Lista pokarmów do spożycia podczas postu

Świeże soki z owoców lub warzyw są dozwolone na postach z soków.

Świeże soki z owoców lub warzyw są dozwolone na postach z soków.

Powiązane artykuły

Istnieje wiele rodzajów diet na czczo, a każdy ma własne zasady dotyczące tego, co można lub czego nie można pić. Podczas gdy większość diet pozwala na wybór pokarmów, częściowa dieta na czczo może ograniczyć rodzaj jedzenia, na które możesz jeść lub pić. Jak dobrze, w suchym poście, nawet woda nie jest dozwolona, ​​co jest uważane za niezbędne dla wszystkich postów.

Detoksykacja i odżywianie

Zwolennicy diety na czczo twierdzą, że zapewnia on odpoczynek układu trawiennego i zachęca do detoksykacji, jednak NYU Langone Medical Center twierdzi, że żadne dowody naukowe nie potwierdzają korzyści płynących z technik detoksykacji, w tym postu. Aby zapewnić sobie zdrowie w czasie postu, skonsultuj się z lekarzem, jeśli po raz pierwszy pościsz lub jeśli jesteś szybki dłużej niż od trzech do pięciu dni. Aby zapewnić sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze podczas postu, spożywaj zdrową równowagę żywności, w tym różnych warzyw, i kładź nacisk na pełnoziarniste i niskotłuszczowe metody gotowania. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zaleca, aby uzyskać różnorodne warzywa z każdej z podgrup - zielonych liści, czerwonych i pomarańczowych warzyw, skrobiowych warzyw i innych warzyw - w celu zrównoważonego odżywiania.

Pij wodę

Oprócz suchego postu, w którym nie są spożywane żadne płyny ani substancje stałe, woda jest niezbędna dla wszystkich postów, w tym postu na sok. Podczas gdy MedlinePlus zaleca picie co najmniej sześciu do ośmiu szklanek wody o wadze 8 uncji, podczas postu należy pić więcej. Jennifer Thompson, autorka "Water Fasting" zaleca picie dodatkowej 1/2 uncji wody na kilogram masy ciała. Zalecenie może wzrosnąć, jeśli jesteś wystawiony na działanie upałów lub uczestniczycie w forsownych ćwiczeniach podczas postu.

Inne płyny

Świeżo wyprodukowane soki lub lekkie, niskotłuszczowe buliony i herbatki bez kofeiny są dozwolone, gdy jesteś szybki lub częściowy w soku. Aby uzyskać szybki sok, należy przygotować świeże soki z sokowirówką w celu usunięcia jak największej ilości nierozpuszczalnego błonnika i aby dać odpocząć układowi trawiennemu. Buliony nie powinny zawierać żadnych substancji stałych i tak mało tłuszczu, jak to możliwe. Herbaty są dozwolone na wszystkie soki i częściowe posty, jednak preferowane są takie produkty jak bezkofeinowa herbata i herbaty ziołowe.

Gotowane jedzenie

Może wydawać się to sprzeczne z intuicją, ale niektóre posty pozwalają na gotowane potrawy. Częściowe posty pozwalają na gotowane jedzenie z pewnymi ograniczeniami, takimi jak jedzenie tylko gotowanego brązowego ryżu lub przerywany post, gdzie można jeść tylko w ograniczonym czasie. Ogólnie zaleca się spożywanie niskotłuszczowych, niskosodowych produktów spożywczych, takich jak warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Aby uzyskać gotowane potrawy w postaci pitnej, gotuj potrawy z odrobiną wody.

o autorze

Marie Dannie jest profesjonalną dziennikarką od 1991 roku, specjalizującą się w tematyce żywieniowej i zdrowotnej. Napisała dla "Woman's Own", "Daily Mail", "Daily Mirror" i "Telegraph". Jest zarejestrowanym dietetykiem i posiada tytuł Bachelor of Science z wyróżnieniem w dziedzinie nauk o żywności na Uniwersytecie w Nottingham.

Kredyty fotograficzne

  • Martin Poole / Digital Vision / Getty Images
ikona narzędzia do adnotacji Zacytuj ten artykuł
Wybierz styl cytatu

Dannie, Marie. "Lista pokarmów do picia po poście". Zdrowe odżywianie SF Gate, http://healthyeating.sfgate.com/list-foods-drink-fasting-12067.html. Dostęp do 02 sierpnia 2018.

Dannie, Marie. (n.d.). Lista pokarmów do spożycia podczas postu. Zdrowe odżywianie SF Gate. Źródło: http://healthyeating.sfgate.com/list-foods-drink-fasting-12067.html

Dannie, Marie. "Lista posiłków do picia po poście" dostępna 02 sierpnia 2018 roku. Http://healthyeating.sfgate.com/list-foods-drink-fasting-12067.html

Uwaga: w zależności od edytora tekstu, do którego wklejasz, może być konieczne dodanie kursywy do nazwy witryny.

4.6
Średnia ocena: 32
5
11
4
5
3
1
2
3
1
1