Ile mam karmić kota?

Jeśli jesteś pierwszym właścicielem kota, "Ile powinienem karmić mojego kota?" Prawdopodobnie będzie jednym z twoich pierwszych pytań, gdy zabierzecie kota do domu. Nawet jeśli masz koty od lat, możesz czasem zastanawiać się, czy twoje koty otrzymują zbyt mało jedzenia lub za dużo. Przyjrzyjmy się kilku czynnikom, które należy wziąć pod uwagę, odpowiadając na pytanie "Ile mam karmić mojego kota"?

Ile powinienem karmić mojego kota? Podstawy

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się "Ile mam karmić mojego kota?" Mamy odpowiedzi. Fotografia © g215 | Thinkstock.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się "Ile mam karmić mojego kota?" Mamy odpowiedzi. Fotografia © g215 | Thinkstock.

Odpowiedź na pytanie "Ile mam karmić mojego kota" opiera się na wielu zmiennych, w tym na masie kota i wieku kota, niezależnie od tego, czy karmi się karmą mokrą dla kota, czy suchą karmą dla kotów, poziomem aktywności kota i czy jest w ciąży lub karmi.

Marka żywności, którą karmisz, ma również znaczenie, gdy odpowiadamy na pytanie "Ile mam karmić mojego kota". Gęsta, wysokiej jakości sucha karma dla kotów będzie zawierała więcej składników odżywczych niż jej niskiej jakości, i dlatego wymagają mniejszych porcji do dostarczenia tej samej ilości składników odżywczych dla Twojego kota.

Wielu właścicieli kotów zezwala swoim kotom na swobodny dostęp do suchej karmy, uzupełnionej karmą konserwowaną raz lub dwa razy dziennie. Dieta sucho-karmowa niekoniecznie jest złą dietą dla zwierząt, jeśli karmisz żywność wysokiej jakości, ale wymaga to, abyś zachęcał swojego kota do picia dużo więcej wody, aby zrekompensować to, czego nie dostanie w puszkach.

Kiedy karmić swojego kota

Kiedy wprowadzasz nowego kota do domu, ważne jest, aby nadal karmić ją taką samą ilością tego samego jedzenia w tym samym harmonogramie, do którego była przyzwyczajona, a następnie stopniowo migrować do własnego jedzenia i harmonogramu. Koty są bardzo wrażliwe na zmiany, a nowy kot będzie musiał poradzić sobie z wieloma stresami dla nowego środowiska, więc utrzymanie jedzenia i harmonogramu będzie łatwiejsze, co ułatwi jej przejście i pozostanie w złym stanie.

Kiedy będziesz gotowy do przeniesienia kota na swoje jedzenie i harmonogram, będziesz musiał określić, jakiego rodzaju pokarmu będziesz karmić (mokry lub suchy, surowe jedzenie lub kombinacja) i wykorzystując liczbę kalorii w każdym jedzeniu określ, jak dużo tego rodzaju karmić.

Co karmić kota - mokre jedzenie lub sucha karma?

Zbliżenie szarego kota łasowania mokry jedzenie.

Ile karmić kota zależy również od karmienia kota mokrym lub suchym pokarmem. Fotografia autorstwa africa studio / shutterstock.

Kolejny ważny czynnik w odpowiedzi na pytanie "Ile mam karmić mojego kota?" Rozważa co nachylasz swojego kota. Podstawą zdrowej diety dla kotów jest białko pochodzenia mięsnego, takie jak mięso, ryby lub drób. Żywność sucha powinna być bogata w białka zwierzęce, a niska w białka roślinne (które koty są słabo wyposażone do trawienia). Węglowodany powinny stanowić nie więcej niż dziesięć procent mieszanki składników pokarmowych dla kotów.

Mokra żywność powinna składać się głównie z mięsa z jak najmniejszą ilością produktów ubocznych i wypełniaczy.

Wciąż zastanawiasz się: "Ile mam karmić mojego kota?" Niektóre obliczenia

Według Animal Medical Center w Nowym Jorku zdrowy, aktywny, 8-funtowy dorosły kot potrzebuje około 30 kalorii na funt na dzień. Średni 8-funtowy kot wymaga około 240 kalorii dziennie.

Zazwyczaj sucha karma zawiera około 300 kalorii na filiżankę, a żywność w puszkach zawiera około 250 kalorii w każdej puszce o pojemności 6 uncji. (lub 125 na 3 uncje może). Używając tych liczb jako przewodnika, 8-funtowy kot będzie potrzebował 4/5 kubka suchej karmy lub po prostu mniej niż pełną puszkę 6-uncjową (lub dwie puszki 3-uncjowe) mokrego pokarmu dziennie. Możesz dostosować proporcje w zależności od tego, czy Twój kot preferuje mniej lub bardziej suchą lub mokrą karmę.

Jeśli karmisz swojego kota suchym pokarmem, odmierz dzienną porcję jedzenia do suchej karmy. Zmniejsza to ilość żywności, która staje się nieświeże i musi zostać odrzucona. Pomoże to również monitorować ilość spożywanych przez ciebie kotów. Jeśli musisz wziąć cienkiego kota do weterynarza, pomoże to w diagnozie, jeśli możesz dokładnie określić, ile je dziennie.

Porcjowanie jedzenia powstrzyma twoje koty od przejadania się. Swobodny wybór żywienia jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do otyłości u kotów.

Jak często karmić kota

Wielobarwny kot jedzenia jedzenie z miski.

Twój plan karmienia kota to kolejna rzecz do rozważenia. Photography by Remains / Thinkstock.

Kolejny czynnik określający "ile mam karmić mojego kota" zależy od tego, jak często karmisz swojego kota. I jak często karmić kota zależy od tego co karmisz ją. Większość właścicieli kotów karmi swoje koty rano i wieczorem i może, ale nie musi, uzupełniać te karmienia przez cały dzień karmieniem suchym.

Czy twój kot je dość - czy za mało?

Przez całe życie kota będziesz musiał zmodyfikować dietę, aby dostosować się do zmieniającego się metabolizmu i potrzeb żywieniowych. Poczuj kręgosłup i żebra kota. Jeśli żebra i kręgosłup przejdą przez jej skórę, jest zbyt cienka. Jeśli nie możesz poczuć żeber, twój kot ma prawdopodobnie nadwagę. Dostosuj odpowiednio jej porcje.

Utrzymywanie kota w stanie otyłości jest znacznie łatwiejsze niż zmuszanie otyłego kota do diety. I sprawi, że zarówno ty, jak i twój kot będziecie szczęśliwsi.

Thumbnail: Fotografia © bluebeat76 | Thinkstock.

Ten utwór został po raz pierwszy opublikowany w 2009 roku.

Przeczytaj więcej o kotach i jedzeniu w Catster:

4.1
Średnia ocena: 39
5
12
4
4
3
3
2
2
1
0