Początek Ramadanu

Ramadan (znany również jako Ramadhan lub Ramzan) jest dziewiątym miesiącem w islamskim kalendarzu. Jest to czas, kiedy muzułmanie na całym świecie koncentrują się na modlitwie, poście, oddaniu na cele dobroczynne i nabożeństwu religijnemu. Ostatnia trzecia część Ramadanu jest szczególnie świętym okresem, ponieważ upamiętnia, kiedy pierwsze wersety Koranu (Qu'ran) zostały ujawnione Prorokowi Mahometowi (Mahometowi lub Mahometowi).

Ramadan typowe po fast food
Stół Iftar do przerwania postu w Ramadanie.
Stół Iftar do przerwania postu w Ramadanie.
© iStockphoto.com / hemeroskopion

Co robią ludzie?

Muzułmanie na całym świecie szybko (lub tart) podczas godzin dnia w Ramadanie. Podczas postu nie jedzą, nie piją, nie palą ani nie angażują się w stosunki seksualne. Koncentrują się także na czytaniu Koranu (Qu'ran), przekazując darowizny na cele charytatywne (zakaat) i pewne działania, takie jak powstrzymywanie się od plotek. Niektórzy ludzie próbują recytować cały Koran przed końcem Ramadanu.

Wspólne modlitwy i posiłki odbywają się w meczetach lub w prywatnych domach w wielu społecznościach islamskich w godzinach wieczornych Ramadanu. Modlitwy i posiłki są zwykle dobrze uczęszczane. Niektórzy ludzie spędzają całą noc modląc się lub czytając islamskie teksty w meczecie, szczególnie na Laylat-al-Qadr, który jest w ostatniej trzeciej ramadanu. Wielu ludzi z islamskiej wiary daje pieniądze na różne cele charytatywne, takie jak dostarczanie żywności i nowych ubrań dla potrzebujących.

Słońce wschodzi i zachodzi w różnym czasie na całym świecie, więc wiele osób korzysta z aplikacji, w tym z kalkulatorów czasu, elektronicznych przypomnień i drukowanych kalendarzy, aby przypomnieć im, kiedy szybko zaczyna się Ramadan (kiedy wschodzi Słońce) i zatrzymuje się (gdy Słońce zachodzi) w ich strefie czasowej.

Kalkulator Sunrise and Sunset na stronie Timeanddate.com pomaga ludziom dowiedzieć się, kiedy Słońce wschodzi i zachodzi w ich okolicy. Wszystkie czasy są dostosowane do lokalnych stref czasowych i czasu letniego. Kalkulator zapewnia również czas lokalny dla zmierzchu, świtu i zmierzchu, a także odległość Słońca, wysokość i długość dnia.

Życie publiczne

Wiele firm i organizacji prowadzonych przez muzułmańskie rodziny lub podmioty gospodarcze może zmienić godziny pracy w celu dostosowania czasu modlitwy podczas Ramadanu w krajach takich jak Australia, Kanada, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Podczas meczetów mogą wystąpić pewne zatory wokół meczetów, szczególnie w godzinach wieczornych.

tło

Ramadan jest dziewiątym miesiącem w islamskim kalendarzu, który składa się z 12 miesięcy i trwa około 354 dni. Słowo "Ramadan" pochodzi od arabskiego słowa oznaczającego intensywne ciepło, przypaloną ziemię i krótkość jedzenia i picia. Miesiąc Ramadanu tradycyjnie zaczyna się od obserwacji nowiu, wyznaczając początek dziewiątego miesiąca w kalendarzu islamskim. Wielu muzułmanów (z wyjątkiem dzieci, chorych i osób starszych) powstrzymuje się od jedzenia, picia i pewnych innych czynności w ciągu dnia w Ramadanie. Plotki i walki są również zabronione w tym okresie.

