Moc chodzenia

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niektóre powerwalkerów chodzą z ciężarami

Chodzenie z mocą lub szybkie chodzenie to chodzenie z prędkością w górnym końcu naturalnego zasięgu dla chodzenia, zwykle 7 do 9 km / h (4,5 do 5,5 mph). Aby zakwalifikować się jako chód mocny, w przeciwieństwie do biegania lub biegania, przynajmniej jedna stopa musi być w kontakcie z podłożem przez cały czas (patrz pieszy dla formalnej definicji).

Opis

Chodzenie z mocą jest zalecane (na przykład przez Kennetha H. Coopera) jako alternatywa dla joggingu dla trybu treningowego o niskim lub średnim poziomie, na przykład 60-80% maksymalnego tętna (HRmax). W górnym zakresie chód i jogging są niemal równie skuteczne, a chód chodu znacznie mniej wpływa na stawy. W ten sposób często stosuje się przesadne wahanie ramion.

Mocne chodzenie / szybkie chodzenie jest często mylone z wyścigami, ponieważ te dwie aktywności są zasadniczo podobne. Różnica polega na tym, że chodzenie mocą / chodzenie szybkie jest praktykowane głównie w celu wywołania efektu treningowego, podczas gdy jazda na torze jest dyscypliną konkurencyjną w sporcie lekkoatletycznym i jako taka ma określone zasady obowiązujące na wszystkich poziomach rywalizacji do igrzysk olimpijskich .

Konkursy i rekordy świata

W ostatnich latach odbywają się również zawody Power Walking.[1] Istnieją obecnie rekordy światowe z Power Walking w dystansach półmaratonu, maratonu i wielości.[2]

Zobacz też

  • Pieszy
  • Fitwalking
  • Chód sportowy

Referencje

  1. ^ "Competiciones" (po hiszpańsku). Witryna internetowa Speed ​​Walking. Źródło 12 sierpnia 2017.
  2. ^ "Plusmarcas" (po hiszpańsku). Witryna internetowa Speed ​​Walking. Źródło 12 sierpnia 2017.
Źródła
  • Reeves, Steve. (1982) Power Walking, Bobbs-Merrill.

Linki zewnętrzne

  • Mocne chodzenie, livestrong.com
  • Power walking, benessere.com (po włosku)
Źródło: "https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Power_walking&oldid=839930611"
4.3
Średnia ocena: 38
5
10
4
5
3
1
2
3
1
1