Usuń adware Surf Safely


Surf Safely to rozszerzenie przeglądarki dla przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox oraz obiekt pomocnika przeglądarki dla Internet Explorera z aplikacji intrugujących. Te złośliwe rozszerzenia przeglądarki wykorzystują wyskakujące okienka, aby promować reklamy za pośrednictwem określonej witryny. Reklamy z witryny Surf Safely są po prostu używane do wysyłania ruchu internetowego do partnerów w celu uzyskiwania przychodów z tych reklam za pomocą podmiotów stowarzyszonych za pośrednictwem domeny superfish.com i innych podejrzanych sieci reklamowych.

Reklamy takie jak Surf Safely mogą wyświetlać i pobierać reklamy i mogą być uważane za niebezpieczne dla Twojej prywatności. Oprogramowanie adware nie jest w żaden sposób szkodliwe, jak wirus typu backdoor lub rootkit, ale oprogramowanie adware śledzi korzystanie z Internetu przez komputer w celu promowania niechcianych reklam typu pop-up lub przekierowywania użytkownika na niechciane lub złośliwe strony internetowe. Reklamy będą wyświetlać podkreślone słowa kluczowe, które będą wyświetlać wyskakujące reklamy i inne niechciane reklamy w Twoich przeglądarkach. Wyskakujące okna mogą się różnić od zwykłych reklam z ofertami, ofertami lub kuponami do wyskakujących okienek, które oferują aktualizację Java lub Flash Player w celu zainstalowania na twoim komputerze większej liczby programów typu adware.

Obie są dobrze znanymi technikami inżynierii społecznej, które mają na celu oszukać użytkownika komputera w instalacji złośliwego oprogramowania lub oprogramowania wspierającego reklamy. Często w tym przypadku problem utrzymuje się, istnieje cienka granica między oprogramowaniem legit, ad-support lub potencjalnie niechcianym oprogramowaniem.

Zaleca się zawsze zapoznać się z umowami licencyjnymi dla użytkownika końcowego (EULA) lub Warunki i umowy przed instalacją oprogramowania na komputerze. Nigdy nie klikaj zbyt szybko po procesie instalacji Przycisk [Dalej] oprogramowania, ponieważ zgadzasz się na oprogramowanie, którego nie chcesz instalować. Jeśli instalator oferuje przycisk opcji zaawansowanej lub niestandardowej, kliknij go, aby dowiedzieć się, czy w trakcie procesu instalacji dostępne i zainstalowane jest inne złośliwe oprogramowanie.


Szybkie menu do usuwania Surf Safely

arrow_rightKrok 1 - Odinstaluj Surf Safely

arrow_rightKrok 2 - Usuń Surf Safely Extension

Krok 3 - Usuń Surf bezpiecznie z AdwCleaner

arrow_rightKrok 4 - Usuń Surf Bezpiecznie z MalwareBytes Anti-Malware

arrow_rightOpcjonalnie: Zresetuj ustawienia przeglądarkiWindows-7-logoUsuń Surf Safely - Windows 7

 1. Otwórz Programy i funkcje, klikając przycisk StartObraz przycisku Start, klikając Panel sterowania, klikając Programy, a następnie klikając Programy i funkcje.
 2. Wybierz Bezpiecznie surfuj, a następnie kliknij Odinstaluj. Niektóre programy zawierają opcję zmiany lub naprawy programu oraz odinstalowania go, ale wiele z nich oferuje opcję odinstalowania. Aby zmienić program, kliknij Zmień lub Napraw. Jeśli pojawi się monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
  Usuń wszystkie ostatnio zainstalowane oprogramowanie, posortuj według "Zainstalowane na", aby łatwo znaleźć najnowsze zainstalowane oprogramowanie.

 Windows-8-logoUsuń Surf Safely - Windows 8

 1. Przesuń palcem od prawej krawędzi ekranu, a następnie dotknij Szukaj.
  (Jeśli używasz myszy, wskaż prawy górny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w dół, a następnie kliknij Szukaj).
 2. Wprowadź panel sterowania w polu wyszukiwania, a następnie dotknij lub kliknij Panel sterowania.
 3. W obszarze Wyświetl według: wybierz Duże ikony, a następnie dotknij lub kliknij opcję Programy i funkcje.
 4. Dotknij lub kliknij Surfuj bezpiecznie, a następnie dotknij lub kliknij Odinstaluj.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Upewnij się, że po odinstalowaniu złośliwego oprogramowania nie ma dodatkowego oprogramowania podczas odinstalowywania i przeczytaj każde okienko wyskakujące przed kliknięciem dowolnego przycisku.
  Usuń wszystkie ostatnio zainstalowane oprogramowanie, posortuj według "Zainstalowane na", aby łatwo znaleźć najnowsze zainstalowane oprogramowanie.

