Wszystko, co musisz wiedzieć: co to jest Ramadan i dlaczego muzułmanie są szybcy przez cały dzień?

Autor: AP | Dubaj | Zaktualizowano: 22 czerwca 2016 r. 13:34:30
Post w czasie Ramadanu jest postrzegany jako sposób na fizyczną i duchową detoksykację poprzez kopanie impulsów, takich jak poranna kawa, palenie i podjadanie w południe. (Źródło: AP)
Powiązane wiadomości
  • Ramadan 2018: Kiedy jest Ramadan, dlaczego muzułmanie poszczą przez cały dzień i wszystko, co powinniście wiedzieć
  • WATCH: Turecki mężczyzna atakuje studentkę w autobusie za "noszenie szortów podczas ramadanu"
  • OBEJRZYJ: To wideo różnych typów muzułmanów obserwujących roza pozostawi cię w rozpadach

Miliony muzułmanów na całym świecie zaznaczają początek Ramadanu - miesiąc intensywnej modlitwy, postu po świcie i wieczornych uczt. Oto kilka pytań i odpowiedzi na temat najświętszego miesiąca islamu:

(Przeczytaj również: Proste wytyczne, aby pozostać zdrowym i aktywnym podczas Ramadanu)

Dlaczego muzułmanie są szybcy?

Post ma na celu zbliżyć wiernych do Boga i przypominać im o cierpieniach tych, którzy mają mniej szczęścia. Muzułmanie często przekazują datki na cele charytatywne w ciągu miesiąca i karmią głodnych.

Post jest ćwiczeniem samoograniczenia. Jest postrzegany jako sposób na fizyczną i duchową detoksykację poprzez kopanie impulsów, takich jak poranna kawa, palenie i podjadanie w południe.

Ramadan to czas oderwania się od ziemskich przyjemności i skupienia się na modlitwie. Wielu muzułmanów ubiera się bardziej konserwatywnie podczas Ramadanu i spędza więcej czasu w meczecie niż w jakimkolwiek innym czasie w roku.

Post w czasie Ramadanu jest jednym z pięciu filarów islamu, wraz z muzułmańską deklaracją wiary, codzienną modlitwą, miłością i odprawianą pielgrzymką hadżów w Mekce.

(Zobacz zdjęcia: 10 prostych przepisów Iftar, które możesz wypróbować w domu)

Jak szybko muzułmanie?

Przestrzegający muzułmanie powstrzymują się od jedzenia i picia od świtu do zmierzchu przez cały miesiąc Ramadan, z jednym łykiem wody lub zaciągiem papierosa uważanym za wystarczający do unieważnienia postu.

Muzułmańscy uczeni twierdzą, że nie wystarczy po prostu unikać jedzenia i picia w ciągu dnia. Małżonkowie muszą powstrzymywać się od stosunku seksualnego w ciągu dnia, a muzułmanie nie powinni angażować się w szał drogowy, przeklinanie, walkę lub plotkowanie.

Muzułmanie są również zachęcani do przestrzegania pięciu codziennych modlitw na czas i do wykorzystania ich przestoju tuż przed przerwaniem postu o zachodzie słońca, aby recytować Koran i intensyfikować pamięć o Bogu.

Aby przygotować się do postu, muzułmanie jedzą to, co jest powszechnie nazywane "suhoor", przed świtem posiłkiem z mocnych potraw, aby przetrwać dzień.

Jak muzułmanie łamią swój post?

Muzułmanie tradycyjnie przełamują post tak jak Prorok Mahomet zrobił jakieś 1400 lat temu, popijając wodę i niektóre daty o zachodzie słońca. Ten pierwszy łyk wody jest zdecydowanie najbardziej wyczekiwaną chwilą dnia.

Po modlitwie o zachodzie słońca duża uczta znana jako "iftar" jest dzielona z rodziną i przyjaciółmi. Iftar to impreza towarzyska, tak jak kulinarna przygoda. W całym świecie arabskim soki z moreli są podstawą ramadanu iftars. W Azji Południowej i Turcji popularne są napoje jogurtowe.

W całym świecie muzułmańskim meczety i organizacje pomocowe organizują namioty i stoły dla publiczności, aby co wieczór spożywać darmowe posiłki iftar z ramadanu.

Czy muzułmanie mogą być zwolnieni z postu?

