Jak szybko działa Jogging, aby schudnąć?

Jogging może pomóc Ci stosunkowo szybko stracić znaczną ilość ciężaru ze względu na liczbę spalonych kalorii. Szybkość utraty wagi zależy od kilku czynników, takich jak tempo joggingu, czas trwania treningu, częstotliwość treningów i aktualna masa ciała. Twoje treningi joggingowe nie są jedynym składnikiem niezbędnym do osiągnięcia sukcesu w odchudzaniu, ponieważ będziesz musiał jednocześnie ograniczyć spożycie kalorii.

Wideo dnia

Jogging jest jednym z najbardziej wydajnych rodzajów ćwiczeń do spalania kalorii. Im szybciej biegasz, tym więcej kalorii spalisz. Według American Council on Exercise, osoba ważąca 150 funtów pali około 272 kalorii w ciągu 30 minut podczas joggingu w tempie 5 mph. Podnosząc tempo i biegając z prędkością 6 mph, spali około 340 kalorii. 30-minutowy jogging przy 7 mph wyniesie około 391 kalorii u osoby ważącej 150 funtów. Osoba, która waży więcej, musi pracować ciężej, a tym samym spalać więcej kalorii. W ciągu 30 minut 200-funtowa osoba biegnąca z prędkością 5 mph spali około 363 kalorii, około 454 kalorii podczas joggingu z prędkością 6 mph i około 522 kalorii podczas joggingu w tempie 7 mph.

Kalorie spalane podczas treningów do joggingu zwiększają dzienną liczbę spalonych kalorii. Gdy liczba spalanych kalorii dziennie jest większa niż ilość kalorii spożywa- nych każdego dnia od posiłku, powoduje to deficyt kalorii i zmusza organizm do rozkładania tłuszczu przechowywanego na ciele. Za każdym razem, gdy osiągniesz deficyt o wartości 3500 kalorii, tracisz kilogram tłuszczu.

Możesz oszacować, jak szybko schudniesz, gdy masz pojęcie, ile kalorii spalasz podczas treningów joggingowych. Na przykład, jeśli ważysz około 150 funtów i biegniesz z prędkością około 5 mph, spalając w ten sposób około 272 kalorii za każdym 30-minutowym joggingem, osiągniesz deficyt o wartości 3500 kalorii na każde 13 treningów. Jeśli biegasz sześć dni w tygodniu, możesz stracić funta co dwa tygodnie. Osoba ważąca 200 funtów i biegająca w tempie 7 mil na godzinę przez 30 minut na raz, powodując spalanie około 522 kalorii w każdym treningu, spowoduje deficyt o wartości 3500 kalorii co siedem treningów.

Twoje treningi joggingowe nie będą skutecznie powodowały deficytu kalorii, jeśli przyjmujesz zbyt wiele kalorii. Dwa napoje alkoholowe lub napoje gazowane dziennie mogą szybko zanegować kalorie spalane podczas treningu joggingowego. Ułatw sobie utratę wagi poprzez podejmowanie zdrowych decyzji dotyczących jedzenia i picia. Unikaj pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i skupiaj się na spożywaniu przede wszystkim chudego białka, owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Te pokarmy zapewnią Twojemu organizmowi odpowiednie składniki odżywcze, a jednocześnie utrzymają spożycie kalorii na odpowiedniej liczbie, aby wesprzeć twoje cele odchudzania.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

Jak szybko działa Jogging, aby schudnąć?

Jogging może być świetnym sposobem na uzyskanie kształtu i schudnąć. Nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu i nie wymaga czasu na naukę. Dodatkowo celuje w całe ciało w sposób aerobowy. Nie tylko bieganie może wzmocnić nogi i brzuch i pomóc spalić tłuszcz, ale także wzmacnia układ krążenia i układ oddechowy. Oto kilka porad, które pomogą Ci schudnąć poprzez jogging.

Rozważ swój własny poziom sprawności, zanim zaczniesz

Jeśli źle się czujesz, nie chcesz zaczynać od razu biegać. Nie tylko będzie to dość trudne, może być niebezpieczne; możesz zranić siebie. Jeśli jesteś już w całkiem dobrej formie i chcesz poprawić trochę więcej, możesz zacząć od razu biegać. Jeśli nie, zacznij od szybkiego marszu, aż poprawisz swoją kondycję fizyczną. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, poproś lekarza o poradę.

Ustaw cel utraty wagi

Żaden program ćwiczeń odchudzających nie może działać bez celu utraty wagi. Nie należy próbować schudnąć zbyt szybko, ponieważ szybka utrata wagi może spowodować komplikacje zdrowotne. Cel jednego lub dwóch funtów tygodniowo jest bezpieczny i możliwy do osiągnięcia.

Aby stracić dwa funty tygodniowo, będziesz musiał spalić o 1000 więcej kalorii niż zużywasz każdego dnia. Łatwiej jest zrobić, jeśli obniżysz 500 kalorii z diety, spalając 500 kalorii podczas ćwiczeń.

Liczba spalonych kalorii podczas joggingu zależy od osobistego indeksu masy ciała. FitDay może pomóc Ci śledzić spalone kalorie. Kiedy już wiesz, ile kalorii spalasz na minutę joggingu, możesz oszacować, ile kalorii spalasz na sesji joggingowej.

Ustaw harmonogram joggingu

Ustalenie regularnego harmonogramu joggingu jest niezbędne, jeśli chcesz schudnąć i uzyskać kształt poprzez jogging. Przecież bieganie z przerwami nie pomoże bardzo. Konsekwencja jest kluczem do utraty wagi. Po pierwszych kilku próbach zaczniesz coraz łatwiej przychodzić do rutyny.

Powinieneś pobiegać trzy do pięciu razy w tygodniu, wystarczająco długo, aby podnieść swoje tętno przez co najmniej 30 minut. Pamiętaj, że podczas pierwszych 20 minut sesji joggingowej spalasz tylko kalorie z jedzenia, które spożyłeś tego dnia. Po pierwszych 20 minutach twoje ciało zacznie spalać energię zmagazynowaną jako tłuszcz.

Zmieniaj swoją rutynę joggingu, aby powstrzymać nudę i ćwiczenia bardziej efektywnie. Możesz spróbować trochę zmienić prędkość. Biegnij szybko przez 15 minut, a następnie zwolnij, aby uzyskać bardziej komfortowe tempo przez 15 minut (pamiętaj, aby utrzymywać tętno w górze, aby organizm zaczął spalać nagromadzony tłuszcz jako paliwo). W niektóre dni możesz mieć ochotę pobiegać wolniej, ale przez dłuższy czas. To też jest w porządku. Poruszaj się po różnych trasach w różne dni, aby wszystko było ciekawe.

4.6
Średnia ocena: 31
5
15
4
5
3
1
2
1
1
0