Odzyskaj swoje ciało po ciąży: co każda nowa mama musi wiedzieć

Jeśli wszystkie te obrazy uroczej i kształtnej gwiazdy nowej matki opuściły cię, czujesz się jakbyś nigdy nie chciał spojrzeć w lustro, weź serce! Oto kilka porad na temat tego, jak odzyskać ciało po ciąży.

Przy tak wielu znanych matkach sławnych, które odrywają się od ciąży z idealną formą w niemal żadnym momencie, czasami wydaje się, że skaczą z łóżka roboczego na bieżnię. Spójrz na przykład w Katie Holmes, Angelinie Jolie, Melanie Trump, Heidi Klum i byłej Spice Girl Victoria Beckham - której rekordowa utrata wagi dla dzieci zmniejszyła wagę nowi matek na całym świecie.

Ale czy jest realistyczna - a może nawet zdrowa - schudnąć po ciąży z taką błyskawiczną szybkością?

Eksperci oferują głośne "Nie!"

"Nie mamy takiego stylu życia, który pozwoliłby na taką szybką stratę - i im szybciej to uznają, tym lepiej będą się czuć o sobie" - mówi Laura Riley, specjalista od ciąży o wysokim ryzyku z Massachusetts General Hospital i rzeczniczka American College of Położnicy i ginekolodzy.

Riley twierdzi, że celebrytki zazwyczaj nie zyskują na wadze w czasie ciąży, jak przeciętna kobieta i, jak mówi, "mają zasoby, których reszta z nas nie ma po narodzinach dziecka". Obejmuje to osobistych trenerów, kucharzy i opiekunki do dzieci, z których każda pozwala nowej mamie poświęcić dużo czasu na uzyskanie kształtu.

"Wielu z nich także robi szalone diety - co nie jest przykładem, za którym każdy powinien podążać" - mówi Riley, autor Ty i Twoje dziecko: Ciąża.

Specjaliści ostrzegają, że jeśli chodzi o powrót do ciała po ciąży, to nie jest to żadna praktyka ani intensywny program ćwiczeń, zwłaszcza jeśli pacjentka miała ciężką ciążę lub poród w stanie C lub karmi piersią. .

"Najgorszą rzeczą, jaką może zrobić kobieta, jest zbyt wiele wysiłku, aby zrobić zbyt szybko - jeśli to zrobisz, najprawdopodobniej poczujesz się wyczerpany i zniechęcony, a mniej prawdopodobne, że będziesz kontynuować, a skończysz z ciężarem tego dziecka o wiele dłużej ", mówi trenerka fitness Sue Fleming, twórczyni serii filmów treningowych z płytami Buff, w tym Buff New Moms.

4.6
Średnia ocena: 29
5
11
4
1
3
3
2
2
1
0