Tak. Istnieją wyjątki dla dzieci, osób starszych, chorych, kobiet w ciąży lub miesiączkujących oraz osób podróżujących, w tym zawodników podczas zawodów.

Wielu muzułmanów, zwłaszcza mieszkających w USA i Europie, akceptuje i przyjmuje innych, którzy nie przestrzegają ramadanu. Nie oczekują również krótszych godzin pracy, jak ma to miejsce w sektorze publicznym w dużej części świata arabskiego w czasie Ramadanu.

Jednak nie-muzułmanie lub dorośli muzułmanie, którzy spożywają posiłki w dzień w ciągu dnia, mogą zostać ukarani grzywną lub nawet uwięzieni w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, takich jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie mieszkają duże populacje zachodnich emigrantów w Dubaju i Abu Dhabi.

Tymczasem muzułmańscy muzułmanie z Ujgurska mniejszości narzekają na ciężkie restrykcje ze strony partii komunistycznej, takie jak zakaz przyjmowania postów przez członków partii, urzędników państwowych, nauczycieli i uczniów w czasie Ramadanu, a także ogólnie egzekwowane zakazy dotyczące dzieci uczęszczających do meczetów, kobiet noszących welony i młodych mężczyzn rosnące brody.

Jakie są tradycje ramadan?

Zazwyczaj początek miesiąca jest witany z życzeniami, takimi jak "Ramadan mubarak!". Kolejną cechą charakterystyczną Ramadanu jest wieczorna modlitwa w meczecie wśród sunnickich muzułmanów zwana "taraweeh".

W Egipcie powszechnym widokiem podczas Ramadanu jest latarnia zwana "fanoos", która często jest głównym elementem stołu iftar i można ją zobaczyć w sklepach z oknami i balkonach.

W krajach Zatoki Arabskiej bogaci szejkowie trzymają "majlises", gdzie otwierają drzwi dla ludzi, którzy przez całą noc spędzają czas na jedzenie, herbatę, kawę i rozmowę.

Coraz powszechniejsze są namioty Ramadan w pięciogwiazdkowych hotelach, które oferują obfite i drogie posiłki od zachodu do wschodu słońca. Podczas gdy Ramadan jest dobrodziejstwem dla detalistów na Bliskim Wschodzie i w Południowej Azji, krytycy twierdzą, że święty miesiąc staje się coraz bardziej skomercjalizowany.

Uczeni są także zaniepokojeni rozprzestrzenianiem się wieczornych programów telewizyjnych podczas Ramadanu. W Pakistanie transmisje na żywo rozdają prezenty promujące sponsorów. W świecie arabskim miesięczne telenowele z najlepszymi egipskimi aktorami zarabiają miliony dolarów na reklamie.

Jak muzułmanie zaznaczają koniec Ramadanu?

Koniec Ramadanu jest naznaczony intensywnym kultem, ponieważ muzułmanie starają się odpowiedzieć na ich modlitwy podczas "Laylat al-Qadr" lub "Nocy Przeznaczenia". To właśnie tej nocy, która przypada w ciągu ostatnich 10 nocy Ramadanu, muzułmanie wierzę, że Bóg posłał anioła Gabriela do proroka Mahometa i ujawnił pierwsze porównanie Koranu.

Niektórzy pobożni muzułmanie udają się na koniec tych dni, spędzając cały swój czas w meczecie.

Koniec Ramadanu obchodzony jest trzydniowym świętem o nazwie Eid al-Fitr. Dzieci często otrzymują nowe ubrania, prezenty i gotówkę.

Muzułmanie uczęszczają wcześnie rano na modlitwy Eid dzień po Ramadan. Rodziny zazwyczaj spędzają dzień w parkach i jedzą - teraz w ciągu dnia.

Dla wszystkich najnowszych Lifestyle News pobierz aplikację Indian Express

Więcej powiązanych wiadomości
  • OBEJRZYJ: Ten dzieciak wyjaśniający prawdziwe znaczenie Ramadana jest najbardziej serdeczną rzeczą, którą dziś będziesz oglądać
  • Ramadan Kareem: Tysiące wysyłają ręcznie robione karty Ramzan do meczetów w USA
  • Tagi:
  • Ramadan
  • Ramadan 2016

Wszystko, co musisz wiedzieć: co to jest Ramadan i dlaczego muzułmanie są szybcy przez cały dzień?

