Czy choroba nerek powoduje, że zyskujesz na wadze Weight_Kidney Cares

2014-11-27 14:45

Czy choroba nerek powoduje wzrost masy ciałaCzy choroba nerek powoduje zwiększenie masy ciała? Tak. Otyłość jest jedną z głównych przyczyn chorób nerek, ale sama choroba może być czynnikiem wpływającym na Twój problem z nadwagą. Poniżej wyjaśniono, w jaki sposób choroba nerek prowadzi do zwiększenia masy ciała.

1. Dlaczego choroba nerek powoduje przyrost wagi?

Jednym z efektów ubocznych choroby nerek jest retencja płynów, zwana także obrzękiem. Zwykle nerki naturalnie usuwają wodę, sól i inne płyny z naszych ciał regularnie. Jednak po uszkodzeniu nerek są one znacznie wolniejsze w tym procesie. Rezultatem jest przyrost masy ciała, który wynika z zatrzymanej wody, ponieważ płyn nie jest prawidłowo odprowadzany do moczu. Zwykle przyrost masy ciała i obrzęki można zaobserwować w niektórych obszarach ciała, takich jak kostki, stopy, nogi, ręce, brzuch i twarz. Wraz z postępem choroby nerek zatrzymywanie wody może prowadzić do innych problemów. Aby temu zapobiec, możesz ograniczyć niektóre pokarmy i płyny, aby zmniejszyć obciążenie nerek.

2. Jak złagodzić retencję płynów?

Zmniejsz zawartość sodu w diecie

Wysoka zawartość sodu w diecie jest najważniejszą przyczyną nadmiernej masy wody. Unikaj przetworzonej żywności, wędlin, słonych przekąsek i innych produktów o wysokiej zawartości sodu.

Spróbuj naturalnego moczopędnego

Niektóre zioła zwiększają wydatek płynu nerkowego, co pomaga kontrolować zatrzymywanie wody. Na przykład mniszek lekarski nie ma szkodliwych skutków ubocznych i może być używany w nieskończoność.

Medycyna mikro-chińska Osmotherapy

Podstawową przyczyną zatrzymania płynów jest uszkodzenie nerek. Medycyna mikro-chińska Osmoterapia może naprawić uszkodzone nerki i poprawić czynność nerek. Gdy funkcja nerek zostanie poprawiona, jej zdolność do wydalania nadmiernej ilości wody również zostanie wzmocniona w naturalny sposób. W ten sposób można zmniejszyć retencję płynów. W rezultacie zmniejsza się przyrost masy ciała.

Jeśli masz przyrost masy ciała, powinieneś zobaczyć się z lekarzem, aby zidentyfikować przyczynę. Lub opisz swój stan naszemu lekarzowi online i cieszymy się, że możemy Ci pomóc.