Ile kalorii w łyżeczce cukru?

Zastanawiasz się, ile kalorii jest w łyżeczce cukru? Odpowiedź brzmi 16 kalorii, zgodnie z Bazą danych składników odżywczych dla standardowego odniesienia dostarczoną przez amerykański Departament Rolnictwa (USDA).

Z ilością cukru dodawaną do każdego rodzaju spożywanego przez nas jedzenia rozsądnie jest zachować liczbę kalorii, aby utrzymać zdrową wagę. Zaleca się spożywać codziennie około 100 do 150 kalorii dodanych cukrów. Wszystko to może nie być niezdrowe, ale może prowadzić do zwiększonego ryzyka otyłości i chorób serca. Z tego powodu powinieneś zdawać sobie sprawę z liczby kalorii w łyżeczce cukru, abyś mógł nauczyć się mierzyć liczbę kalorii, które spożywasz codziennie.

ile-kalorii-w-łyżeczce cukru

Jak obliczyć kalorie w łyżeczce cukru

Aby łatwo obliczyć ilość kalorii na łyżeczkę można oczywiście pomnożyć ilość łyżeczek z 16 kaloriami. Daje to dość dokładne oszacowanie ilości kalorii. Jeśli jednak potrzebujesz dokładnej liczby, którą możesz podać jako odniesienie do dowolnego projektu, nad którym pracujesz, spójrz na tabelę poniżej, pokazującą ilość kalorii na łyżeczkę cukru, gdy zwiększa się spożycie łyżeczki. Dane są zbierane z bazy danych składników odżywczych dla standardowego odniesienia - USDA.

Ilość kalorii na łyżeczkę

Liczba łyżeczek do herbaty Łączna ilość kalorii
1 16
2 33
3 49
4 65
5 81
6 98
7 114
8 130
9 146
10 163
11 179
12 195
13 211
14 228
15 244
16 260
17 276
18 293
19 309
20 325

Źródło: USDA

Kalorie w łyżeczce cukru w ​​postaci płynnej

Ok, więc teraz wiesz, ile kalorii jest w łyżeczce. Ale co się dzieje, gdy mieszasz cukier z płynami? Na przykład, ile kalorii ma łyżeczka cukru po zmieszaniu z wodą? Cóż, liczba kalorii w łyżeczce cukru zmieszanego w czystej wodzie zawsze będzie miała 16 kalorii. Jednakże, gdy cukier rozpuszcza się w cieczach, które już mają dodane cukry, całkowita liczba kalorii będzie oczywiście obejmować więcej niż szesnaście. Dlatego też wiele napojów nie jest tak zdrowa, jak im się wydaje, ponieważ mogą zawierać dużo dodatkowych substancji, które zwiększają całkowitą liczbę kalorii.

Kalorie w łyżeczce mogą się różnić

Kalorie w jednej łyżeczce cukru mogą się nieznacznie różnić w zależności od produkcji łyżki, ale także od tego, ile zbierasz. Korzystanie z miarki byłoby dobrym sposobem na uzyskanie dokładnej ilości cukru, jaką faktycznie ma łyżeczka, co jest szczególnie przydatne podczas pieczenia. Kiedy dodamy cukier do herbaty lub kawy, możemy nie zastanawiać się, ile cukru nam zbieramy. Co to jest jedna łyżeczka dla ciebie może w rzeczywistości być dwiema "prawdziwymi" łyżeczkami, co oznaczałoby, że zużywasz więcej kalorii niż myślisz.

kalorie cukru w ​​łyżeczce

Normalna łyżeczka cukru w ​​czubatą łyżeczkę cukru.

FAQ

1. Wiele produktów wymienia energię w kategoriach kcal lub kJ, ale jak mierzyć kalorie tylko z cukru?

Aby zrozumieć, jak mierzyć kalorie cukru na łyżeczkę do herbaty w produktach, musisz wiedzieć, że jedna łyżeczka cukru odpowiada około 4 gramom cukru.

Przeczytaj na etykiecie informacje o wartości odżywczej z produktu i przeczytaj o gramach cukru zapisanych na opakowaniu. Ponieważ jest szesnaście kalorii w jednej łyżeczki cukru, to znaczy, że jest szesnaście kalorii w czterech gramach cukru. Od tej chwili matematyka jest bardzo prosta, wystarczy pomnożyć liczbę gramów na opakowaniu przez szesnaście i podzielić przez cztery, a otrzymasz odpowiedź!

Pamiętaj, że właśnie obliczasz ilość kalorii pochodzących z cukru, a nie z całego produktu.

2. Ile kalorii zawiera pół łyżeczki cukru?

Kalorie w pół łyżeczki cukru odpowiadałyby 8 kaloriom.

3. Ile kalorii ma czubata łyżeczka cukru?

Ilość kalorii w czubatej łyżeczce cukru wynosi około 2 łyżeczki.

4. Ile łyżeczek cukru mogę spożywać dziennie?

Według American Heart Association zaleca się, aby nie spożywać więcej niż 6 do 9 łyżeczek dodanych cukrów dziennie.

4.2
Średnia ocena: 31
5
11
4
2
3
2
2
1
1
1