Czy naprawdę tracisz kilogram tłuszczu na każde 3500 spalonych kalorii?

Jeśli chodzi o utratę wagi, matematyka nie może rozwiązać każdego problemu.

Wiele lat temu naukowcy bawili się kilofem gąbczastego, oślizgłego ludzkiego tłuszczu i odkryli, że zawiera on 3500 kalorii energii.

Ale przepraszam, że podzielę się z tobą - spalenie funta tłuszczu nie jest tak proste, jak spalenie 3500 kalorii.

Zastanów się nad następującym, irytującym (przynajmniej dla cienkich facetów) scenariuszem: Dwóch mężczyzn korzysta z planu ćwiczeń i jedzenia, aby spożywać o 3500 kalorii tygodniowo mniej niż spalili. Jeden człowiek ma pięć funtów do stracenia; drugi ma 50. Pod koniec tygodnia, szczuplejszy facet może stracić około pół funta - a jedna trzecia wagi będzie pochodzić z mięśni. Tymczasem otyły facet stracił więcej niż trzy funty, głównie z tłuszczu i wody.

Od redakcji Detale

"Istnieje ogromna różnorodność w tym, jak 3500 deficyt kaloryczny dotyka różnych ludzi" - mówi Pamela Peeke, M.D., M.P.H., starszy doradca naukowy w Elements Behavioural Health i autorka The Hunger Fix.

Dlaczego tak jest? Jednym wielkim czynnikiem determinującym wyniki naszych dietetyków jest skład ciała. "Im więcej tłuszczu człowiek ma do zaoferowania, tym szybciej straci na wadze i wadze z tłuszczu", wyjaśnia Peeke. W międzyczasie, kiedy zbliżasz się do swojej masy ciała, twoje ciało trzyma się tłustych zapasów dla drogiego życia i poświęca mięśnie nad tłuszczem, mówi. Ciało nieustannie obawia się, że umrze z głodu; jest to prawdopodobnie najmniejszy seksowny mechanizm przetrwania biologii.

Tymczasem, w jaki sposób próbujesz osiągnąć swój deficyt kaloryczny (co jest koniecznością, aby schudnąć) ma ogromny wpływ na to, czy tracisz masę mięśniową, tłuszczową czy po prostu wodę.

Im szybciej spróbujesz osiągnąć deficyt, tym więcej wagi stracisz z mięśni, a nie z tłuszczu. Jak będzie w przypadku, gdy sama dieta, mówi. Jednak ćwiczenia - i najbardziej znaczące, trening siłowy - i spożycie białka sprzyjają wzrostowi mięśni, dzięki czemu nie stracisz tyle mięśni. W rzeczywistości, jeśli spożywasz odpowiednią ilość białka (Akademia Żywienia i Dietetyki zaleca od 20 do 30 gramów, cztery razy dziennie i po wysiłku), możesz potencjalnie zwiększyć masę mięśni beztłuszczowych, jednocześnie zmniejszając procent tkanki tłuszczowej .

Co więcej, jeśli odciążysz kalorie z węglowodanów, stracisz także wagę wody. W organizmie każdy gram glikogenu (węglowodanów) w organizmie jest przechowywany z kilkoma gramami wody. Więc kiedy idziesz nisko węglowodanowym, twój metabolizm rozbija rezerwy glikogenu na energię, a ty kończysz wylewając towarzyszącą wodę. To kolejny powód, dla którego kalorie na kalorie, ludzie otyli drastycznie obniżają wagę: mają dużo wody do stracenia.

Musisz także zdać sobie sprawę z tego, że strategia cięcia kalorii zmienia Twój metabolizm - i to, czego potrzeba, aby spożywać mniej kalorii niż zużywasz na dłuższą metę. W przeciwieństwie do popularnej opinii, wskaźniki metabolizmu ludzi nieznacznie spadają, gdy schudną. A to dlatego, że potrzeba więcej energii (kalorii), aby napędzić 280-funtową ludzką osobę niż 180-funtową. A jeśli stracisz większość swojej wagi z mięśni, twój metabolizm spadnie - co jest jeszcze jednym powodem, dla którego wysysają ekstremalne diety.

CALORIE MATH

Teraz, gdy wszystko się uspokoi, jeśli chcesz określić w przybliżeniu, ile kalorii spala twoje ciało, sprawdź kalkulator kalorii Mayo Clinic. Staraj się przyjmować od 300 do 500 mniej kalorii dziennie, aby schudnąć.

WIĘCEJ HISTORII PODOBNYCH TEN

4.3
Średnia ocena: 36
5
14
4
5
3
3
2
3
1
1