Czy możesz zbudować mięśnie na diecie niskowęglowodanowej?

Węglowodany dostarczają Twojemu organizmowi paliwa, dzięki czemu możesz podnosić ciężary i budować mięśnie. Duże porcje białego chleba, makaronu i płatków śniadaniowych nie są jednak potrzebne, aby uzyskać beztłuszczową masę. Dieta o umiarkowanie niskiej zawartości węglowodanów, która zawiera małe porcje pełnoziarnistych i skrobiowych warzyw, również wspomaga wzrost mięśni. Po prostu zachowaj ostrożność przy planowaniu planu niskowęglowodanowego; Dieta o wyjątkowo niskiej zawartości węglowodanów, która ogranicza się do 50 gramów węglowodanów lub mniej dziennie, może utrudnić organizmowi przyłożenie masy mięśniowej.

Wideo dnia

Węglowodany zapewniają paliwo do treningu, ale także pomagają w regeneracji po treningu. Twoje ciało przekształca węglowodany w glukozę, która jest przechowywana w mięśniach jako glikogen - podstawowe źródło paliwa używane podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Jedzenie węglowodanów po treningu uzupełnia te sklepy.

Węglowodany pomagają również w budowaniu mięśni poprzez aktywację hormonu insuliny. Kiedy spożywasz węglowodany, poziom insuliny wzrasta. Insulina pomaga w dopływie krwi do mięśni, dzięki czemu składniki odżywcze mogą zalać włókna i przyspieszyć wzrost.

Kiedy spożywa się wystarczającą ilość węglowodanów, organizm zużywa glukozę w celu uzyskania energii narządu, mózgu i funkcji metabolicznych. Kiedy jesteś niedopompowany, twoje ciało wykorzystuje złożony proces do konwersji mięśni w energię. Potencjalnie możesz stracić mięśnie na planie niskowęglowym.

Zgodnie z badaniem z 2010 r. W Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolic Care, węglowodany pobudzają również system neurologiczny, aby utrzymać koncentrację ciała i odporność na zmęczenie podczas treningów.

Bardzo restrykcyjne diety niskowęglowodanowe, znane również jako ketogenne, ograniczają do 50 lub mniej gramów węglowodanów dziennie i znacznie zwiększają spożycie tłuszczów. Te diety utrudniają wzrost mięśni. Taka dieta może pomóc obniżyć tkankę tłuszczową, obniżyć poziom cukru we krwi i, jeśli spożyjesz odpowiednią ilość białka, zapobiegać nadmiernemu rozpadowi mięśni, często wynikającemu ze znacznie niskokalorycznych diet.

Ale dla budowniczego mięśni ketogenna dieta może nie być najlepszą opcją. Artykuł opublikowany w wydaniu Nutrition and Metabolism z 2004 roku zauważył, że regularna praca fizyczna lub aktywność rekreacyjna nie może być zaburzona przez dietę ketogenną, ale ci, którzy chcą poprawić wyniki sportowe - w tym osoby ćwiczące ciężar - doświadczają ograniczeń ze względu na niski mięsień poziomy glikogenu występujące w takim planie.

Kiedy poważnie ograniczasz węglowodany, twoje ciało jest zasilane przez tłuszcz i ketony - chemikalia, które organizm wytwarza dla energii przy braku glikogenu. Podczas gdy niektórzy sportowcy przysięgają na te źródła paliwa za budowanie ciała zwinnego, brakuje badań nad korzyściami związanymi z ketozą dla wzrostu mięśni i produkcji siły.

Standardowa dieta amerykańska wymaga od 45 do 65 procent kalorii pochodzących z węglowodanów. Jeśli planujesz budowę mięśni od 2500 do 3000 kalorii dziennie, to od 280 do 480 gramów węglowodanów dziennie.

Tak więc dieta o umiarkowanie niskiej zawartości węglowodanów dla kogoś, kto aktywnie dąży do budowy mięśni, może składać się z 100 do 150 gramów dziennie. To nadal daje węglowodany do treningu paliwowego i promowania naprawy i oferuje korzyści ze stabilizacji poziomu cukru we krwi i utraty tłuszczu, wynikające z jedzenia mniejszej ilości węglowodanów. Pamiętaj, że liczyć węglowodanów netto na diecie niskowęglowodanowej. Są to strawne węglowodany, które wpływają na stężenie cukru we krwi. Aby określić zawartość netto węglowodanów w pokarmie, należy odjąć wagę włóknistą od gramów węglowodanów.

Węglowodany, które spożywasz, powinny pochodzić ze źródeł wysokiej jakości. Będziesz przede wszystkim koncentrować się na uzyskiwaniu węglowodanów z wodnistych, włóknistych warzyw oraz z orzechów i nasion. Ale przy budżecie od 100 do 150 gramów dziennie, możesz pozwolić sobie na małą porcję jednego lub dwóch innych pokarmów o wyższej zawartości węglowodanów podczas posiłków, takich jak 4 uncje zwykłego jogurtu, 1/4 szklanki zimowego squasha lub puree ze słodkich ziemniaków, 1 / 4 szklanki malin i 1/4 szklanki ciecierzycy.

Twoje dzienne spożycie węglowodanów może składać się z połowy małego banana i 1/2 szklanki zamrożonych, niesłodzonych borówek mieszanych w koktajl przedtreningowy z wodą i izolatem białka serwatkowego na około 19 gramów węglowodanów netto. Po ćwiczeniu, ciesz się 1/3 szklanki owsa gotowanego w wodzie z dwoma jajecznicy na boku dla 16 gramów węglowodanów netto i białka, aby pomóc w odbudowie mięśni. W trakcie posiłków korzystaj z 1/2 szklanki ugotowanego brązowego ryżu, komosy ryżowej lub tłuczonego słodkiego ziemniaka na 17 do 20 gramów węglowodanów netto. Trzymaj się głównie wodnych, włóknistych warzyw, takich jak sałatki, ogórki i brokuły, aby uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na węglowodany.

Co najwyżej spodziewaj się zbudować pół funta do 1 funta mięśni na tydzień. Wymaga to od 250 do 500 kalorii przekraczających to, co spalasz codziennie. Po zaplanowaniu węglowodanów wypełnij dodatkowe kalorie białkiem i zdrowymi tłuszczami. Międzynarodowe Towarzystwo Żywienia Sportowego sugeruje od 0,75 do 1 grama białka na kilogram masy ciała dziennie w celu wspomagania wzrostu mięśni. Dla osoby o wadze 175 funtów jest to od 131 do 175 gramów rozłożonych na posiłki.

Dodaj umiarkowaną porcję zdrowych tłuszczów do większości posiłków. Na przykład rzuć sałatkę z 1 łyżką oliwy z oliwek, dodaj 1 łyżkę oleju kokosowego do smoothie, weź porcję orzechów jako część przekąski lub pokrój awokado na sałatkę.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.5
Średnia ocena: 30
5
13
4
1
3
3
2
1
1
0