8 naukowych powodów, dla których weganie są bardziej męscy

zbieracz

Ludzie często uważają, że mięso czyni nas męskimi. Sałatki i koktajle są dobre dla pań, ale grillowanie soczystych steków jest po prostu częścią bycia facetem ... lub tak nas uczono.

Podejrzewam, że ten stereotyp stanowi ogromną przeszkodę dla wielu mężczyzn, którzy w przeciwnym razie chcieliby zbadać dietę wegetariańską. Nawet w swoim własnym życiu, kupiłem pomysł "mięsny jest męski", tak jak następny facet. Kiedy po raz pierwszy poszłam na weganizm wiele lat temu, poczułam się zakłopotana, gdy po raz pierwszy zamówiłem buraki z warzywami w Chipotle, jakby ludzie śmiali się ze mnie lub coś takiego. Szybko zdałem sobie sprawę, że to szaleństwo, ale jest to prawdziwe wyzwanie dla większości mężczyzn.

Nawet teraz jestem jednym z nielicznych męskich blogerów wegańskich, a 90% moich odbiorców to kobiety. Hmm ...

Oto dobra wiadomość: stereotyp jest kompletnym BS. Chociaż istnieje w głowach ludzi na całym świecie, dane mówią o innej historii. Ankieta z 2011 r. Wykazała, że ​​3% amerykańskich mężczyzn zgłosiło "Nigdy nie je mięso, ryby, drób, nabiał, jaja", a tylko 2% kobiet zgłosiło to samo. Innymi słowy, nawet uwzględniając margines błędu, jest co najmniej tyle samo wegan, co kobiet. Różnica polega na tym, że mężczyźni nie są tak głośni w kwestii tego wyboru żywieniowego, ponieważ nie są dla nas tak akceptowalne.

Myślę, że to nonsens. Najwyraźniej mężczyźni stanowią coraz większą część populacji wegan i nie powodują, że jesteśmy mniej męscy. Mogę to udowodnić. Oto nauka, która pokazuje, jak dieta wegańska może rzeczywiście zrobić człowieka jeszcze męski:

1. Mężczyźni wegańscy mają wyższe poziomy testosteronu

Jeśli istnieje jeden naukowy sposób mierzenia męskości mężczyzny, z pewnością byłby to testosteron - hormon, który dosłownie definiuje męskość. Ludzie mogliby zakładać, że ich poziom testosteronu spadłby, nie jedząc nic oprócz roślin, ale to tylko stereotyp w pracy. Badanie przeprowadzone przez British Journal of Cancer na 696 mężczyznach (233 z nich było weganami) podsumowało to: "Weganie mieli o 13% wyższe stężenie T [testosteronu] niż osoby jedzące mięso i 8% wyższe niż wegetarianie." Wegańscy mężczyźni nie tylko mieli tyle samo testosteron jako mięsożercy, faktycznie mają 13% WIĘCEJ tego męskiego hormonu. Z drugiej strony, zbyt wiele testosteronu może być złą rzeczą, ponieważ prowadzi do wyższych poziomów IGF-I - czynnika ryzyka dla niektórych nowotworów. Co zaskakujące, raport stwierdził również: "Wegańscy mężczyźni mieli średnio o 9% niższy poziom IGF-I niż osoby jedzące mięso." Duże wzmocnienie T i dodatkowa ochrona przeciwko IGF-I? Wygrywaj i wygrywaj.

2. Wegańscy mężczyźni mają bardziej atrakcyjny zapach

Weźmy grupę 17 chłopaków, połóżcie je na standardową dietę wysokoprocentową na dwa tygodnie i niech grupa kobiet oceni atrakcyjność ich zapachu. Zapisz te wyniki, a następnie poproś mężczyzn, aby przerzucili się na dietę wegetariańską na dwa tygodnie i mieli te same kobiety, które ocenili je ponownie. Badacze w Pradze dokładnie to zrobili, a wyniki były znaczące (patrz poniższa tabela - szare słupki na diecie wegetariańskiej). Kobiety oceniały wegetarian jako pachnące znacznie przyjemniej, atrakcyjniej i mniej intensywnie.

F2.medium

3. Mężczyźni wegańscy są bardziej sprawni

W tej epoce super-wielkości epidemii otyłość nie jest atrakcyjna dla nikogo. Utrzymanie zdrowej masy ciała jest gwarancją lepszego wyglądu i pewności. Okazuje się, że weganie są jedyną grupą, która z powodzeniem to robi. Po porównaniu BMI wegan, kilku rodzajów wegetarian i osób jedzących mięso, wszystkie kategorie były na poziomie "z nadwagą" z wyjątkiem wegan. Na diecie opartej na pokarmach roślinnych (jak moja dieta składająca się z jednego składnika), zrzucanie dodatkowych kilogramów jest prawie automatyczne, nawet bez żadnych innych zmian. A co z poglądem, że wegańscy faceci są chude? Wydaje mi się, że Brad Pitt i Jared Leto i Mike Tyson (wszyscy weganie) położyli kres tej dyskusji ...