Internet-explorer-logoUsuń Surf Safely BHO z Internet Explorera

 1. Otwórz pulpit, a następnie dotknij lub kliknij ikonę Internet Explorer na pasku zadań.
 2. Stuknij lub kliknij przycisk Narzędzia, a następnie dotknij lub kliknij Zarządzaj dodatkami.
 3. W obszarze Pokaż stuknij lub kliknij Wszystkie dodatki, a następnie wybierzSurfuj bezpiecznie
 4. Upewnij się, że usuwasz wszystkie BHO, których nie znasz lub których potrzebujesz. Jeśli nie używasz żadnego BHO, usuń wszystko wymienione w panelu dodatków.
 5. Jeśli dodatek można usunąć, zobaczysz opcję Usuń. Stuknij lub kliknij Usuń, a następnie dotknij lub kliknij Zamknij. W przeciwnym razie kliknijWyłączyć przycisk.

google-chrome-logoUsuń rozszerzenie Surf Safely z Google Chrome

Odinstaluj rozszerzenie, aby usunąć je całkowicie z przeglądarki Google Chrome. Rozszerzenia to dodatkowe funkcje i funkcje, które można łatwo dodać do Google Chrome. Korzystając z rozszerzeń, możesz dostosować Google Chrome do funkcji, które lubisz, przy jednoczesnym zachowaniu przeglądarki wolnej od rzeczy, których nie używasz. Niestety istnieją również rozszerzenia, które służą do zbierania osobistych i internetowych zachowań z komputera w celu uzyskania przychodu. Upewnij się, że usuwasz wszystkie rozszerzenia z Google Chrome, których nie potrzebujesz, nie wiesz ani nie ufasz. Utrzymuj rozszerzenia w Google Chrome w czystości, aby zapewnić najlepszy i najszybszy dostęp do Internetu podczas korzystania z Google Chrome.

 1. Kliknij menu ChromeMenu Chrome na pasku narzędzi przeglądarki.
 2. Kliknij Narzędzia.
 3. Wybierz rozszerzenia.
 4. Kliknij ikonę koszaUsuń rozszerzenie z Chrome przezSurfuj bezpiecznie rozszerzenie, które chcesz całkowicie usunąć.
 5. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie rozszerzenia, których nie znasz lub których potrzebujesz. Jeśli nie używasz żadnego rozszerzenia, usuń wszystkie elementy wymienione w panelu rozszerzeń.
 6. Pojawi się okno dialogowe z potwierdzeniem, kliknij Usuń.
  Jeśli rozszerzenie jest Zainstalowane według zasad przedsiębiorstwa, postępuj zgodnie z tym podręcznikiem.

mozilla-firefox-logoUsuń rozszerzenie Surf Safely z Mozilla Firefox

 1. Kliknij przycisk menuNowe menu Fx i wybierzDodatki. Otworzy się karta Menedżera dodatków.
 2. Na karcie Menedżer dodatków wybierz opcjęRozszerzenia lub wygląd płyta.
 3. WybierzSurfuj bezpiecznie
 4. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie rozszerzenia, których nie znasz lub których potrzebujesz. Jeśli nie używasz żadnego rozszerzenia, usuń wszystkie elementy wymienione w panelu rozszerzeń.
 5. Kliknij jegoWyłączyć lub przycisk Usuń. Przycisk usuwania jest preferowany, jeśli jest dostępny.
 6. Kliknij Uruchom ponownie teraz, jeśli się pojawi. Twoje karty zostaną zapisane i przywrócone po ponownym uruchomieniu.

adwcleanerUsuń Surf Bezpiecznie używając AdwCleaner

AdwCleaner opracowany przez Xplode jest bardzo prostym narzędziem do usuwania niechcianych pasków narzędzi, porywaczy przeglądarek, przekierowań i potencjalnie niechcianych programów (PUP) w Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome lub Opera. AdwCleaner nie wymaga instalacji i można go uruchomić natychmiast, aby przeskanować komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

W dzisiejszych czasach wiele darmowych programów do pobrania jest dołączanych do wszelkiego rodzaju dodatkowego oprogramowania, takiego jak paski narzędzi i inne wątpliwe oprogramowanie, których nie chcesz używać na swoim komputerze. Główną przyczyną takiego niechcianego oprogramowania (PUP) są witryny pobierania oferujące bezpłatne oprogramowanie, które jest dostarczane wraz z adware. CNET, Download.com, Softonic oferują oprogramowanie z niestandardowym instalatorem. Jest to niestandardowy instalator, który oferuje dodatkowe oprogramowanie w celu utrzymania wolnego oprogramowania i usług.

