Wszystko o "grypie niskowęglowodanowej" | Paleo Leap

Uwaga na pszenicę

Co to jest "grypa o niskiej zawartości węglowodanów"?

Jeśli kiedykolwiek dramatycznie zmniejszyłeś spożycie węglowodanów, być może już to odczuwasz: to pierwsze kilka dni bólów głowy, mgły mózgowej, zepsucia i ciągłego, ciągnącego zmęczenie. W pewnym momencie wiesz, że magia się wydarzy i zaczniesz znowu czuć się jak człowiek, ale okres przejściowy jest naprawdę trudny. To ma ochotę na grypę (stąd nazwa), tylko że nie jesteś chory; po prostu przecinasz węglowodany. Grypa o niskiej zawartości węglowodanów może obejmować dowolne z poniższych:

 • Czujesz się rozmyta i zamglona, ​​jakby twój mózg po prostu nie działał prawidłowo. Możesz mieć pulsujący lub pulsujący ból głowy.
 • Jesteś wyczerpany, zepsuty i rozdrażniony bez powodu.
 • Chodzenie na siłownię wydaje się nie do pokonania. Jeśli to zrobisz, twoja wydajność jest całkowicie wyczerpana.
 • Jesteś żarłocznie głodny, rozdzierasz wszystko.
 • Masz ochotę na coś z węglowodanami - bułeczki, makaron, pizza, kanapki, tłuczone ziemniaki, słodycze ...

Co daje? Czy Paleo nie powinien sprawić, że poczujesz? lepszynie gorszy?

Tak, jest - i tak, ostatecznie. Ale dla niektórych ludzi istnieje początkowy okres adaptacji, podczas gdy ciało przełącza ścieżki. Oto jak to działa:

W danym momencie twoje ciało może spalać tłuszcz lub węglowodany na energię, ale biorąc pod uwagę wybór, zacznie się od węglowodanów. Jeśli jesz mieszany posiłek (powiedzmy, ziemniak z masłem), najpierw spalisz węglowodany, a potem zaczniesz pracować nad tłuszczem.

Elastyczność metaboliczna to możliwość bez problemu przełączania się między węglowodanami i tłuszczem w celu uzyskania energii. Tak powstają zdrowi ludzie. Jeśli jesz ziemniaki z masłem, wstajesz i idziesz ze swoim dniem, jesteś metabolicznie elastyczny. Najpierw palisz węglowodany w ziemniaku; następnie spalasz tłuszcz w maśle. W końcu, kilka godzin później, zauważasz stopniowo zwiększający się głód i wstajesz, aby znaleźć coś innego do jedzenia.

Jeśli jesz ziemniaki z masłem, a potem godzinę później potrzebujesz krakersów, ponieważ twój poziom cukru we krwi się kumuluje, a ty atakujesz wszystkich w pokoju, wtedy masz upośledzoną elastyczność metaboliczną. Twoje ciało paliło wszystkie węglowodany, ale przejście na spalanie tłuszczu jest trudne - więc magazynuje tłuszcz i wymaga więcej węglowodanów na energię. Jeśli jesz krakersy i po prostu trzymasz te węglowodany, cykl powtarza się (podczas gdy przytyjesz z całego zgromadzonego tłuszczu). Dr Eades ma tu dobre wytłumaczenie.

Ta upośledzona elastyczność metaboliczna jest wyraźnie problemem - jest to cecha charakterystyczna cukrzycy i związanych z nią zaburzeń metabolicznych. Paleo skupia się na przywracaniu elastyczności metabolicznej, aby uniknąć tych problemów, ale niestety grypa o niskiej zawartości węglowodanów może być czasem tego skutkiem ubocznym. Początkowo twoje ciało będzie rzucać napady złości "chcę carb" - to jest cholerne, zaniedbane, "grypa niskowęglowym" uczucie. W końcu dostanie wiadomość i przejdzie w tryb spalania tłuszczu, ale czasami trzeba się z tym pogniewać.

Nie popełnij błędu: to śmierdzi, kiedy to robisz. To właściwie nie głód, ale jest blisko. Ale oto dobra wiadomość:

 • Grypa niskowęglowodanowa nie jest nieunikniona: nie zdarza się to każdemu, a wiele można zrobić, aby było mniej nieszczęśliwym, a nawet uniknąć go całkowicie.
 • To nie trwa. Tak, to jest okropne na krótką metę. Ale ten krótkotrwały ból jest bramą do długoterminowego zysku.

Low-Carb Flu i Paleo

A teraz pytanie za milion dolarów: czy musisz znosić to, aby przejść do Paleo?

Nie! Po pierwsze, nie każdy dostanie coś w rodzaju grypy niskowęglowodanowej, nawet jeśli redukuje węglowodany w swojej diecie. Metabolicznie elastyczni ludzie mogą dostosowywać węglowodany w szerokim zakresie i być w porządku. Tylko ludzie z upośledzoną elastycznością metaboliczną - na przykład diabetyków - naprawdę mają najgorszą "grypę".