4. Wegańscy mężczyźni mają świecącą skórę

Co prawda, promienna cera może nie być tym, o czym marzy każdy mężczyzna, ale kobiety uważają ją za bardziej atrakcyjną. Badania wykazały, że im bardziej żółty jest odcień skóry danej osoby, tym bardziej atrakcyjny jest jej płeć przeciwna. "Zdrowy wygląd żółci skóry może być spowodowany odkładaniem się karotenoidów w skórze." To tylko dieta bogata w świeże owoce i warzywa (czyli dietę wegańską), która prowadzi do wyższych poziomów tych świecących karotenoidów. Zobacz: http://nutritionfacts.org/video/golden-glow/

5. Wegańscy mężczyźni są współczującymi liderami

Prawdziwi mężczyźni prowadzą osobistą akcję, gdy inni stoją na uboczu. Obecnie niewiele jest opcji, które mogą mieć bardziej pozytywny wpływ na nasze życie osobiste i otaczający nas świat niż na dietę wegańską. Współczucie wobec obrzydliwego okrucieństwa wobec zwierząt jest mężne. Zachowanie naszego środowiska jest męskie. Poprawa naszego zdrowia i zdrowia naszych rodzin jest męska. Ale jedzenie hamburgerów z fast foodami, bo tak mówią nam reklamy telewizyjne? Nie tak męski.

6. Vegan Men Can Cook

Nigdy nie spotkałem kobiety, która nie jest pociągająca dla facetów, którzy potrafią gotować. Przejście przez weganizm nie prowadzi bezpośrednio do umiejętności gotowania, ale zachęca ludzi do częstszego gotowania. Większość miast nie ma niekończących się opcji wegańskich restauracji, a przygotowywanie własnych posiłków w domu jest często koniecznością. Tak było w moim przypadku. Po tym, jak poszłam na weganizm, zakochałam się w gotowaniu (co się dobrze sprawdziło). Słyszę to także od innych - przejście wegańskie nie ogranicza diety, to ją rozszerza. Zjeżdżasz do nowych supermarketów i wypróbowujesz nowe produkty, których nigdy wcześniej nie brałeś pod uwagę. Poznasz nowe techniki gotowania.Jedzenie zajmuje o wiele większą i bardziej pozytywną rolę w twoim życiu. A jeśli potrzebujesz pomocy przy gotowaniu pysznych wegańskich posiłków, znam tylko faceta. 😉

7. Wegańscy mężczyźni mają mniej zaburzeń erekcji

O tak, idziemy tam. ED to nie tylko kłopotliwy warunek, ale śmiertelny. W zdecydowanej większości przypadków zaburzenia erekcji są bezpośrednim objawem chorób serca (zabójca numer jeden w naszym kraju). Jak wspomniał dr Greger w swoim, hmm, filmie "Survival of the Firmest", "Zaburzenia erekcji i choroba wieńcowa to tylko dwa przejawy tej samej choroby: zapalne, zatkane i uszkodzone tętnice." A także, "mężczyźni ponad 40 osób, u których występuje ED, ma 50x (5,000% !!) ryzyko wystąpienia zdarzenia sercowego. "Oczywiście dieta roślinna jest najskuteczniejszym krokiem w zapobieganiu i odwracaniu chorób serca (a zatem zaburzeń erekcji, takich jak dobrze).

8. Wegańscy mężczyźni żyją dłużej

Wreszcie, co może być bardziej męski niż bycie żywym i zdrowe, aby dbać o swoją rodzinę? Choroby związane z dietą są złodziejami, które kradną nam jakość życia i ostatecznie zabijają nas przedwcześnie - po pierwsze pozbawiają nas umiejętności grania u boku naszych wnuków i ostatecznie zabierają nas całkowicie z ich życia. Nauka jest konsekwentna w tej kwestii - weganie żyją dłużej. Badania często wykazują 7-8 lat dodatkowego życia i co najmniej 12% redukcji umieralności z dowolnej przyczyny w tym samym okresie czasu w porównaniu do osób jedzących mięso. Te efekty są ważne dla obu płci, ale są silniej widoczne u mężczyzn.

A więc, czy nie nadszedł już czas, abyśmy przeszli obok tego głupiego stereotypu i uwzględnili pozytywne korzyści, jakich mogą doświadczyć mężczyźni na diecie opartej na roślinach?

4.1
Średnia ocena: 32
5
12
4
4
3
3
2
2
1
0