Keto podczas ciąży, ciąża o niskiej zawartości węglowodanów

Dostaję masę e-maili kilka miesięcy po tym, jak te konsultacje mówią mi, że są ekstatyczne i teraz są w ciąży, ale zastanawiają się, co teraz jeść. Jakby ta dieta PRAWDZIWEJ żywności była szkodliwa dla płodu. Istnieje wiele powodów, dla których nie należy dodawać niektórych produktów spożywczych, takich jak gluten i produkty mleczne. Wiele razy, gdy apetyt jest najlepszy dla ciężarnych klientów i konsumują te produkty, reakcja autoimmunologiczna może spowodować poronienie. Ale nawet jeśli klienci są zaangażowani w trzymanie się z daleka od glutenu i nabiału, często obawiają się, że zbyt mało węglowodanów jest szkodliwe dla płodu. Nigdy nie znajdziesz na to dowodu, ale przeczytasz go w Internecie. Informacje, które czytają klienci, mają kilka wad:

1. Wielkim błędem jest to, że ludzie i lekarze porównują łagodną ketozę żywieniową z cukrzycową kwasicą ketonową. Możesz produkować ketony w stanie głodowym. Dlatego zamiast stosować dobrze sformułowaną dietę niskowęglowodanową, głodzili ciężarne szczury, aby doprowadzić je do ketozy. Wada tych dowodów powinna być oczywista.

2. Ostatnia forma tego "dowodu" polega na tym, że pocięli mózgi płodów szczurów i nasycili je ketonami. Stało się tak, że komórki mózgowe przeżyły, ale przestały produkować nowe komórki mózgowe. Uważa się, że jest to dowód na to, że ketoza powoduje opóźnienie.

Teraz zagłębimy się w fakty. Chude ludzkie ciało zawiera 74% tłuszczu i 26% białka w przeliczeniu na kalorie. Tłuszcze są strukturalną częścią każdej ludzkiej komórki i preferowanym źródłem paliwa mitochondriów, jednostek spalania energii każdej komórki. Płód naturalnie używa ketonów przed i zaraz po urodzeniu. Wiele badań przeprowadzonych na ciężarnych świniach, które są umieszczane na dietach ketogennych, ma płody o "zwiększonej masie mózgu płodu, wielkości komórek i zawartości białka. We wczesnych stadiach ciąży obserwuje się wzrost akumulacji tkanki tłuszczowej, co wiąże się z hiperfagią i zwiększoną lipogenezą.

W późniejszych stadiach ciąży następuje przyspieszony rozkład zapasów tłuszczu, który odgrywa ważną rolę w rozwoju płodu. Płód wykorzystuje transportowane łożyskowe kwasy tłuszczowe, a także dwa inne produkty: glicerynę i ketony. Mimo, że glicerol przenika przez łożysko w niewielkich proporcjach, jest lepszym substratem dla "matczynej glukoneogenezy" (pamiętaj, że wcześniej omawiam regularną glukoneogenezę, w której w razie potrzeby tworzymy glukozę z białka, co jest preferowanym sposobem wytwarzania glukozy), a glukoza matki jest główny substrat przechodzący przez łożysko. Zwiększona ketogeneza w warunkach na czczo lub z dodatkiem olejów MCT, powoduje łatwe przenoszenie ketonów do płodu, co umożliwia ciałom ketonowym matki dotarcie do płodu, gdzie ketony mogą być wykorzystywane jako paliwa do metabolizmu oksydacyjnego, a także jako substraty lipogenne.

W czasie ciąży kobiety stają się jeszcze bardziej wrażliwe na węglowodany dzięki adaptacji ewolucyjnej, w której stają się nieznacznie oporne na insulinę, aby umożliwić dodatni przepływ składników odżywczych rozwijającemu się płód przez łożysko. Gdyby mama była bardziej wrażliwa na insulinę niż płód, moglibyśmy skończyć się niedoborem składników odżywczych. Biologia rozwiązuje ten problem, sprawiając, że mama jest trochę oporna na insulinę, skutecznie "pchając" składniki odżywcze dla płodu. To racjonalizuje, jak ważne jest karmienie Ciebie i Twojego płodu gęstą dietą ketogenną.

Mleko matki ma naturalnie bardzo wysoką zawartość tłuszczu w porównaniu z mlekiem dla niemowląt o dużej zawartości węglowodanów i cukru; powodując uzależnienie niemowląt od cukru we wczesnym okresie życia. Jeśli noworodek jest karmiony piersią, spędza dużo czasu w ketozie, a więc przystosowany do ketozy. Dzieci zaadaptowane do Keto mogą skutecznie przekształcać ciała ketonowe w acetylo-CoA i mielinę. Ketoza pomaga dzieciom rozwijać się i budować ich mózgi. Uwielbiam to, gdy moi klienci nadal spożywają te "grube bomby", które zjadły, aby zajść w ciążę, ponieważ olej kokosowy pomaga dziecku, ponieważ olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, które utrzymują matkę i dziecko w zdrowiu . Dodatkowy olej kokosowy pomaga również w laktacji, ale co ważniejsze, olej kokosowy zwiększa kwas laurynowy w mleku. Kwas laurynowy jest rzadkim średniołańcuchowym kwasem tłuszczowym znajdującym się w ludzkim mleku z piersi, które wspiera zdrowy metabolizm. Przeczytaj więcej na ten temat w mojej nowej książce Keto-Adapted.

Mam fantastyczny plan Keto na płodność i ciążę! Kliknij TUTAJ, aby rozpocząć!

Kliknij TUTAJ, aby uzyskać limitowaną edycję twardej okładki.

Kliknij TUTAJ, aby uzyskać miękką okładkę.

Dziękuję wszystkim za twoją miłość i wsparcie!

Świadectwo dnia

"Właśnie urodziłem dziecko 8 tygodni temu i cały czas poszedłem za WOE Marii. Miałem najlepszą, najłatwiejszą ciążę, jaką kiedykolwiek miałem! Miałem bardzo minimalną poranną chorobę i mniej zmęczenia niż z innymi. Nie miałem obrzęku, a moje ciśnienie krwi było idealne. Nigdy nie doświadczyłem tego ekstremalnego dyskomfortu, na który tak wiele kobiet narzeka. W 100% przypisuję wielką ciążę WOE Marii. Naturalnie wydałem na świat bardzo zdrowego chłopca 7lb 5oz. Jestem smutny, że jest ostatni, ponieważ moja ciąża była cudowna. "-Sue

Kliknij TUTAJ, aby rozpocząć dietę przystosowaną do ketonu.

POWIĄZANE POSTY:

4.6
Średnia ocena: 37
5
14
4
5
3
2
2
2
1
1