Utrata tłuszczu z brzucha: najlepsze domowe środki do wypróbowania Reader's Digest

Dieta i utrata wagi
Jenny Lelwica ButtaccioJul 24

Te domowe środki mogą pomóc ci stracić tłuszcz z brzucha bez żadnych modnych diet ani szaleństw fitness.

Poza utratą wagi: wiele korzyści z usuwania tłuszczu z brzucha

iStock / Manuel Faba Ortega

Czy utrata tłuszczu z brzucha jest jak niekończąca się walka? Podczas gdy wszyscy chcemy wyglądać i czuć się najlepiej, pozbycie się dodatkowego tłuszczu z brzucha jest również korzystne dla naszego długoterminowego zdrowia i zmniejsza ryzyko poważnych chorób. Nadmiar tłuszczu z brzucha może prowadzić do chorób serca, zwiększać ryzyko cukrzycy typu 2, zwiększać ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi i nie tylko. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób następujące środki zaradcze w domu mogą pomóc Ci szybko zredukować niechcianą tkankę tłuszczową - pomijając modne diety lub najnowsze trendy fitness.

Zwiększ spożycie białka

iStock / zoranm

Nie musisz wskakiwać na pociąg Paleo i jeździć aż do stacji, ale zwiększenie spożycia białka i zmniejszenie spożycia węglowodanów jest jednym z najszybszych sposobów na utratę tłuszczu z brzucha bez dodatkowych ćwiczeń. Białko pomaga zrównoważyć poziom cukru we krwi i niższe poziomy insuliny, hormonu, który sygnalizuje organizmowi przechowywanie tłuszczu, szczególnie w okolicy środkowej części ciała. Aby uzyskać zdrowsze alternatywy dla węglowodanów, należy pominąć biały chleb i makaron na korzyść pełnoziarnistych węglowodanów, owoców sezonowych, warzyw korzeniowych i kabaczek. Oto więcej pokarmów, które udowodnią, że spłaszczają brzuch.

Dodaj do swojej diety olej kokosowy

iStock / Magone

Olej kokosowy składa się z średniołańcuchowych trójglicerydów (MCT), podczas gdy wiele olejów roślinnych i nasion zawiera długołańcuchowe trójglicerydy (LCT). Badania wskazują, że wiele zalet oleju kokosowego wynika głównie z dużej ilości MCT. MCT są lekkostrawne, szybko przekształcane w energię przez wątrobę, a nie przechowywane w postaci tłuszczu i mogą stymulować metabolizm organizmu, pomagając w utracie tłuszczu z brzucha.

Znajdź środek przeciwbólowy go-to

iStock / stevecoleimages

Niezależnie od tego, czy jesteś przepracowany, czy przytłoczony, przewlekły stres może być jednym z czynników przyczyniających się do opornego tłuszczu z brzucha. Wydłużony poziom hormonu stresu kortyzonu ma tendencję do zwiększania apetytu, zwiększania apetytu na pokarmy poprawiające komfort, spowolnienia metabolizmu i promowania przechowywania tłuszczu w jamie brzusznej. Znalezienie działań uspokajających, takich jak medytacja, głęboki oddech lub kojąca kąpiel, pomoże ci opanować i zmniejszyć codzienny stres i pomóc stracić tłuszcz z brzucha na rozruch. Nie przegap tych sposobów, aby wydmuchać tłuszcz z brzucha w ciągu jednego dnia.

4.1
Średnia ocena: 39
5
11
4
5
3
2
2
1
1
0