Ilość kalorii w gram tłuszczu

Ile kalorii znajduje się w gramach tłuszczu? Każdy gram tłuszczu zawiera 9 kalorii. Porównaj to z białkiem lub węglowodanami, z których każdy zawiera 4 kalorie na gram, i możesz zobaczyć, dlaczego dieta bogata w tłuszcz może prowadzić do przybierania na wadze.

Gęstość kalorii

Źródła kalorii dla organizmu są podzielone na te z tłuszczu, węglowodanów, białka i alkoholu. Każdy ma inną gęstość:

  • Tłuszcz: 9 kalorii na gram
  • Alkohol: 7 kalorii na gram
  • Białko: 4 kalorie na gram
  • Węglowodany: 4 kalorie na gram

Ponieważ tłuszcz i alkohol mają więcej kalorii niż białka i węglowodany, dostajesz więcej kalorii, jedząc mniej jedzenia, gdy je spożywasz w tych postaciach. Jeśli chcesz zjeść pełny talerz jedzenia, spożyjesz mniej kalorii, jeśli jesz żywność o wyższej zawartości białka i węglowodanów, a mniej w tłuszczu.

Co to jest kaloria?

Kalorie to jednostka energii. W przypadku użycia w odniesieniu do żywności, kalorie są w rzeczywistości kilokaloriami lub 1000 kaloriami. Jest to ilość energii, która podniosłaby kilogram wody o jeden stopień Celsjusza.

Nie ma znaczenia, czy kalorie pochodziły z tłuszczu, białka, węglowodanów czy alkoholu, ale nadal dostarczają organizmowi tyle samo energii. Jednakże, gdy jesz więcej kalorii niż twoje ciało może zużyć w jednym czasie, będzie przechowywać nadmiar kalorii jako tłuszcz.

Tłuszcze w zdrowej diecie

Pamiętaj jednak, że tłuszcz nadal stanowi niezbędną część zdrowej diety.

Spróbuj wybrać zdrowe tłuszcze, takie jak te w orzechach, oliwie z oliwek, oleju rzepakowym i awokado. Tłuszcze jednonienasycone i tłuszcze wielonienasycone są korzystne przy jedzeniu ich jako części zdrowej diety. Staraj się nie dodawać zbyt wielu tłuszczów zwierzęcych (tłuszczów nasyconych), takich jak te znajdujące się w mięsie i produktach mlecznych.

Uważa się, że zbyt wiele z tych tłuszczów prowadzi do problemów zdrowotnych.

American Heart Association zaleca, aby kalorie z tłuszczu nie były większe niż 25 procent do 35 procent dziennego spożycia kalorii. Jeśli spożywasz dietę o 2 000 kalorii, nie spożywaj więcej niż 65 gramów tłuszczu dziennie. Tłuszcz nasycony powinien wynosić nie więcej niż 5 procent do 6 procent całkowitej liczby kalorii.

Tłuszcz trans jest sztucznie produkowanym tłuszczem, który dodaje wodór do płynnych olejów roślinnych, aby stały się bardziej trwały, często znany jako częściowo uwodornione oleje. Są często używane do głębokiego smażenia żywności. Ponieważ mają one negatywny wpływ na cholesterol i zwiększają ryzyko chorób serca i udaru, najlepiej je wyeliminować z diety.

Czytanie etykiety

Produkty mogą być oznaczone jako promujące się jako o niższej zawartości tłuszczu. Gdy zobaczysz listę beztłuszczową, oznacza to, że na porcję jest mniej niż 0,5 grama tłuszczu. Produkty o niskiej zawartości tłuszczu mają 3 gramy lub mniej tłuszczu na porcję. Zredukowany tłuszcz oznacza, że ​​w porównaniu do typowego podobnego produktu, ten produkt ma co najmniej 25 procent mniej tłuszczu na porcję. Przedmioty oznaczone jako lekkie lub lite w odniesieniu do tłuszczu mają obniżoną zawartość tłuszczu o 50 procent w porównaniu do typowego produktu tego typu.

Ilość kalorii w gram tłuszczu

Coleman, Erin. "Każda gram białka i węglowodanów zawiera ile kilokalorii?" Zdrowe odżywianie SF Gate, http://healthyeating.sfgate.com/gram-protein-carbohydrates-contains-many-kilocalories-5978.html. 20 lipca 2017 r.

Coleman, Erin. (2017, 20 lipca). Każda gram białka i węglowodanów zawiera ile kilokalorii? Zdrowe odżywianie SF Gate. Źródło: http://healthyeating.sfgate.com/gram-protein-carbohydrates-contains-many-kilocalories-5978.html

Coleman, Erin. "Każda gram białka i węglowodanów zawiera ile kilokalorii?" Ostatnia modyfikacja 20 lipca 2017 r. http://healthyeating.sfgate.com/gram-protein-carbohydrates-contains-many-kilocalories-5978.html

Uwaga: w zależności od edytora tekstu, do którego wklejasz, może być konieczne dodanie kursywy do nazwy witryny.

4.5
Średnia ocena: 36
5
10
4
1
3
2
2
3
1
0