Zdecydowanie zalecamy stosowanie AdwCleaner kilka razy w miesiącu, aby utrzymać komputer w czystości od Adware, pop-upów, porywaczy przeglądarki, pasków narzędzi lub potencjalnie niechcianych programów.

Pobierz AdwCleaner (pobieranie otworzy się w nowym oknie)

Wybierz AdwCleaner.exe prawym przyciskiem myszy i Uruchom jako administrator

Usuń Surf Safely - AdwCleaner

Jeśli Kontrola konta użytkownika prosi o zezwolenie AdwCleaner.exe na wprowadzanie zmian na komputerze, naciśnij przycisk Tak, aby kontynuować.

Usuń Surf bezpiecznie

Rozpocznij skanowanie komputera w poszukiwaniu złośliwych zagrożeń, wybierając przycisk Skanuj, proszę czekać.

Usuń Surf bezpiecznie

AdwCleaner rozpocznie teraz skanowanie twojego komputera.

Jeśli AdwCleaner zostanie ukończony, wyświetli listę wykrytych szkodliwych elementów, usuń zaznaczenie elementów, których nie chcesz usunąć, które mogą zostać wykryte jako złośliwe.
Jeśli nie masz nic do usunięcia, kontynuuj proces usuwania i wybierz przycisk Wyczyść.

Usuń Surf bezpiecznie

Zrestartuj swój komputer.

Po ponownym uruchomieniu otworzy się plik dziennika. Plik dziennika w systemie Windows XP i Windows 7 zostanie otwarty po uruchomieniu pulpitu.
Aby otworzyć plik dziennika w systemie Windows 8, musisz przejść do trybu pulpitu, wybierając KLUCZ WINDOWS + D na klawiaturze.

Jeśli chcesz sprawdzić dziennik AdwCleaner w celu dalszej analizy, możesz znaleźć raport raportu na dysku systemowym, a następnie w folderze Adwcleaner.
na przykład: C: \ adwcleaner

Przejdź do następnego kroku.


malwarebytesUsuń surfuj bezpiecznie z MalwareBytes Anti-Malware Free

Unikalny w branży skaner Malwarebytes Anti-Malware Free wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie, takie jak robaki, trojany, rootkity, złośliwe programy, programy szpiegujące i inne. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić Malwarebytes Anti-Malware Free i uruchomić skanowanie. To takie proste. A jeśli chcesz jeszcze lepszej ochrony, rozważ Malwarebytes Anti-Malware Premium i jego natychmiastowy skaner w czasie rzeczywistym, który automatycznie zapobiega infekowaniu twojego komputera przez złośliwe oprogramowanie i strony internetowe. W każdym razie miażdżysz złośliwe oprogramowanie i udaremniasz hakerów

Zainstaluj MalwareBytes Anti-Malware za pomocą kreatora instalacji.

MalwareBytes Anti-Malware nie wymaga żadnych konfiguracji lub określonych ustawień, wystarczy zainstalować i jesteś gotowy do skanowania komputera pod kątem złośliwego oprogramowania i bezpłatnego usuwania.

malwarebytes-main

 • Wykonaj skanowanie zagrożeń

malwarebytes-threat-scan1

Jeśli znajdziesz złośliwe oprogramowanie w swoim bezpłatnym skanowaniu, rozważ uaktualnienie do naszej wersji PRO. Wersja PRO zatrzymuje szkodliwe oprogramowanie w jego ślady, nigdy nie pozwalając mu na dostęp do komputera.

