Czy środki przeczyszczające pomogą mi schudnąć?

Jeśli próbujesz schudnąć, środki przeczyszczające nie pomogą. Chociaż mogą one zwiększyć liczbę podróży do łazienki, środki przeczyszczające nie zapobiegają wchłanianiu przez organizm kalorii w jedzeniu. Przyjmowanie środków przeczyszczających w celu innym niż ich zamierzony cel może prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Jeśli jesteś sfrustrowany swoją wagą i twoimi zmaganiami do stracenia, skonsultuj się z lekarzem zanim skorzystasz z niebezpiecznych praktyk, takich jak środki przeczyszczające.

Wideo dnia

Środki przeczyszczające to leki bez recepty stosowane w leczeniu zaparć. Istnieje wiele różnych rodzajów środków przeczyszczających i każdy działa w inny sposób, aby pomóc Ci odejść. Środki przeczyszczające tworzące luz zawierają błonnik i działają poprzez dodawanie większej objętości do stolca, dzięki czemu łatwiej im przejść. Środki zmiękczające stolec i osmotyczne środki przeczyszczające dodają płyn, który zmiękcza stolec w celu ułatwienia przejścia. Pobudzające środki przeczyszczające działają na mięśnie Twoich jelit, pomagając wypchnąć stolec z ciała. O ile twój lekarz nie mówi inaczej, nie powinieneś przyjmować środków przeczyszczających dłużej niż przez tydzień, zgodnie z FamilyDoctor.org.

Ludzie stosują środki przeczyszczające do utraty wagi, ponieważ wierzą, że pomaga im pozbyć się kalorii i sprawia, że ​​czują się szczupli, eliminując odpady, zgodnie z National Disorder Association. Podczas gdy środki przeczyszczające powodują utratę masy wody, nie spowodują długotrwałej utraty wagi. W rzeczywistości twoje ciało reaguje na odwodnienie przez zatrzymywanie wody, co prowadzi do przyrostu masy ciała. Dodatkowo, środki przeczyszczające nie pomagają organizmowi pozbyć się kalorii ani zapobiec wchłanianiu przez organizm kalorii z jedzenia, które spożywasz. A kiedy regularnie przyjmujesz środki przeczyszczające, twoje ciało staje się zależne. Tak więc, chociaż możesz zacząć brać środki przeczyszczające, aby pomóc Ci schudnąć, być może będziesz musiał kontynuować przyjmowanie ich, aby pomóc Ci w wypróżnianiu się.

Oprócz tworzenia nawyków, środki przeczyszczające podjęte w celu utraty wagi mogą prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Oprócz wody tracisz także elektrolity i minerały, kiedy bierzesz środki przeczyszczające, co może prowadzić do braku równowagi tych składników odżywczych w twoim ciele. Te składniki odżywcze są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie mięśni, nerwów, serca i układu trawiennego, a bez odpowiedniej ilości mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak drżenie, wymioty, nieregularne bicie serca lub niewydolność nerek. Nadmierne używanie środków przeczyszczających powoduje również odkładanie śluzu przez okrężnicę, przez co stajesz się bardziej podatny na infekcję. Może również prowadzić do zespołu jelita drażliwego, który jest stanem przewlekłym, który atakuje jelita, powodując różne objawy, w tym biegunkę, zaparcia i bóle brzucha.

Jeśli chodzi o utratę wagi, nie ma łatwego rozwiązania. Aby zrzucić te niechciane kilogramy, musisz zmienić sposób, w jaki jesz i ćwiczysz, aby stworzyć ujemną równowagę kalorii, która zmusza twoje ciało do spalania tłuszczu na paliwo. Wykonaj niskokaloryczną płytkę, wypełniając połowę owocami i warzywami, w jednej czwartej zdrowymi pełnymi ziarnami, takimi jak brązowy ryż lub komosa ryżowa, a drugą ćwiartkę chudymi białkami, takimi jak kurczak lub ryba. Ogranicz spożycie wysokokalorycznych, ubogich w składniki odżywcze żywności, takich jak napoje gazowane, ciastka, słodycze, fast food i smażone potrawy.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, liczy się cały ruch. Planuj co najmniej 30 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności dziennie, takich jak szybki spacer lub lekka aerobik. Spalaj tu i tam kilka dodatkowych kalorii, robiąc sobie przerwę przez cały dzień, używając schodów zamiast windy i idąc długą drogą do wejścia do sklepu lub budynku.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.4
Średnia ocena: 21
5
13
4
4
3
3
2
1
1
1