poważnie, gdyby twoja tarczycy była zdolna do śmiechu, śmiałoby się z ciebie, gdybyś spróbował użyć go jako pretekstu do jedzenia i ćwiczeń jak głupiec.

Jednak ze względu na bycie tak kompletnym, jak to możliwe, chcę wspomnieć, że niektórzy ludzie naprawdę mają problemy z tarczycą i / lub innymi uzasadnionymi problemami medycznymi, które mogą wpływać na ich zdolność do utraty wagi. Praca z krwią jest jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno.

Jednak, choć jest to rzeczywiste i zdarza się, jest prawdopodobnie nie dzieje się z tobą. Po prostu jesz za dużo kalorii.

I nawet w przypadkach, kiedy TO się dzieje, przyczyną braku utraty wagi jest wciąż brak deficytu kalorycznego. Jednak rozwiązanie to polega mniej na spożywaniu mniejszej ilości kalorii, a więcej na rozwiązaniu problemu zdrowotnego, który zapobiega spalaniu przez organizm tyle kalorii, ile powinno.

The Big Point ... Just In Case You Missed It

Jeśli nie tracisz wagi, prawdopodobnie istnieje tysiące różnych aspektów diety i treningu, które możesz uznać za winnych. I z tych tysięcy, marnujesz swój czas i energię, dając bzdury około 999 z nich.

Zamiast tego, prawdziwym winowajcą są kalorie i fakt, że albo jesz za dużo, albo nie wypalasz ich wystarczająco dużo. Nawet jeśli myślisz, że jesteś ... po prostu nie.

Gdybyś był, traciłbyś na wadze.

Zanim zaczniesz skupiać się na zabawnych śmieciach, bezsensownych bzdurach i niezliczonych wymówach opartych na mitach, na których większość ludzi koncentruje się na możliwych przyczynach, dlaczego nie tracą na wadze, cofnij się o sekundę i przyjrzyj się dokładnie ile kalorii spożywasz i ile kalorii spalasz.

100% czasu, to tam twój problem (i rozwiązanie) zostanie znaleziony.

OGROMNA aktualizacja ...

Po całym roku pisania w końcu wydałem swój program: Superior Fat Loss.

W nim rozkładam każdą przyczynę utraty masy ciała plateau (nie tylko typowe przyczyny, ale także mniej powszechne przyczyny) i pokazuję dokładnie, dlaczego tak się dzieje, dokładnie to, co je powoduje, i dokładnie to, co musisz zrobić, aby łatwo wracaj do utraty tłuszczu.

Pokażę ci również wszystkie zmiany diety, treningu i stylu życia, które musisz wykonać, aby osiągnąć swoje cele, jednocześnie minimalizując spowolnienie metaboliczne, tracąc tłuszcz bez tracąc mięśnie, kontynuując spożywanie żywności, którą kochasz, unikając irytujących zasad i ograniczeń dietetycznych, i wiele więcej. Możesz dowiedzieć się wszystkiego na ten temat tutaj: Superior Fat Loss