Ramadan jest dziewiątym miesiącem islamskiego kalendarza księżycowego. Rozpoczyna się on w ostatnią pełnię miesiąca i trwa 29 lub 30 dni, w zależności od roku. Zazwyczaj przypada od końca maja do końca czerwca na kalendarz gregoriański stosowany na Zachodzie. Święto Eid al-Fitr oznacza koniec Ramadanu i początek następnego miesiąca księżycowego.

Historia Ramadana

Ramadan świętuje datę w A.D. 610, kiedy zgodnie z islamską tradycją Koran został po raz pierwszy ujawniony Prorokowi Mahometowi. W ciągu miesiąca muzułmanie na całym świecie są wezwani do odnowienia swego duchowego zaangażowania poprzez codzienny post, modlitwę i czyny miłosierdzia. Ale Ramadan to znacznie więcej niż powstrzymywanie się od jedzenia i picia. Jest to czas na oczyszczenie duszy, skupienie uwagi na Bogu i praktykowanie samodyscypliny i samoofiary.

Post

Post w ciągu miesiąca Ramadan, zwany tart, jest uważany za jeden z pięciu filarów islamu, które kształtują życie muzułmanina. Arabskie słowo "pościć" oznacza "powstrzymać się" nie tylko od jedzenia i picia, ale także od złych działań, myśli i słów.

Fizyczny post ma miejsce codziennie od wschodu do zachodu słońca. Przed świtem obserwujący Ramadan zgromadzą się na przedświąteczny posiłek zwany suhoor; O zmroku post zostanie przełamany posiłkiem o nazwie iftar. Oba posiłki mogą być wspólne, ale iftar jest sprawą szczególnie towarzyską, gdy większe rodziny zbierają się do jedzenia, a meczety witają potrzebujących z jedzeniem.

Kultu i modlitwy Ramadan

Podczas Ramadanu modlitwa jest ważnym elementem dla wielu muzułmańskich wiernych. Muzułmanie są zachęcani do modlitwy i uczestniczenia w meczecie na specjalne usługi. Zaczęły się nocne modlitwy tarawill są powszechne, podobnie jak ponowne czytanie Koranu w ciągu miesiąca często w formie epickiej modlitwy. Pod koniec Ramadanu, zanim ostateczny post zostanie przerwany, muzułmanie również odmawiają modlitwę zwaną " takbeer, co wielbi Boga i uznaje jego zwierzchnictwo.

Dobroczynność

Praktyka charytatywna lub zakat to kolejny z pięciu filarów islamu. Muzułmanie są zachęcani do regularnego dawania w ramach swojej wiary (zakat), lub mogą robić sadaqah, dodatkowy dar charytatywny. Podczas Ramadanu niektórzy muzułmanie decydują się na szczególnie hojne sadaqahs jako dowód ich wierności.

Eid Al-Fitr

Koniec Ramadanu wyznacza islamski święty dzień Eid Al-Fitr, czasem nazywany po prostu Eid. Eid rozpoczyna się pierwszego dnia islamskiego miesiąca księżycowego Shawwal, a świętowanie może trwać nawet trzy dni.

Zgodnie ze zwyczajem, spostrzegawczy muzułmanie muszą powstać przed świtem i rozpocząć dzień specjalną modlitwą zwaną Salatul Fajr. Następnie muszą umyć zęby, wziąć prysznic i założyć najlepsze ubrania i perfumy lub wodę kolońską. Tradycyjnie witamy przechodniów, mówiąc "Eid Mubarak" ("Błogosławiony Eid") lub "Eid Sain" ("Szczęśliwy Eid"). Podobnie jak w przypadku Ramadana, podczas Eid zachęca się do aktów miłosierdzia, podobnie jak w modlitwach w meczecie.

Więcej o Ramadan

Regionalne różnice w sposobie obserwowania Ramadanu są częste. Na przykład w Indonezji obchody Ramadanu są często obserwowane przy muzyce. Długość postu również się zmienia, w zależności od tego, gdzie jesteś na planecie. Większość miejsc ma od 11 do 16 godzin światła dziennego w czasie Ramadanu. W przeciwieństwie do innych islamskich obrzędów Ramadan jest szanowany przez sunnitów i szyickich muzułmanów.

4.1
Średnia ocena: 32
5
14
4
5
3
1
2
3
1
1