Brązowe jaja kontra białe jaja: jaka jest różnica?

Jeśli chodzi o jedzenie, złotą zasadą jest to, że brąz jest lepszy. Brązowy chleb, pszenny makaron, pełnoziarniste krakersy, brązowy cukier - wszystkie są znacznie zdrowsze niż ich białe odpowiedniki. Ale co z brązowymi jajkami? Czy kolor jego skóry, w tym przypadku skorupy, sprawia, że ​​jest zdrowsza niż białe jaja? Lub, tak jak w przypadku ludzi, to, co jest w środku, jest naprawdę ważne.

Jedyną prawdziwą różnicą między brązowymi i białymi jajkami, które możesz wiedzieć, jest fakt, że brązowe jajka są droższe niż białe. Ich profil żywieniowy, jakość i rodzaj to tylko pogłoska.

Więc powinieneś wiedzieć, że brązowe jaja pakują więcej składników odżywczych niż białe? A jeśli tak, czy to usprawiedliwia różnicę cen? Jaka jest prawdziwa różnica pod względem kalorii? Czy oni naprawdę smakują inaczej i czy odzwierciedlają to, jak zdrowi lub niezdrowi są?

Według Tro V. Bui, odwiedzającego człowieka w dziedzinie nauk o zwierzętach na Cornell University, "nie ma prawdziwej różnicy w wartości odżywczej między brązowymi i białymi jajkami" (cytowany przez popularny dziennik)

Dodał: "Jednak brązowe jaja mają więcej kwasów tłuszczowych Omega-3, ale różnica jest prawie nieistotna."

Białe jaja są układane przez kurczęta o białych piórkach z białymi lub jasnymi płatkami uszu, a brązowe są układane przez kurczęta o brązowych piórach z czerwonymi małżami usznymi. Prawidłowe byłoby założenie, że na rynku jest więcej białych jaj niż brązowych, ale to dlatego, że hodowla i hodowla kurcząt o białych piórkach jest znacznie tańsza. Ponieważ nie są karmione tak bardzo jak ich brązowe odpowiedniki.

Powodem, dla którego brązowe jaja kosztują więcej, jest to, że pochodzą od kur, które mają duży apetyt! A także dlatego, że są nieco większe. Te brązowe pierzaste kurczęta jedzą więcej i dlatego są drogie w utrzymaniu.

Przeprowadzono wiele badań, aby zidentyfikować różnicę między brązowymi i białymi jajami pod względem wartości odżywczej, ale jak dotąd większość wydaje się wierzyć, że nie ma żadnych. Dr.Gargi Sharma, ekspert ds. Kontroli wagi uważa, że ​​brązowe jaja są zdrowsze niż białe jaja, a dla tych, którzy chcą uzyskać sprawiedliwy udział w białku, a jednocześnie chcą kontrolować cholesterol i kalorie, brązowe jaja są lepsza opcja.

Jednak dietetyczka Niharika Ahluwalia mówi: "Nie ma żadnej różnicy między brązowymi i białymi jajami pod względem wartości odżywczej, ale w tych dniach brązowe jaja są związane z byciem organicznym, co może sprawić, że staną się zdrowszym wyborem. żywność wtedy jaja nie byłyby organiczne. "

Brązowe i białe jajka smakują inaczej! Tak, robią. Ale to nie ma nic wspólnego z jakością lub profilem odżywczym jaja, ale bardziej z dietą kurczaka, który ją położył. Kurczaki karmione są innym rodzajem diety, co wpływa na jakość i smak jajka. Więc jeśli karmisz brązowego kurczaka i białego kurczaka tym samym rodzajem jedzenia, różnica w smaku pozostanie niezauważona. Barwa żółtka w brązowych jajach jest znacznie ciemniejsza, tak. Ale to dlatego, że brązowe kury są czasami karmione dużą ilością kukurydzy.

Niektórzy uważają, że istnieje niewielka różnica między skorupą brązowych i białych jaj, ale tak naprawdę nie jest. Jedyne, co możesz dodać, to to, że młodsze kury składają jaja z twardszymi skorupkami. Ale dotyczy to zarówno białych jak i brązowych kur.

Komentarze

Więc następnym razem, gdy zbierzesz porcję jaj na śniadanie, upewnij się, że bardziej zależy ci na jakości kurcząt, niż na ich kolorze.

Brązowe jaja kontra białe jaja: jaka jest różnica?

Wszyscy zauważyliśmy różnicę w cenie w sklepie spożywczym, gdy stoimy drapiąc się w nasze głowy, ale czy kiedykolwiek zatrzymałeś się, aby zastanawiać się, jaka jest różnica naprawdę jest pomiędzy białymi a brązowymi jajami? Większość z nas nieuchronnie wybiera, które jaja są w sprzedaży, lub po prostu kupujemy kolorowe jaja, które zawsze kupowaliśmy. Cóż, okazuje się, że rzeczywiście istnieje różnica między białymi i brązowymi jajkami.

Chodzi o kurczaka

Odpowiedź jest tak prosta, że ​​możesz być zaskoczony. Kurczaki z białymi piórami i białymi płatkami usznymi składają białe jaja, a czerwone z piórami z czerwonymi płatkami uszu tworzą brązowe jaja (może to nie dotyczyć wszystkich ras). A poza tym są pewne kurczaki, które nawet składają jaja pstre i niebieskie jaja. Ale kiedy dojdziesz do jajka, odżywianie nie ma żadnej różnicy - wszystko jest po prostu w wyglądzie.

Dlaczego brązowe jaja są droższe?

Wiele osób uważa, że ​​brązowe jaja muszą być lepsze od białych jaj, ponieważ są droższe, ale tak nie jest. To, co sprawia, że ​​brązowe jaja są droższe, jest równie proste jak rozmiar - kurczęta, które składają brązowe jaja są większe niż te, które składają białe jaja, a zatem ich pasza kosztuje więcej. W rezultacie brązowe jaja są wyższe cenowo.

Czy jest jakaś różnica w powłoce?

Poza kolorem nie ma różnicy między skorupą białego jaja a brązowym jajkiem. Niektórzy ludzie zakładają, że brązowe skorupki jajek są twardsze niż białe, ale tak nie jest. Prawdą jest, że młodsze kurczęta składają jaja z twardszymi skorupkami.

Czy jest jakaś różnica w żółtku?
Niektórzy mówią, że brązowe jaja mają żółtko, które jest bardziej bogato zabarwione niż białe jaja. Rodzaj karmy, którą kurczęta jedzą, może być różny, więc im więcej kukurydzy jedzą, tym żółtsze są żółtka. Więc niekoniecznie kolor muszli przepowiada intensywny kolor żółtka.

Jakie jajka zazwyczaj kupujesz? Zostaw nam komentarz poniżej.

Zobacz pokaz slajdów poniżej, aby poznać pomysły na wykorzystanie jaj w gotowaniu i pieczeniu.

GALERIA ZDJĘĆ

Magiczne wykorzystanie jajek

4.7
Średnia ocena: 29
5
13
4
1
3
2
2
2
1
0