 • Działający w czasie rzeczywistym mechanizm zapobiegania szkodliwemu oprogramowaniu blokuje znane zagrożenia
 • Ochrona heurystyczna zapobiega nowym złośliwym programom działającym od zera
 • Złośliwa ochrona witryny blokuje dostęp do znanych i złośliwych treści internetowych o zerowym natężeniu
 • Automatyczne aktualizacje priorytetów i zaplanowane skanowanie
 • Płonące szybkie skanowanie flash

1 rok / 3 komputery za jedyne 24,95 USD. Nie jest to próba umożliwienia zakupu oprogramowania, którego nie potrzebujesz lub nie działa, MalwareBytes Anti-Malware działa. Ponad 300 milionów pobrań na całym świecie, oni mogą się mylić, prawda? Wypróbuj najpierw wersję bezpłatną.

Innowacyjne oprogramowanie antywirusowe bije kryminalne oprogramowanie, które kradnie twoje pieniądze i życie online

Dzisiejsi cyberprzestępcy tworzą oprogramowanie zaprojektowane tak, aby nie wykrywać programów antywirusowych. Malwarebytes Anti-Malware Premium niszczy te zagrożenia dzięki innowacyjnym technologiom, które mają na celu obronę, przy jednoczesnym zapewnieniu szybkiego i bezproblemowego korzystania z Internetu.

Co on dla ciebie robi

 • Wykrywa i chroni przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym
 • Blokuje próby włamań i phishingu
 • Planuje skanowanie automatyczne
 • Oferuje trzy elastyczne tryby skanowania

Jak to działa dla Ciebie

 • Anti-Malware / Anti-Spyware
 • Złośliwe blokowanie witryny
 • Ochrona w czasie rzeczywistym
 • Detekcja heurystyczna
 • Zintegrowany program Malwarebytes Anti-Rootkit
 • Tryb Hyper Scan
 • Skaner / Aktualizacja bazy danych
 • Zintegrowany Malwarebytes Chameleon
 • Zaawansowane usuwanie złośliwego oprogramowania
 • Zgodność antywirusowa

Przejdź do następnego kroku, jeśli problem nadal występuje.


(Opcjonalny) Zresetuj Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox do ustawień domyślnych

Od czasu do czasu zaleca się przywrócenie domyślnych ustawień przeglądarki, ponieważ to zagrożenie jest instalowane przez wiele różnych aplikacji. Przywracanie jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się tego zagrożenia. Po przywróceniu ustawień domyślnych wszystkie ustawienia osobiste zostaną utracone. Jeśli zgadzasz się na zresetowanie przeglądarki Internet Explorer, przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox do ustawień domyślnych, zapoznaj się z naszymi instrukcjami.

Zresetuj Internet Explorer do ustawień domyślnych

 • Otwórz Internet Explorer
 • goto, Ęúwrench,Ęù ikona w prawym górnym rogu
 • Wybierz Opcje internetowe

resetowanie eksploratora internetowego

 • Przejdź do zakładki Zaawansowane
 • Wybierz przycisk Resetuj

resetowanie eksploratora internetowego

 • Włączyć Usuń ustawienia osobiste
 • Kliknij przycisk Resetuj

resetowanie eksploratora internetowego

 • Zrestartuj Internet Explorera

Zresetuj Google Chrome do ustawień domyślnych

 • Otwórz Google Chrome
 • Przejdź do trzech pasków w prawym górnym rogu (menu)
 • Wybierz Ustawienia

google chrome - reset

 • Przewiń w dół do końca strony, wyszukaj + Pokaż zaawansowane ustawienia

google chrome - reset

 • Ponownie przewiń w dół na koniec strony i kliknij przycisk Resetuj ustawienia przeglądarki

google chrome - reset

 • Kliknij Resetuj ponownie

google chrome - reset

Zresetuj Mozilla Firefox do ustawień domyślnych

 • Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox
 • Przejdź do trzech pasków w prawym górnym rogu
 • Wybierz znak zapytania

zresetuj firefox krok 1

 • Wybierz Informacje o rozwiązywaniu problemów z menu.

zresetuj firefox krok 2

 • Kliknij przycisk Resetuj Firefox i potwierdź Resetuj ponownie Firefox.

zresetuj firefox krok 3

Uwaga: Stare dane z Firefoksa zostaną umieszczone na Pulpicie Windows w folderze o nazwie "Stare dane Firefoxa".
Ponieważ przywrócenie domyślnych ustawień Firefoksa nie zadziałało zgodnie z oczekiwaniami, możesz przywrócić ten folder, w przeciwnym razie usuń ten folder z pulpitu.

Artykuł opublikowany w dniu - przez Max

Ładuję...
4.2
Średnia ocena: 22
5
13
4
2
3
2
2
1
1
0