Ramadan jest uważany za najświętszy sezon w roku islamskim i upamiętnia czas, kiedy Qu'ran (islamska święta księga) podobno został objawiony Prorokowi Mahometowi. Nastąpiło to w Laylat Al-Qadr, jednej z ostatnich 10 nocy w miesiącu. Ramadan kończy się, kiedy pierwszy półksiężyc nowiu zostaje ponownie zauważony, oznaczając początek nowego księżycowego miesiąca. Eid-al-Fitr to islamskie święto, które oznacza koniec Ramadanu.

Szybkie fakty

Ramadan to okres modlitwy, refleksji i postu dla wielu muzułmanów na całym świecie. Jest to dziewiąty miesiąc w kalendarzu islamskim.

Ramadan Start 2018

Malezja - środa, 16 maja 2018 r. (Johor, Kedah, Malacca)

8 krajów - środa, 16 maja 2018 r

Arabia Saudyjska - czwartek, 17 maja 2018 r

Ramadan Start 2019

Malezja - poniedziałek, 6 maja 2019 r. (Johor, Kedah, Malacca)

8 krajów - poniedziałek, 6 maja 2019 r


Reklama

Nazwa w innych językach

NazwaJęzyk
Początek Ramadanujęzyk angielski
RamadanFrancuski
Początek RamadanuNiemiecki
Inicio del Ramadánhiszpański

Ramadan Zacznij w ...

Początek Ramadanu

Meczet o zachodzie słońca

Prawidłowy czas na przerwanie postu w Ramadanie

Godziny rozpoczęcia i zakończenia postu zostały szczegółowo opisane w następującym wersecie Sura Al-Bakarah:

وَكُلُوا وَاشْرَبُوا حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَكُمُ الْخَيْطُ الأَبْيَضُ مِنَ الْخَيْطِ الأَسْوَدِ مِنَ الْفَجْرِ ثُمَّ أَتِمُّوا الصِّيَامَ إِلَى اللَّيْل

"Jedzcie i pijcie, aż biała nić świtu stanie się różna od czarnej, a potem szybko w noc". (Koran 2: 187)

Czas na rozpoczęcie postu rano to pierwsze światło. Czas, aby zatrzymać post, to "noc (layl / ليل)". To jest rzeczywiste słowo użyte w Koranie, a nie "zachód słońca". "Noc" odnosi się do czasu, kiedy niebo staje się takie, że powiemy komuś, że jest noc.

Werset brzmi: atimmoo al-siyaam ilaa al-layl - اتموا الصيام الي الليل: "dopełniajcie post do nocy" dosłownie, tj. Pościć "w noc". Niektóre błędne tłumaczenia brzmią "do nocy" lub "do zmroku" - oba są niepoprawne, prawidłowe tłumaczenie to "do nocy".

Koran jest w ludzkim języku i wykorzystuje ludzkie zrozumienie tego, jak używa słowników w języku. Wielu muzułmanów łamie post, gdy zachodzi słońce, nie nazywamy tego "nocą / ليل" w ogóle, ponieważ wciąż jest jasne na zewnątrz - ani w czasach proroka, ani dzisiaj. W tym czasie słowo "noc / ليل" nigdy nie jest używane do opisania tej pory dnia.

Mini kwiatowy

Argument:& nbsp Allah mówi, że łączy noc z dniem i nocą z nocą w Koranie (czyli 3:27). Oznacza to, że nakładają się na siebie dzień i noc (zachód i wschód). Oznacza to, że jest to poprawne z punktu widzenia Koranu, aby uważać zachód słońca za noc, dlatego możemy w tym czasie przerwać post.