Nawet dla nieszczęśliwych nieszczęście nie jest nieuniknione. Pierwszą rzeczą do zapamiętania na temat Paleo i "grypy węglowodanowej" jest to, że Paleo nie jest dietą niskowęglowodanową. To mogą być niskowęglowym, ale tak nie jest mieć być. Paleo opowiada o jedzeniu, które ewolucyjnie nadaje się do jedzenia, a nie o konkretnym stosunku makroskładników.

Dla osób, które są niezdrowe metabolicznie, Paleo o niskiej zawartości węglowodanów może być bardzo terapeutyczne, ale nie musisz iść od 0 do 60 przez całą noc. Lepszą strategią jest stopniowe zmniejszanie się. Po pierwsze, spróbuj podłączyć dzień lub dwie z aktualnej diety do dowolnego kalkulatora żywienia online, aby zobaczyć, ile węglowodanów już jesz. Następnie zacznij powoli pchnięcie tej liczby w dół jednocześnie zwiększając spożycie tłuszczu i białka. Postaraj się zastąpić węglowodany zbożowe węglowodanami Paleo tak bardzo, jak możesz, ale nie bój się jeść tych ziemniaków! Pomoże to w dostosowaniu się twojego ciała bez potrzeba brutalnego tygodnia "grypy węglowodanowej".

Możesz także wykonywać różne inne czynności, aby ułatwić przejście i zmniejszyć lub całkowicie uniknąć grypy o niskiej zawartości węglowodanów.Szklanka wody

 • Nie zmniejszaj niepotrzebnie węglowodanów. Nie ma sensu być niskowęglowym ze względu na niską zawartość węglowodanów! Jeśli zmagasz się z niską energią i innymi flegmatycznymi objawami dłużej niż kilka tygodni, być może nie jest to okres adaptacyjny; może twoje ciało po prostu działa lepiej z większą ilością węglowodanów. To też jest w porządku. Nie próbuj siadać do formy o niskiej zawartości węglowodanów, jeśli po prostu nie jesteś na to przygotowany.
 • Uzyskaj wystarczającą ilość elektrolitów. Niedobór soli i niedobór potasu mogą powodować niektóre z tych samych objawów (szczególnie wyczerpanie i apatia); nie ma powodu, aby pogarszać sprawę!
 • Wystarczająco dużo tłuszczu. Jest fizjologicznie niemożliwe, aby białko było twoim głównym źródłem kalorii. Twoje ciało przestanie go metabolizować, a skończysz z głodu, nawet jeśli wystarczająco dużo kalorii wpadnie do twoich ust. Nie rób tego! Jeśli zamierzasz obniżyć ilość węglowodanów, musisz bezwzględnie zwiększyć ilość tłuszczu.
 • Ćwicz, jeśli możesz. Ta recenzja wykazała, że ​​ćwiczenia fizyczne były świetnym sposobem na poprawę elastyczności metabolicznej - ale w ferworze odstawienia węglowodanów wycieczka na siłownię jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą na twojej liście rzeczy do zrobienia, i to w porządku. Zamiast zmuszać się do treningu, gdy zasypiasz na statywie, poćwicz ćwiczenia na tylnym palniku i dodaj je z powrotem do utrzymać elastyczność metaboliczna po zakończeniu "grypy".
 • Pić dużo wody. Odwodnienie tylko pogarsza bóle głowy i jest ciężkie dla całego systemu.

Podsumowując

Nie wszyscy otrzymują "grypę o niskiej zawartości węglowodanów". W rzeczywistości wielu zdrowych metabolicznie ludzi zupełnie ją omija, albo po prostu dostają bardzo łagodny spadek poziomów energii przez dzień lub dwa. Więc nie wchodź do Paleo zakładając, że masz zamiar przejść przez tydzień horroru, zanim dojdziesz do dobrej strony: może się nawet nie zdarzyć!

Z drugiej strony, osoby z upośledzoną elastycznością metaboliczną często dostają rodzaj "grypy" z upuszczania węglowodanów. To naprawdę śmierdzi, ale możesz sprawić, by mniej śmierdziało, powoli obniżając zawartość węglowodanów, pobierając dużo wody, soli i tłuszczu, i dając sobie przerwę, dopóki nie przejdzie. Pamiętaj: Paleo jest nie tygodniowa dieta; możesz pozwolić sobie na 2 tygodnie, aby się do niego włożyć, ze względu na długotrwałą siłę klejenia. Nie musisz też wykonywać wersji Paleo o niskiej zawartości węglowodanów, jeśli nie sprawi, że poczujesz się dobrze; nie ma policyjnej policji, która unosi się nad twoim ramieniem, gotowa rzucić się, jeśli spojrzysz w bok na ziemniaka!

Ostatecznie piekielny tydzień "grypy węglowodanowej" nie powinien być ceną Paleo przyjęcia. Nie powinieneś spędzać wakacji tylko po to, aby zmienić dietę. Więc jeśli jesteś w ferworze niskowęglowodanowych bluesów, nie cierp tego po prostu; poświęć chwilę, aby się zatrzymać i zastanów się, co możesz zrobić inaczej, aby przejście stało się mniej skaliste i bardziej zrównoważone.

4.8
Średnia ocena: 39
5
14
4
4
3
2
2
1
1
1