Czy naprawdę musisz wziąć 10 000 kroków dziennie? - Blog Fitbit

2016-03-01_StepGoal_Blog_730x485_v1JHL

Fitbit zaczyna wszystkich od 10 000 kroków, a oto dlaczego: dla większości ludzi każdego dnia daje to około pięciu mil, co obejmuje około 30 minut codziennych ćwiczeń - spełniając zalecenie CDC co najmniej 150 minut umiarkowanego wysiłku na tydzień. Rzecz w tym, że 10 000 kroków dziennie może nie mieć dla ciebie sensu. Być może będziesz potrzebował nabrać więcej, jeśli chcesz stracić określoną wagę, lub wykonać mniej kroków, jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć lub powracasz do zdrowia po kontuzji. Twój cel kroku może się różnić w zależności od Twoich potrzeb, a także może się zmieniać z biegiem czasu. Oto, jak ustawić to dobrze dla Ciebie.

Twój cel fitness: Ogólne zyski fitness

Twój plan: Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć lub powracasz po kontuzji, zacznij powoli, aby uniknąć wypalenia zawodowego lub dalszych obrażeń. Noś trackbit Fitbit i określ, ile kroków bierzesz przeciętnie każdego dnia w ciągu tygodnia. To jest Twoja linia bazowa. Klinika Mayo zaleca dodawanie 1000 dziennych kroków każdego tygodnia, więc jeśli Twoja linia bazowa wynosi 4000 kroków dziennie, ustaw swój cel na 5000 kroków każdego dnia. Osiągnięcie celu może być tak proste, jak dodatkowy pięciominutowy spacer, a nawet zaparkować kilka samochodów dalej w supermarkecie, w zależności od prędkości i kroku.

Twój cel fitness: Utrata wagi

Twój plan: Po pierwsze, ustal, ile wagi chcesz stracić - potem zrób małą matematykę. Akademia Żywienia i Dietetyki zaleca powolne odchudzanie dla trwałych wyników - zwykle 1/2 funta do jednego funta na tydzień. Wykonanie dodatkowych 10 000 kroków każdego dnia zazwyczaj powoduje spalanie około 2000 do 3500 dodatkowych kalorii w każdym tygodniu. Jeden funt tłuszczu w organizmie to 3500 kalorii, więc w zależności od wagi i intensywności treningu możesz stracić około jednego funta tygodniowo, po prostu wykonując dodatkowe 10 000 kroków każdego dnia.

Twój cel fitness: Utrzymanie zdrowia

Twój plan: Po osiągnięciu pożądanych celów możesz po prostu chcieć utrzymać swój poziom sprawności. Cel 10 000 kroków może być właśnie dla Ciebie - a korzyści z 30-minutowego spaceru dziennie są prawie nieograniczone, od spowolnienia spadku psychicznego i obniżenia ciśnienia krwi, do poprawy snu i łagodzenia depresji. Jedno z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanowym w Kalifornii wykazało, że nastrój podniesiony w korelacji ze zwiększoną liczbą codziennych kroków, a naukowcy z Harvard School of Public Health stwierdzili, że 30 minut dziennie każdego dnia zmniejsza ryzyko udaru mózgu o co najmniej 20%. Oczywiście spalasz również kalorie i tłuszcz, a jeśli jesteś na zewnątrz, korzystaj z dodatkowej dawki słonecznej witaminy D, gdy jesteś na tym.

Gotowy, aby dostosować swój cel krok? Kliknij na swoją aplikację Fitbit na urządzeniu mobilnym, dotknij Konto, przewiń w dół do Celewybierz Czynność, a następnie dotknij Kroki ustawić liczbę, która ma dla ciebie sens. Możesz również odwiedzić swój pulpit Fitbit na komputerze, najechać kursorem myszy Kroki ujawnić Ustawienia ikona, kliknij Cele działania, a następnie ustaw liczbę kroków.

Jaka jest twoja idealna liczba? Powiedz nam wszystko o swoim ostatecznym celu i dołącz do poniższej rozmowy.

Ten artykuł nie zastępuje świadomej porady medycznej. Nie powinieneś używać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu lub stanu zdrowia. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed zmianą diety, zmianą nawyków podczas snu, przyjmowaniem suplementów lub rozpoczęciem nowej rutyny fitness.

Lara Rosenbaum

lrosenbaum

Lara Rosenbaum jest pisarką, certyfikowanym trenerem fitness i miłośnikiem psów, z poważną pasją do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poprzednio Fitbit's fitness redaktor, Lara zajmowała stanowiska redakcyjne w kilku czasopismach, w tym Women's Health, gdzie była założycielem edytora fitness. Lara jest także byłym elitarnym sportowcem i podróżowała po świecie jako członek drużyny narciarskiej U.S. Freestyle.

4.2
Średnia ocena: 39
5
13
4
3
3
3
2
1
1
1