To wydaje się być prawidłowym punktem. Jednak tutaj jest błędne zrozumienie. Łączące się "strefy" (wschody i zachody słońca) są uważane za nakładające się całą noc i cały dzień. To nie jest właściwy sposób wizualizacji "scalania". Kiedy Allah łączy się dzień i noc, na przykład o zachodzie słońca, zaczyna się jako 100% dnia 0% nocy, następnie 99% dnia 1% nocy, tak aż do momentu 0% dnia 100% nocy. Nie jest to nakładanie się całej nocy i dnia (wtedy nie zaobserwujemy zmiany światła!). Tak więc definicja słowa "noc (layl / ليل)" nie jest realizowana podczas zachodu słońca.

Mini kwiatowy

Argument: Rozpoczynamy post, gdy pierwszy raz widzimy światło dzienne, nie czekamy, aż będzie dzień. Podobnie, nie musimy czekać, aż noc będzie w pełni, aby oficjalnie uznać noc za złamanie postu.

Dokładne czasy dla dwóch końców czasów postu opisane są w wersecie. Podczas "zachodu słońca" nie jest to "noc", a ten werset określa jako czas szybkiego zakończenia. Tutaj próbuje się nałożyć czas rozpoczęcia postu na czas zakończenia, mimo że czas zakończenia został wyraźnie określony osobno - motywem jest tutaj znalezienie sposobu, aby uwierzyć, że jest zachód słońca. Wierzący musi najpierw nauczać tego wersetu, a nie stosować z góry przyjętego zrozumienia czasów postu, aby dostosować go do własnych potrzeb.

Mini kwiatowy

Argument: Skąd wiesz, jak zdefiniować "noc"? Maghrib / zachód słońca może być początkiem nocy, ponieważ Koran nie określa dla nas, jaka jest noc.

Poza tym, że użycie słowa "noc" jest w sobie wystarczające, Koran ma wyrażenia "noc", "dzień", a także "wschód słońca" i "zachód słońca". Na przykład:

أَقِمِ الصَّلاةَ لِدُلُوكِ الشَّمْسِ إِلَى غَسَقِ اللَّيْلِ وَقُرْآنَ الْفَجْرِ إِنَّ قُرْآنَ الْفَجْرِ كَانَ مَشْهُودًا

"Ustanów modlitwę od upadającego słońca / zachodu słońca (dulook al-shams / دلوك الشمس) do ciemności nocy (ليل / layl), a Koran o świcie, z pewnością Koran o świcie jest świadkiem. " (Koran 17:78)

Słowa "dulook al-shams / دلوك الشمس" użyte w wersecie oznaczają "ustawienie słońca / zachodu słońca". Dlatego w Koranie występuje wyrażenie "maghrib / sunset". Ponadto słowo "layl / ليل", "night" jest również używane w powyższym wersecie. Tutaj widzimy, że w Koranie są słowa "zachód słońca" i "noc", a także zauważ, że noc to nie to samo, co zachód (ponieważ obie są identyfikowane osobno). Werset postu (2: 187) używa słowa "layl / ليل", "noc", aby opisać, kiedy zakończyć post. Gdyby Allah miał na myśli zachód słońca, wybrałby odpowiednie słowo. Co więcej, "noc / layl" jest opisane jako "ciemność (غسق / ghasaq)", czyli "ciemność nocy (غسق اليل / ghasaq al-layl)", dodatkowo podkreślając, czym jest noc.

Wniosek

Ktoś może przerwać swój post, kiedy po prostu nazwałby czas "nocą" sumiennie, a nie "dniem", czyli. to nie powinno być jak dzień. Nie ma ustalonej określonej drogi - ważne jest, że wierzący jest szczery podążając za Koranem i czuje, że spełnione są warunki "nocy".

"Gdybyście słuchali większości z tych na ziemi, odciągnęliby was od drogi Allaha. Nie podążają za niczym innym, jak tylko spekulacją - są tylko zgadywaniem. "(Koran 6: 115-116)

Udostępnij ten artykuł:

Zobacz też:


Prawa autorskie i kopia, QuranicPath. Wszelkie prawa zastrzeżone.


4.6
Średnia ocena: 30
5
10
4
1
3
2
2
1
1
1